Wyszukiwaniex

Proszę wpisać poszukiwane słowo lub jego fragment.

Opcja fragment pozwala wyszukać każde wystąpienie poszukiwanego wyrażenia.

Opcja początek pozwala wyszukać wszystkie tytuły i nazwiska rozpoczynające się od wyszukiwanego wyrażenia.

Opcja dokładnie wyszukuje tylko te filmy i osoby, których tytuły, imiona i/lub nazwiska są takie same jak wyszukiwane wyrażenie.

WAŻNE! Proszę pamiętać, że każda osoba wpisana jest do bazy w formie „nazwisko, imię”. Wyszukując osoby w opcji początek należy wpisać jej nazwisko lub jego początkowy fragment, w opcji dokładnie należy wpisać np. Kowalski, Jan (nie Jan Kowalski). W tej opcji wpisanie przecinka i spacji JEST KONIECZNE.

Szukaj w bazie

Tomasz Filipczak

 
zwiń

 • 1954. 02. 07
  Data urodzenia
  Łódź
 • 2006
  Odznaczenie
  Krzyż Oficerski Orderu Odrodzenia Polski z okazji 30. rocznicy powstania Komitetu Obrony Robotników
 • 2008
  Odznaczenie
  Srebrny Medal "Zasłużony Kulturze Gloria Artis"
 • 2016
  Odznaczenie
  Krzyż Wolności i Solidarności
 • 2019. 02. 07
  Data śmierci

Działacz opozycyjny w PRL, współpracownik KOR i Niezależnej Oficyny Wydawniczej, w latach 1977-1981 członek redakcji wydawanego w "drugim obiegu" pisma "Puls". W stanie wojennym internowany, po zwolnieniu związany z Duszpasterstwem Środowisk Twórczych przy kościele o. Jezuitów w Łodzi, gdzie organizował cotygodniowe spotkania niezależnymi twórcami i intelektualistami. W latach 1988-94 prowadził łódzkie kino "Przedwiośnie" oraz kierował firmą dystrybucyjną "Europa". W latach 1992-94 był dyrektorem łódzkiego Oddziału TVP.

Filmografia
chronologicznie ↓  ↑  | wg rodzajów | wg funkcji | zwiń

  Producent
  schowaj

 • 2002
  Film animowany
  Producent
 • Postprodukcja
  schowaj

 • 2001
  REMEMBER THE RAIN
  Film dokumentalny
  Postprodukcja
 • Producent wykonawczy
  schowaj

 • 2001
  Serial animowany
  Producent wykonawczy

Inne nagrody dla ważniejszych filmów
pokaż

2021.01.20 01:59:41
© 1998-2021 Państwowa Wyższa Szkoła Filmowa, Telewizyjna i Teatralna im. Leona Schillera w Łodzi.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl jest bazą danych chronioną przepisami Ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych (Dz. U. 2001 nr 128 poz. 1402). Kopiowanie treści zawartych w serwisie bez zgody redakcji zabronione. Kopiowanie i wykorzystywanie fotosów oraz materiałów audiowizualnych zamieszczonych w serwisie bezwzględnie zabronione, z zastrzeżeniem wyjątków przewidzianych przez prawo. Cytowanie fragmentów treści zawartych w serwisie wymaga zgody redakcji. W każdym przypadku konieczne jest podanie źródła w podpisie pod cytowanym fragmentem. W przypadku portali internetowych żródło musi być linkiem do serwisu filmpolski.pl.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl działa na podstawie art. 2 Ustawy z dnia 10 maja 2018 r. o ochronie danych osobowych (Dz.U. 2018 poz. 1000).
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl współpracuje z TVN w zakresie publikacji promocyjnych materiałów audiowizualnych. Administratorem danych pozyskanych w związku z emisją tych materiałów jest TVN.
Ta strona używa plików cookie. Zapisywanie plików cookies można zablokować, zmieniając ustawienia przeglądarki.
Piotr LitwicMuzeum KinematografiiMakuFly Marcin MakowskiKrzysztof Wellman