Wyszukiwaniex

Proszę wpisać poszukiwane słowo lub jego fragment.

Opcja fragment pozwala wyszukać każde wystąpienie poszukiwanego wyrażenia.

Opcja początek pozwala wyszukać wszystkie tytuły i nazwiska rozpoczynające się od wyszukiwanego wyrażenia.

Opcja dokładnie wyszukuje tylko te filmy i osoby, których tytuły, imiona i/lub nazwiska są takie same jak wyszukiwane wyrażenie.

WAŻNE! Proszę pamiętać, że każda osoba wpisana jest do bazy w formie „nazwisko, imię”. Wyszukując osoby w opcji początek należy wpisać jej nazwisko lub jego początkowy fragment, w opcji dokładnie należy wpisać np. Kowalski, Jan (nie Jan Kowalski). W tej opcji wpisanie przecinka i spacji JEST KONIECZNE.

Szukaj w bazie

Izabella Kalitowicz

 

 • 1882. 08. 20
  Data urodzenia
  Mińsk
 • 1969. 05. 02
  Data śmierci
  Lailly en Val; Francja

Aktorka. Zawodu uczyła się w szkole aktorskiej przy Teatrze Artystycznym w Moskwie oraz u Wsiewołoda Meyerholda. W roku 1905 przyjechała do Polski i zaczęła występować w Teatrze Polskim w Łodzi. W latach 1906-1909 grała w Warszawie m.in. w Teatrach Rządowych. I wojnę światową spędziła w Rosji, grając w polskich zespołach teatralnych w Moskwie, Piotrogrodzie i Kijowie. W roku 1920 występowała w Warszawie, a następnie przeniosła się do Wilna, gdzie została zaangażowana do Teatru Polskiego i Powszechnego. W latach 20. występowała w teatrach objazdowych m.in. u Karola Adwentowicza, Kazimierza Junoszy-Stępowskiego i Mili Kamińskiej. W latach 1929-32 należała do zespołu Teatru Domu Żołnierza w Warszawie. Jednocześnie występowała w zespole objazdowym pod kierunkiem Ireny Solskiej. W drugiej połowie lat 30. grała w Warszawie na scenie Teatru Comoedia, a potem Teatru Powszechnego. Okres II wojny światowej spędziła w Warszawie. Tuż po zakończeniu wojny występowała w Teatrze Ziemi Rzeszowskiej w Rzeszowie. Potem wyjechała na stałe do Francji.

Filmografia
chronologicznie ↓  ↑  | wg rodzajów | wg funkcji | zwiń

  Obsada aktorska
  schowaj

 • 1938
  Film fabularny
  Obsada aktorska (Posztraska, gość na imieninach rejentowej Kolichowskiej)
 • 1936
  Film fabularny
  Obsada aktorska (żona Henry'ego Gierasa, turysty z Ameryki)
 • 1934
  Film fabularny
  Obsada aktorska (matka skazanego rewolucjonisty; nie występuje w napisach)
 • 1933
  Film fabularny
  Obsada aktorska (gość na balu; nie występuje w napisach)
 • 1930
  Film fabularny
  Obsada aktorska (matka Jana)
 • 1929
  Film fabularny
  Obsada aktorska
 • 1927
  Film fabularny
  Obsada aktorska (matka żegnająca syna odjeżdżającego na front)
 • 1927
  Film fabularny
  Obsada aktorska (panna Phlipps, guwernantka Hanki)
2021.08.07 01:15:25
© 1998-2021 Państwowa Wyższa Szkoła Filmowa, Telewizyjna i Teatralna im. Leona Schillera w Łodzi.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl jest bazą danych chronioną przepisami Ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych (Dz. U. 2001 nr 128 poz. 1402). Kopiowanie treści zawartych w serwisie bez zgody redakcji zabronione. Kopiowanie i wykorzystywanie fotosów oraz materiałów audiowizualnych zamieszczonych w serwisie bezwzględnie zabronione, z zastrzeżeniem wyjątków przewidzianych przez prawo. Cytowanie fragmentów treści zawartych w serwisie wymaga zgody redakcji. W każdym przypadku konieczne jest podanie źródła w podpisie pod cytowanym fragmentem. W przypadku portali internetowych żródło musi być linkiem do serwisu filmpolski.pl.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl działa na podstawie art. 2 Ustawy z dnia 10 maja 2018 r. o ochronie danych osobowych (Dz.U. 2018 poz. 1000).
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl współpracuje z TVN w zakresie publikacji promocyjnych materiałów audiowizualnych. Administratorem danych pozyskanych w związku z emisją tych materiałów jest TVN.
Ta strona używa plików cookie. Zapisywanie plików cookies można zablokować, zmieniając ustawienia przeglądarki.
Krzysztof WellmanKrzysztof WiktorGlinka Agencye-teatr.pl