Wyszukiwaniex

Proszę wpisać poszukiwane słowo lub jego fragment.

Opcja fragment pozwala wyszukać każde wystąpienie poszukiwanego wyrażenia.

Opcja początek pozwala wyszukać wszystkie tytuły i nazwiska rozpoczynające się od wyszukiwanego wyrażenia.

Opcja dokładnie wyszukuje tylko te filmy i osoby, których tytuły, imiona i/lub nazwiska są takie same jak wyszukiwane wyrażenie.

WAŻNE! Proszę pamiętać, że każda osoba wpisana jest do bazy w formie „nazwisko, imię”. Wyszukując osoby w opcji początek należy wpisać jej nazwisko lub jego początkowy fragment, w opcji dokładnie należy wpisać np. Kowalski, Jan (nie Jan Kowalski). W tej opcji wpisanie przecinka i spacji JEST KONIECZNE.

Szukaj w bazie

Jadwiga Daniłowicz-Jaraczowa

 

 • 1886. 06. 13
  Data urodzenia
  Warszawa
 • 1965. 04. 05
  Data śmierci
  Warszawa; pochowana na Starych Powązkach

Aktorka. Po skończeniu szkoły średniej pobierała lekcje u J. Śliwickiego. Debiutowała w 1905 r. w Łodzi. Występowała w teatrach głównie warszawskich, wyjeżdżała wraz z mężem na występy gościnne do wielu miast Polski. W okresie okupacji niemieckiej prowadziła pod Otwockiem schronisko dla dzieci; po Powstaniu Warszawskim wyjechała do Krakowa i przez pewien czas występowała tam w jawnym Teatrze Powszechnym. Po wojnie występowała w teatrach warszawskich: Powszechnym, Narodowym i T. Ateneum. W 1957 r. przeszła na emeryturę.

Żona aktora Stefana Jaracza, matka aktorki Anny Jaraczówny, babka suflerki Magdaleny Jaracz, prababka aktora dziecięcego Mikołaja Radwana.

Filmografia
chronologicznie ↓  ↑  | wg rodzajów | wg funkcji | zwiń

  Obsada aktorska
  schowaj

 • 1913
  Film fabularny
  Obsada aktorska (Ela, przyjaciółka Władki)
 • 1912
  Film fabularny
  Obsada aktorska (żona)
2020.10.21 03:19:20
© 1998-2021 Państwowa Wyższa Szkoła Filmowa, Telewizyjna i Teatralna im. Leona Schillera w Łodzi.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl jest bazą danych chronioną przepisami Ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych (Dz. U. 2001 nr 128 poz. 1402). Kopiowanie treści zawartych w serwisie bez zgody redakcji zabronione. Kopiowanie i wykorzystywanie fotosów oraz materiałów audiowizualnych zamieszczonych w serwisie bezwzględnie zabronione, z zastrzeżeniem wyjątków przewidzianych przez prawo. Cytowanie fragmentów treści zawartych w serwisie wymaga zgody redakcji. W każdym przypadku konieczne jest podanie źródła w podpisie pod cytowanym fragmentem. W przypadku portali internetowych żródło musi być linkiem do serwisu filmpolski.pl.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl działa na podstawie art. 2 Ustawy z dnia 10 maja 2018 r. o ochronie danych osobowych (Dz.U. 2018 poz. 1000).
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl współpracuje z TVN w zakresie publikacji promocyjnych materiałów audiowizualnych. Administratorem danych pozyskanych w związku z emisją tych materiałów jest TVN.
Ta strona używa plików cookie. Zapisywanie plików cookies można zablokować, zmieniając ustawienia przeglądarki.
Krzysztof WellmanKrzysztof WiktorGlinka Agencye-teatr.pl