Wyszukiwaniex

Proszę wpisać poszukiwane słowo lub jego fragment.

Opcja fragment pozwala wyszukać każde wystąpienie poszukiwanego wyrażenia.

Opcja początek pozwala wyszukać wszystkie tytuły i nazwiska rozpoczynające się od wyszukiwanego wyrażenia.

Opcja dokładnie wyszukuje tylko te filmy i osoby, których tytuły, imiona i/lub nazwiska są takie same jak wyszukiwane wyrażenie.

WAŻNE! Proszę pamiętać, że każda osoba wpisana jest do bazy w formie „nazwisko, imię”. Wyszukując osoby w opcji początek należy wpisać jej nazwisko lub jego początkowy fragment, w opcji dokładnie należy wpisać np. Kowalski, Jan (nie Jan Kowalski). W tej opcji wpisanie przecinka i spacji JEST KONIECZNE.

Szukaj w bazie

25. Festiwal "Człowiek w Zagrożeniu" w Łodzi

19 listopada 2015


25 listopada rozpocznie się w Łodzi 25. edycja Festiwalu Mediów "Człowiek w Zagrożeniu", organizowanego przez Muzeum Kinematografii konkursowego przeglądu filmowej twórczości dokumentalnej, którego tematyka dotyczy szeroko rozumianych zagrożeń kondycji człowieka - indywidualnych i społecznych.

więcej...

Zmarli, lecz żyją w naszej pamięci

30 października 2015


W tych dniach wspominamy filmowców, aktorów, ludzi teatru i telewizji, których już między nami nie ma, a którzy przez lata sprawiali, że odrywaliśmy się od codzienności, którzy nas - dzięki swojej twórczości - bawili, wzruszali, zmuszali do zastanowienia nad sobą i otaczającym nas światem. Za wszystkie te chwile dziękujemy.

więcej...

Witold Sobociński w Muzeum Kinematografii

30 września 2015


Witold Sobociński, jeden z najznakomitszych polskich autorów zdjęć filmowych będzie bohaterem wystawy w Muzeum Kinematografii w Łodzi. Zapraszamy w czwartek 8 października o godz. 17 na otwarcie ekspozycji "Witold Sobociński. Wizualna ciągłość obrazu" oraz premierę towarzyszącego jej albumu.

więcej...

12 filmów na 120-lecie kina

25 września 2015


W imieniu organizatorów - Muzeum Kinematografii i Uniwersytetu Łódzkiego - zachęcamy wszystkie osoby, które profesjonalnie zajmują się kinem, do wypełnienia ankiety, dzięki której autorzy projektu "12 filmów na 120-lecie kina" chcą się dowiedzieć, które polskie i światowe filmy są najlepsze.

więcej...

© 1998-2015 Państwowa Wyższa Szkoła Filmowa, Telewizyjna i Teatralna im. Leona Schillera w Łodzi. Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl jest bazą danych chronioną przepisami Ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych (Dz. U. 2001 nr 128 poz. 1402). Kopiowanie treści zawartych w serwisie bez zgody redakcji zabronione. Kopiowanie i wykorzystywanie fotosów oraz materiałów audiowizualnych zamieszczonych w serwisie bezwzględnie zabronione, z zastrzeżeniem wyjątków przewidzianych przez prawo. Cytowanie fragmentów treści zawartych w serwisie wymaga zgody redakcji. W każdym przypadku konieczne jest podanie źródła w podpisie pod cytowanym fragmentem. W przypadku portali internetowych żródło musi być linkiem do serwisu filmpolski.pl.
Ta strona używa plików cookie. Zapisywanie plików cookies można zablokować, zmieniając ustawienia przeglądarki.
Krzysztof WellmanKrzysztof WiktorGlinka AgencyFabryka Obrazu