Wyszukiwaniex

Proszę wpisać poszukiwane słowo lub jego fragment.

Opcja fragment pozwala wyszukać każde wystąpienie poszukiwanego wyrażenia.

Opcja początek pozwala wyszukać wszystkie tytuły i nazwiska rozpoczynające się od wyszukiwanego wyrażenia.

Opcja dokładnie wyszukuje tylko te filmy i osoby, których tytuły, imiona i/lub nazwiska są takie same jak wyszukiwane wyrażenie.

WAŻNE! Proszę pamiętać, że każda osoba wpisana jest do bazy w formie „nazwisko, imię”. Wyszukując osoby w opcji początek należy wpisać jej nazwisko lub jego początkowy fragment, w opcji dokładnie należy wpisać np. Kowalski, Jan (nie Jan Kowalski). W tej opcji wpisanie przecinka i spacji JEST KONIECZNE.

Szukaj w bazie

Pierwsze nagrody w Gdyni przyznane

22 września 2018

Na tzw. Młodej Gali festiwalu w Gdyni przyznano pierwsze nagrody. Poznaliśmy laureatów Konkursu Filmów Krótkometrażowych oraz przyznane nagrody pozaregulaminowe.

Konkurs Filmów Krótkometrażowych:

  • Nagroda im. Lucjana Bokińca dla najlepszego filmu: "Zwykłe losy Zofii" w reżyserii Dominiki Gnatek za "temat, doskonałą grę aktorską i warsztat oraz za poruszanie trudnych spraw w ciepły i bezpretensjonalny sposób"
  • Nagroda Specjalna Jury: "Users" w reżyserii Jakuba Piątka za "trafną i bolesną diagnozę współczesnych relacji międzyludzkich"
  • Nagroda Multimedia Polska: "Relax" w reżyserii Agnieszki Elbanowskiej za "lekkość w sposobie opowiadania, powrót do tradycji polskiego kina komediowego oraz poruszenie ważnych zagadnień społecznych" oraz "Atlas" w reżyserii Macieja Kawalskiego za "lekkość w sposobie opowiadania, doskonałą realizację i surrealistyczny dowcip"
  • Nagroda Filmowej Małopolski: "Saszka" w reżyserii Katarzyny Lesisz za "podjęcie ważnego, współczesnego tematu, opowiedzianego w nieoczywisty sposób oraz za silny portret kobiecy"
  • Nagroda firmy Heliograf za najlepsze zdjęcia: Adam Suzin za zdjęcia do filmu "Drżenia" w reżyserii Dawida Bodzaka za "wyczarowanie kalifornijskiego klimatu w polskich realiach"

Nagrody pozaregulaminowe:

© 1998-2019 Państwowa Wyższa Szkoła Filmowa, Telewizyjna i Teatralna im. Leona Schillera w Łodzi.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl jest bazą danych chronioną przepisami Ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych (Dz. U. 2001 nr 128 poz. 1402). Kopiowanie treści zawartych w serwisie bez zgody redakcji zabronione. Kopiowanie i wykorzystywanie fotosów oraz materiałów audiowizualnych zamieszczonych w serwisie bezwzględnie zabronione, z zastrzeżeniem wyjątków przewidzianych przez prawo. Cytowanie fragmentów treści zawartych w serwisie wymaga zgody redakcji. W każdym przypadku konieczne jest podanie źródła w podpisie pod cytowanym fragmentem. W przypadku portali internetowych żródło musi być linkiem do serwisu filmpolski.pl.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl działa na podstawie art. 2 Ustawy z dnia 10 maja 2018 r. o ochronie danych osobowych (Dz.U. 2018 poz. 1000).
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl współpracuje z TVN w zakresie publikacji promocyjnych materiałów audiowizualnych. Administratorem danych pozyskanych w związku z emisją tych materiałów jest TVN.
Ta strona używa plików cookie. Zapisywanie plików cookies można zablokować, zmieniając ustawienia przeglądarki.
MakuFly Marcin MakowskiKrzysztof WellmanKrzysztof WiktorGlinka Agency