Wyszukiwaniex

Proszę wpisać poszukiwane słowo lub jego fragment.

Opcja fragment pozwala wyszukać każde wystąpienie poszukiwanego wyrażenia.

Opcja początek pozwala wyszukać wszystkie tytuły i nazwiska rozpoczynające się od wyszukiwanego wyrażenia.

Opcja dokładnie wyszukuje tylko te filmy i osoby, których tytuły, imiona i/lub nazwiska są takie same jak wyszukiwane wyrażenie.

WAŻNE! Proszę pamiętać, że każda osoba wpisana jest do bazy w formie „nazwisko, imię”. Wyszukując osoby w opcji początek należy wpisać jej nazwisko lub jego początkowy fragment, w opcji dokładnie należy wpisać np. Kowalski, Jan (nie Jan Kowalski). W tej opcji wpisanie przecinka i spacji JEST KONIECZNE.

Szukaj w bazie

Nie żyje Andrzej Wajda

10 października 2016


9 października zmarł w wieku 90 lat Andrzej Wajda.

Odszedł najwybitniejszy polski reżyser filmowy, człowiek wielkiego talentu i wizji, który potrafił ogromną erudycję i niezmienną fascynację mechanizmami Historii połączyć z zainteresowaniem współczesnością, z tym co tu i teraz i co dotyka każdego człowieka.

więcej...

Gdynia 2016: Przyznano pierwsze nagrody

23 września 2016


Na "Młodej Gali" rozdano pierwsze nagrody 41. Festiwalu Filmowego w Gdyni. Poznaliśmy m.in. laureatów Konkursu Młodego Kina oraz Konkursu Krótkometrażowych Filmów Fabularnych.

więcej...

Nagrody PISF rozdane

21 września 2016


Na gali w Gdyni rozdano po raz dziewiąty Nagrody PISF za znaczące osiągnięcia w upowszechnianiu i promocji polskiego kina.

więcej...

© 1998-2015 Państwowa Wyższa Szkoła Filmowa, Telewizyjna i Teatralna im. Leona Schillera w Łodzi. Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl jest bazą danych chronioną przepisami Ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych (Dz. U. 2001 nr 128 poz. 1402). Kopiowanie treści zawartych w serwisie bez zgody redakcji zabronione. Kopiowanie i wykorzystywanie fotosów oraz materiałów audiowizualnych zamieszczonych w serwisie bezwzględnie zabronione, z zastrzeżeniem wyjątków przewidzianych przez prawo. Cytowanie fragmentów treści zawartych w serwisie wymaga zgody redakcji. W każdym przypadku konieczne jest podanie źródła w podpisie pod cytowanym fragmentem. W przypadku portali internetowych żródło musi być linkiem do serwisu filmpolski.pl.
Ta strona używa plików cookie. Zapisywanie plików cookies można zablokować, zmieniając ustawienia przeglądarki.
Piotr LitwicMuzeum KinematografiiMakuFly Marcin MakowskiKrzysztof Wellman