2021
Telekamera (nagroda przyznawana przez czytelników pisma "TeleTydzień") w kategorii: Serial
2021
2021
2020
2020
2020
Nagroda PSC (Stowarzyszenia Autorów Zdjęć Filmowych) Nominacja, nagrodę otrzymał/a
Adam Bajerski
2020
Łagów (Lubuskie Lato Filmowe) Nagroda Organizatorów im. Juliusza Burskiego za "bardzo trafny portret bezkompromisowego inteligenta zmagającego się z czasem opresji"
2020
2020
2020
2020
2020
2020
2020
2020
2020
2020
2020
2020
2020
2020
2019
Toruń (Międzynarodowy Festiwal Sztuki Autorów Zdjęć Filmowych "Camerimage") Nagroda Główna w Konkursie Filmów Polskich, nagrodę otrzymał/a
Adam Bajerski
2019
Toruń (Międzynarodowy Festiwal Sztuki Autorów Zdjęć Filmowych "Camerimage") Nagroda Główna w Konkursie Filmów Polskich, nagrodę otrzymał/a
Marcin Krzyształowicz
2019
Gdynia (Festiwal Polskich Filmów Fabularnych) Nagroda za drugoplanową rolę męską, nagrodę otrzymał/a
Sebastian Stankiewicz
2019
Chicago (Festiwal Filmu Polskiego w Ameryce) Nagroda Krytyków Chicagowskich
2019
Chicago (Festiwal Filmu Polskiego w Ameryce) Nagroda Specjalna Jury
2019
Chicago (Festiwal Filmu Polskiego w Ameryce) Nagroda Specjalna Przewodniczącego Komitetu Organizacyjnego Festiwalu
za reżyserię, nagrodę otrzymał/a
Lech Majewski
2018
Złota Taśma (Nagroda Koła Piśmiennictwa Filmowego SFP) w kategorii: film polski Wyróżnienie
2018
Zielona Góra (Kozzi Film Festiwal) Grand Prix
2018
Września (Ogólnopolski Festiwal Sztuki Filmowej "Prowincjonalia") "Jańcio Wodnik" za muzykę, nagrodę otrzymał/a
Tomasz Gąssowski
2018
Września (Ogólnopolski Festiwal Sztuki Filmowej "Prowincjonalia") "Jańcio Wodnik" za zdjęcia, nagrodę otrzymał/a
Adam Bajerski
2018
Tarnów (Tarnowska Nagroda Filmowa) Nagroda Specjalna Jury za "ważny obywatelski głos ostrzegający przed chorobami XXI wieku: nietolerancją, ksenofobią i nacjonalizmem"
2018
Taormina (MFF) Nagroda Główna
2018
2018
Mińsk (Międzynarodowy Festiwal Filmowy "Listapad") Nagroda za zdjęcia, nagrodę otrzymał/a
Adam Bajerski
2018
Łagów (Lubuskie Lato Filmowe) Srebrne Grono
2018
Ateny (Athens Avant Garde Film Festival) Nagroda dla najlepszego filmu
2015
Września (Ogólnopolski Festiwal Sztuki Filmowej "Prowincjonalia") Nagroda Dziennikarzy
2015
Wrocław (Festiwal Aktorstwa Filmowego im. Tadeusza Szymkowa) "Złoty Szczeniak" za drugoplanową kreację aktorską kobiecą, nagrodę otrzymał/a
Karolina Gruszka
2015
2015
2015
2012
Wrocław (Festiwal Aktorstwa Filmowego im. Tadeusza Szymkowa) "Złoty Szczeniak" za pierwszoplanową kreację aktorską męską
za "przejmującą wiarygodność w kreowaniu postaci uwikłanej w rzeczywistość bieszczadzkiej wsi lat siedemdziesiątych", nagrodę otrzymał/a
Arkadiusz Jakubik
2012
Toronto (Festiwal Polskich Filmów "Ekran") Wyróżnienie
2012
Kraków (Międzynarodowy Festiwal Kina Niezależnego "Off Camera") Nagroda Główna w Konkursie Polskich Filmów Fabularnych
2012
2012
2012
2011
Złota Kaczka (przyznawana przez pismo "Film")
w kategorii: najlepsza aktorka, nagrodę otrzymał/a
Roma Gąsiorowska
2011
Złota Kaczka (przyznawana przez pismo "Film") w kategorii: najlepszy polski film o miłości
2011
Paryż (Festiwal "KinoPolska") Nagroda Główna
2011
2011
Koszalin (Koszaliński Festiwal Debiutów Filmowych "Młodzi i Film") Nagroda im. Stanisława Różewicza za reżyserię, nagrodę otrzymał/a
Leszek Dawid
2011
Gdynia (Festiwal Polskich Filmów Fabularnych) Nagroda za rolę kobiecą, nagrodę otrzymał/a
Roma Gąsiorowska
2011
2011
2011
2011
2011
2011
2011
2011
2011
2010
Złota Kaczka (przyznawana przez pismo "Film") dla najlepszego filmu sezonu 2009/2010
2010
Złota Kaczka (przyznawana przez pismo "Film")
dla njlepszego aktora w sezowie 2009/2010, nagrodę otrzymał/a
Marian Dziędziel
2010
Złota Taśma (Nagroda Koła Piśmiennictwa Filmowego SFP) w kategorii: film polski
2010
Września (Ogólnopolski Festiwal Sztuki Filmowej "Prowincjonalia") "Jańcio Wodnik" za muzykę, nagrodę otrzymał/a
Daniel Bloom
2010
Września (Ogólnopolski Festiwal Sztuki Filmowej "Prowincjonalia") "Jańcio Wodnik" za największe odkrycie festiwalu, nagrodę otrzymał/a
Mateusz Kościukiewicz
2010
Września (Ogólnopolski Festiwal Sztuki Filmowej "Prowincjonalia") Nagroda Główna "Jańcio Wodnik" za najlepszy film fabularny
2010
Toruń (Międzynarodowy Festiwal Filmowy "Tofifest") "Złoty Anioł" dla najlepszego filmu polskiego
2010
Tarnów (Tarnowska Nagroda Filmowa) Grand Prix
2010
Setubal (Festroia International Film Festival) Nagroda CICAE
2010
Setubal (Festroia International Film Festival) Nagroda FIPRESCI
2010
Nowy Jork (Brooklyn Film Festival) Certyfikat dla Wybitnego Osiągnięcia
w kategorii: producent, nagrodę otrzymał/a
Feliks Pastusiak
2010
Nowy Jork (The New York Polish Film Festival) Nagroda "Ponad Granicami" im. Krzysztofa Kieślowskiego
2010
2010
Los Angeles (Festiwal Filmów Polskich) Nagroda "Hollywood Eagle Award"
2010
Cottbus (Festiwal Młodego Kina Wschodnioeuropejskiego) Nagroda w Niemiecko-Polskim Konkursie Młodego Filmu
2010
Chicago (Festiwal Filmu Polskiego w Ameryce) Nagroda Miasta Chicago
2010
Bruksela (MFF) nagroda za scenariusz, nagrodę otrzymał/a
Jacek Borcuch
2010
2010
2010
2010
2010
2010
2010
2010
2010
2010
2009
Warszawa (Warszawski Festiwal Filmowy) Nagroda Publiczności
2009
Katowice (w latach 2004-2005 Cieszyn) (Węgiel Student Film Festiwal) Nagroda Publiczności
2009
Katowice (w latach 2004-2005 Cieszyn) (Węgiel Student Film Festiwal) Nagroda za najlepsze zdjęcia, nagrodę otrzymał/a
Kacper Fertacz
2009
Gdynia (Festiwal Polskich Filmów Fabularnych) Nagroda za montaż, nagrodę otrzymał/a
Paweł Laskowski
2009
Gdynia (Festiwal Polskich Filmów Fabularnych) Nagroda za reżyserię, nagrodę otrzymał/a
Wojciech Smarzowski
2009
Gdynia (Festiwal Polskich Filmów Fabularnych) Nagroda za scenariusz, nagrodę otrzymał/a
Łukasz Kośmicki
2009
Gdynia (Festiwal Polskich Filmów Fabularnych) Nagroda za scenariusz, nagrodę otrzymał/a
Wojciech Smarzowski
2009
Gdynia (Festiwal Polskich Filmów Fabularnych) Nagroda za scenografię, nagrodę otrzymał/a
Elwira Pluta
2009
Gdynia (Festiwal Polskich Filmów Fabularnych) Złoty Kangur (nagroda australijskich dystrybutorów)
2009
Gdynia (Festiwal Polskich Filmów Fabularnych) Złoty Klakier (nagroda Radia Gdańsk dla najdłużej oklaskiwanego filmu)
2009
Bydgoszcz (od roku 2010; w latach 1993-99 Toruń; w latach 2000-09 Łódź) (Międzynarodowy Festiwal Sztuki Autorów Zdjęć Filmowych "Plus Camerimage") "Srebrna Żaba" w Konkursie Głównym
pełna nazwa festiwalu: Międzynarodowy Festiwal Sztuki Autorów Zdjęć Filmowych "Plus Camerimage", nagrodę otrzymał/a
Krzysztof Ptak
2007
Cieszyn (Festiwal Filmowy "Wakacyjne kadry") "Złota Podkowa" za najlepszy serial sensacyjny