Wyszukiwaniex

Proszę wpisać poszukiwane słowo lub jego fragment.

Opcja fragment pozwala wyszukać każde wystąpienie poszukiwanego wyrażenia.

Opcja początek pozwala wyszukać wszystkie tytuły i nazwiska rozpoczynające się od wyszukiwanego wyrażenia.

Opcja dokładnie wyszukuje tylko te filmy i osoby, których tytuły, imiona i/lub nazwiska są takie same jak wyszukiwane wyrażenie.

WAŻNE! Proszę pamiętać, że każda osoba wpisana jest do bazy w formie „nazwisko, imię”. Wyszukując osoby w opcji początek należy wpisać jej nazwisko lub jego początkowy fragment, w opcji dokładnie należy wpisać np. Kowalski, Jan (nie Jan Kowalski). W tej opcji wpisanie przecinka i spacji JEST KONIECZNE.

Szukaj w bazie

O!Dokument - najlepsze polskie dokumenty za darmo w Internecie

28 lutego 2017

Od 22 lutego w ramach O!Dokument, wspólnego projektu Grupy Onet RAS Polska oraz Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej, na stronie serwisu VoD.pl przez cały rok będzie można obejrzeć za darmo kilkadziesiąt polskich filmów dokumentalnych prezentowanych na najlepszych festiwalach i nagradzanych na całym świecie.

W każdą środę na VoD.pl będą się pojawiać nowe tytuły, które będą dostępne w ofercie serwisu przez kolejne miesiące. Projekt trwać będzie do lutego 2018 r.

Celem O!Dokument na VoD.pl jest promocja polskiego kina dokumentalnego i ułatwienie widzom dostępu do najlepszych polskich produkcji dokumentalnych.

"Co roku w Polsce powstaje wiele znakomitych pełnometrażowych i krótkometrażowych filmów dokumentalnych. Są pokazywane i nagradzane na festiwalach w Polsce i za granicą. Niestety dostęp widzów do nich jest ograniczony. Chcemy to zmienić" - mówi Renata Pawłowska-Pyra, Pełnomocnik Dyrektora PISF, kierująca Działem Upowszechniania Kultury Filmowej i Promocji w Polskim Instytucie Sztuki Filmowej.

"Dzięki inicjatywie O!Dokument na VoD.pl polskie filmy dokumentalne mają szansę na dotarcie do widzów w całej Polsce. Po raz pierwszy polskie kino dokumentalne jest dostępne na taką skalę w Internecie" - mówi Marcin Hajek Dyrektor Programowy VoD.pl.

W pierwszym pakiecie filmów, dostępnych od 22 lutego na stronie VoD.pl, znajduje się ponad 30 tytułów. Internauci będą mogli oglądać nowe, głośne polskie filmy dokumentalne m.in. "Nawet nie wiesz, jak bardzo Cię kocham" w reżyserii Pawła Łozińskiego - pokazywane niedawno na ekranach polskich kin, krótkometrażowe "Więzi" w reżyserii Zofii Kowalewskiej i "Punkt wyjścia" w reżyserii Michała Szcześniaka, które znalazły się na oscarowej shortliście, "Tonia i jej dzieci" w reżyserii Marcela Łozińskiego, filmowy portret fotografa Tadeuszka Rolkego "Dziennik z podróży" w reżyserii Piotra Stasika, "Efekt domina" w reżyserii Elwiry Niewiery i Piotra Rosołowskiego, "Casa Blanca" Aleksandry Maciuszek.

W pierwszej odsłonie O!Dokument znajdują się również filmy Wojciecha Staronia ("Syberyjska lekcja"), Tomasza Wolskiego ("Pałac", "Lekarze", "Złota rybka"), Pawła Ferdka ("Odyseja złomowa"), Piotra Morawskiego i Ryszarda Kaczyńskiego ("Dom nad Missisipi", "Obietnica dzieciństwa", "Tata, I love You"), Marty Minorowicz ("Decrescendo") i wiele innych.

"Dlaczego trzeba oglądać polskie filmy dokumentalne? Myślę, że nie ma przymusu, ale naprawdę warto, bo w tych filmach będziecie mogli się przejrzeć, zobaczyć kawałek swojego życia, swoich przeżyć, kawałek swojego świata - prawdziwy, nie upudrowany, nie umalowany, nie wystylizowany, nie wyreżyserowany. Będziecie mogli się w naszych filmach po prostu przejrzeć jak w lustrze i bardzo do tego namawiam" - zachęca Paweł Łoziński, reżyser filmów dokumentalnych.

© 1998-2017 Państwowa Wyższa Szkoła Filmowa, Telewizyjna i Teatralna im. Leona Schillera w Łodzi. Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl jest bazą danych chronioną przepisami Ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych (Dz. U. 2001 nr 128 poz. 1402). Kopiowanie treści zawartych w serwisie bez zgody redakcji zabronione. Kopiowanie i wykorzystywanie fotosów oraz materiałów audiowizualnych zamieszczonych w serwisie bezwzględnie zabronione, z zastrzeżeniem wyjątków przewidzianych przez prawo. Cytowanie fragmentów treści zawartych w serwisie wymaga zgody redakcji. W każdym przypadku konieczne jest podanie źródła w podpisie pod cytowanym fragmentem. W przypadku portali internetowych żródło musi być linkiem do serwisu filmpolski.pl.
Ta strona używa plików cookie. Zapisywanie plików cookies można zablokować, zmieniając ustawienia przeglądarki.
Piotr LitwicMuzeum KinematografiiMakuFly Marcin MakowskiKrzysztof Wellman