Wyszukiwaniex

Proszę wpisać poszukiwane słowo lub jego fragment.

Opcja fragment pozwala wyszukać każde wystąpienie poszukiwanego wyrażenia.

Opcja początek pozwala wyszukać wszystkie tytuły i nazwiska rozpoczynające się od wyszukiwanego wyrażenia.

Opcja dokładnie wyszukuje tylko te filmy i osoby, których tytuły, imiona i/lub nazwiska są takie same jak wyszukiwane wyrażenie.

WAŻNE! Proszę pamiętać, że każda osoba wpisana jest do bazy w formie „nazwisko, imię”. Wyszukując osoby w opcji początek należy wpisać jej nazwisko lub jego początkowy fragment, w opcji dokładnie należy wpisać np. Kowalski, Jan (nie Jan Kowalski). W tej opcji wpisanie przecinka i spacji JEST KONIECZNE.

Szukaj w bazie

Tadeusz Lubelski

Tadeusz Lubelski

 
zwiń

 • 1949. 07. 01
  Data urodzenia
  Gliwice
 • 1971
  Wykształcenie - rok ukończenia studiów
  Polonistyka na Uniwersytecie Jagiellońskim
 • 2009
  Nagroda
  Nagroda Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej w kategorii: Książka o tematyce filmowej za książkę "Historia kina polskiego. Twórcy, filmy, konteksty"
 • 2010
  Nagroda
  Nagroda Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego za książkę "Historia kina polskiego. Twórcy, filmy, konteksty"
 • 2011
  Nagroda
  Nagroda Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej w kategorii: Książka o tematyce filmowej za "Encyklopedię kina" pod redakcją Tadeusza Lubelskiego
 • 2011
  Nagroda
  Nagroda ZAiKS-u im. Krzysztofa Teodora Toeplitza
 • 2013
  Nagroda
  Nagroda Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej w kategorii: Książka o tematyce filmowej za książkę "Historia niebyła kina PRL"
 • 2013
  Nagroda
  Nominacja do Nagrody Literackiej "Nike" za książkę "Historia niebyła kina PRL"

Krytyk filmowy, historyk filmu, wykładowca. Pracownik naukowy Uniwersytetu Jagiellońskiego, w latach 2008-2012 dyrektor Instytutu Sztuk Audiowizualnych, obecnie kierownik Katedry Historii Filmu Polskiego w tym instytucie. Członek Komitetu Nauk o Sztuce Polskiej Akademii Nauk, w latach 2007-2011 jego przewodniczący. Członek Europejskiej Akademii Filmowej. Od roku 2003 przewodniczący Rady Programowej Krakowskiego Festiwalu Filmowego, wcześniej - w latach 1995-2001 i 2006 - dyrektor programowy festiwalu. W latach 1994-2006 zastępca redaktora naczelnego miesięcznika "Kino". Członek Rady Naukowej "Kwartalnika Filmowego" i projektu edukacyjnego PISF "Filmoteka Szkolna". Autor wielu książek, przede wszystkim poświęconych historii filmu polskiego .

Filmografia
chronologicznie ↓  ↑  | wg rodzajów | wg funkcji | zwiń

2019.12.24 02:29:57
© 1998-2021 Państwowa Wyższa Szkoła Filmowa, Telewizyjna i Teatralna im. Leona Schillera w Łodzi.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl jest bazą danych chronioną przepisami Ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych (Dz. U. 2001 nr 128 poz. 1402). Kopiowanie treści zawartych w serwisie bez zgody redakcji zabronione. Kopiowanie i wykorzystywanie fotosów oraz materiałów audiowizualnych zamieszczonych w serwisie bezwzględnie zabronione, z zastrzeżeniem wyjątków przewidzianych przez prawo. Cytowanie fragmentów treści zawartych w serwisie wymaga zgody redakcji. W każdym przypadku konieczne jest podanie źródła w podpisie pod cytowanym fragmentem. W przypadku portali internetowych żródło musi być linkiem do serwisu filmpolski.pl.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl działa na podstawie art. 2 Ustawy z dnia 10 maja 2018 r. o ochronie danych osobowych (Dz.U. 2018 poz. 1000).
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl współpracuje z TVN w zakresie publikacji promocyjnych materiałów audiowizualnych. Administratorem danych pozyskanych w związku z emisją tych materiałów jest TVN.
Ta strona używa plików cookie. Zapisywanie plików cookies można zablokować, zmieniając ustawienia przeglądarki.
Krzysztof WiktorGlinka Agencye-teatr.plInstytut Teatralny im. Zbigniewa Raszewskiego