Wyszukiwaniex

Proszę wpisać poszukiwane słowo lub jego fragment.

Opcja fragment pozwala wyszukać każde wystąpienie poszukiwanego wyrażenia.

Opcja początek pozwala wyszukać wszystkie tytuły i nazwiska rozpoczynające się od wyszukiwanego wyrażenia.

Opcja dokładnie wyszukuje tylko te filmy i osoby, których tytuły, imiona i/lub nazwiska są takie same jak wyszukiwane wyrażenie.

WAŻNE! Proszę pamiętać, że każda osoba wpisana jest do bazy w formie „nazwisko, imię”. Wyszukując osoby w opcji początek należy wpisać jej nazwisko lub jego początkowy fragment, w opcji dokładnie należy wpisać np. Kowalski, Jan (nie Jan Kowalski). W tej opcji wpisanie przecinka i spacji JEST KONIECZNE.

Szukaj w bazie

"Boże ciało" polskim kandydatem do Oscara

13 września 2019


Komisja Oscarowa pod przewodnictwem Ewy Puszczyńskiej wskazała film "Boże ciało" w reżyserii Jana Komasy jako polskiego kandydata do Oscara w kategorii "Najlepszy film międzynarodowy".

Nie żyje Antoni Szram

27 sierpnia 2019


27 sierpnia w wieku 78 lat zmarł Antoni Szram, założyciel i wieloletni pierwszy dyrektor Muzeum Kinematografii w Łodzi.
Z Łodzią zawiązany był od połowy lat 60., pełnił m.in. funkcję miejskiego konserwatora zabytków. Był inicjatorem powstania Muzeum Historii Miasta Łodzi i Muzeum Kinematografii, wieloletnim dyrektorem obu placówek. Był jednym z konsultantów "Ziemi obiecanej" Andrzeja Wajdy.

46 filmów w konkursach FPFF w Gdyni

23 lipca 2019


Poznaliśmy wyniki selekcji do obu konkursów 44. Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni, który odbędzie się w dniach 16 -21 września. Ostatecznie w Konkursie Głównym obejrzymy 19 filmów, do Konkursu Filmów Krótkometrażowych zawalifikowało się 27 filmów.

więcej...

Nie żyje Anna Kryszkowska

24 czerwca 2019


21 czerwca w wieku 72 lat zmarła Anna Kryszkowska, administrator w pionie produkcyjnym kilkudziesięciu filmów i seriali.

Pogrzeb rozpocznie się w czwartek 27 czerwca o godzinie 11.15 w kaplicy na części katolickiej Starego Cmentarza przy ul. Ogrodowej w Łodzi.

Nowości wydawnicze: O aktorach Barei

16 maja 2019


Nakładem Wydawnictwa Krytyki Politycznej ukazała się książka Rafała Dajbora "Jak u Barei, czyli kto to powiedział". Książka opowiada o piętnastu aktorach, którzy w trzech najważniejszych filmach Stanisława Barei mieli okazję wypowiedzieć zdania funkcjonujące dziś w kulturze i popkulturze jako słynne cytaty "z Barei". Przy czym sami są obecnie znacznie mniej znani, niż wypowiedziane przez nich "skrzydlate słowa".

więcej...

Gdyńskie Platynowe Lwy dla Krzysztofa Zanussiego

15 maja 2019


Krzysztof Zanussi, wybitny reżyser, scenarzysta i producent filmowy będzie tegorocznym lauratem Platynowych Lwów Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni.
Platynowe Lwy to nagroda, którą corocznie przyznaje Komitet Organizacyjny Festiwalu, by uhonorować całokształt twórczości wybitnych twórców.

Nie żyje Maria Wachowiak

19 kwietnia 2019


19 kwietnia w wieku 80 lat zmarła Maria Wachowiak, aktorka pamiętana przede wszystkim jako Lidka z "Pożegnań" Wojciecha Jerzego Hasa z roku 1958. W kolejnych latach grała w filmach epizody, z czasem zajęła się reżyserią teatralną i radiową. W roku 1982 wyemigrowała do Niemiec, gdzie także grała w filmach.

© 1998-2019 Państwowa Wyższa Szkoła Filmowa, Telewizyjna i Teatralna im. Leona Schillera w Łodzi.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl jest bazą danych chronioną przepisami Ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych (Dz. U. 2001 nr 128 poz. 1402). Kopiowanie treści zawartych w serwisie bez zgody redakcji zabronione. Kopiowanie i wykorzystywanie fotosów oraz materiałów audiowizualnych zamieszczonych w serwisie bezwzględnie zabronione, z zastrzeżeniem wyjątków przewidzianych przez prawo. Cytowanie fragmentów treści zawartych w serwisie wymaga zgody redakcji. W każdym przypadku konieczne jest podanie źródła w podpisie pod cytowanym fragmentem. W przypadku portali internetowych żródło musi być linkiem do serwisu filmpolski.pl.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl działa na podstawie art. 2 Ustawy z dnia 10 maja 2018 r. o ochronie danych osobowych (Dz.U. 2018 poz. 1000).
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl współpracuje z TVN w zakresie publikacji promocyjnych materiałów audiowizualnych. Administratorem danych pozyskanych w związku z emisją tych materiałów jest TVN.
Ta strona używa plików cookie. Zapisywanie plików cookies można zablokować, zmieniając ustawienia przeglądarki.
Muzeum KinematografiiMakuFly Marcin MakowskiKrzysztof WellmanKrzysztof Wiktor