Wyszukiwaniex

Proszę wpisać poszukiwane słowo lub jego fragment.

Opcja fragment pozwala wyszukać każde wystąpienie poszukiwanego wyrażenia.

Opcja początek pozwala wyszukać wszystkie tytuły i nazwiska rozpoczynające się od wyszukiwanego wyrażenia.

Opcja dokładnie wyszukuje tylko te filmy i osoby, których tytuły, imiona i/lub nazwiska są takie same jak wyszukiwane wyrażenie.

WAŻNE! Proszę pamiętać, że każda osoba wpisana jest do bazy w formie „nazwisko, imię”. Wyszukując osoby w opcji początek należy wpisać jej nazwisko lub jego początkowy fragment, w opcji dokładnie należy wpisać np. Kowalski, Jan (nie Jan Kowalski). W tej opcji wpisanie przecinka i spacji JEST KONIECZNE.

Szukaj w bazie

Joanna Jedlewska

Joanna Jedlewska - galeria

 
zwiń

 • 1937. 05. 03
  Data urodzenia
  Lublin
 • 1960
  Wykształcenie - rok ukończenia studiów
  Wydział Aktorski PWSTiF w Łodzi; początkowo przyjęta na Wydział Reżyserii Teatrów Niezawodowych
 • 1972. 05. 13
  Data śmierci
  Warszawa; pochowana na Cmentarzu Wojskowym na Powązkach, kwatera 17B-6-14

Aktorka, choreograf. W sezonie 1960/61 była aktorką Teatru 7.15 w Łodzi, w latach 1961-65 Teatru Dramatycznego w Warszawie. W latach 1965-71 występowała w Teatrze Klasycznym i Teatrze Rozmaitości w Warszawie, a po podziale zespołu tych teatrów zaangażowała się do Teatru Studio, w którym musiała przerwać próby z powodu choroby. Od 1961 opracowała taniec i ruch sceniczny w około dziesięciu przedstawieniach m. in. w Łodzi, Warszawie i Poznaniu. Od 1962 współpracowała jako reżyser i konsultant z warszawskimi teatrami studenckimi. Występowała w teatrze radiowym, audycjach satyrycznych PR oraz Teatrze TV (m. in. zagrała Telimenę w "Panu Tadeusza" w reżyserii A. Hanuszkiewicza). W latach 1957-71 uczyła tańca, ruchu scenicznego i pantomimy w PWSTiF w Łodzi, równocześnie była (od 1961) asystentką pantomimy w warszawskiej PWST, a od 1964 wykładowcą warszawskiej PWSM.

Filmografia
chronologicznie ↓  ↑  | wg rodzajów | wg funkcji | zwiń

2021.12.14 00:31:37
© 1998-2022 Państwowa Wyższa Szkoła Filmowa, Telewizyjna i Teatralna im. Leona Schillera w Łodzi.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl jest bazą danych chronioną przepisami Ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych (Dz. U. 2001 nr 128 poz. 1402). Kopiowanie treści zawartych w serwisie bez zgody redakcji zabronione. Kopiowanie i wykorzystywanie fotosów oraz materiałów audiowizualnych zamieszczonych w serwisie bezwzględnie zabronione, z zastrzeżeniem wyjątków przewidzianych przez prawo. Cytowanie fragmentów treści zawartych w serwisie wymaga zgody redakcji. W każdym przypadku konieczne jest podanie źródła w podpisie pod cytowanym fragmentem. W przypadku portali internetowych żródło musi być linkiem do serwisu filmpolski.pl.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl działa na podstawie art. 2 Ustawy z dnia 10 maja 2018 r. o ochronie danych osobowych (Dz.U. 2018 poz. 1000).
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl współpracuje z TVN w zakresie publikacji promocyjnych materiałów audiowizualnych. Administratorem danych pozyskanych w związku z emisją tych materiałów jest TVN.
Ta strona używa plików cookie. Zapisywanie plików cookies można zablokować, zmieniając ustawienia przeglądarki.
Fotos-Art Robert PakaPiotr LitwicMuzeum KinematografiiMakuFly Marcin Makowski