Wyszukiwaniex

Proszę wpisać poszukiwane słowo lub jego fragment.

Opcja fragment pozwala wyszukać każde wystąpienie poszukiwanego wyrażenia.

Opcja początek pozwala wyszukać wszystkie tytuły i nazwiska rozpoczynające się od wyszukiwanego wyrażenia.

Opcja dokładnie wyszukuje tylko te filmy i osoby, których tytuły, imiona i/lub nazwiska są takie same jak wyszukiwane wyrażenie.

WAŻNE! Proszę pamiętać, że każda osoba wpisana jest do bazy w formie „nazwisko, imię”. Wyszukując osoby w opcji początek należy wpisać jej nazwisko lub jego początkowy fragment, w opcji dokładnie należy wpisać np. Kowalski, Jan (nie Jan Kowalski). W tej opcji wpisanie przecinka i spacji JEST KONIECZNE.

Szukaj w bazie

A KIND OF HUSH

 • Tytuł polski: BYLE ZAPOMNIEĆ
 • Film fabularny
 • Produkcja:
  Wielka Brytania
 • Rok produkcji:
  1998
 • Gatunek:
  Film obyczajowy
 • Język:
  angielski
 • Barwny, 92 min

Ekranizacja autobiograficznej powieści Richarda Johnsona. Film Briana Stirnera to opowieść o grupce nastoletnich chłopców z ubogich rodzin, którzy w dzieciństwie przeszli koszmar molestowania seksualnego i te dramatyczne wydarzenia odcisnęły głębokie piętno na ich psychice, systemie wartości, sposobie postrzegania świata.
Chłopcy spotykają się na ogół w pobliżu jednej ze stacji londyńskiego metra. Tam Simon, najmłodszy z nich, obdarzony delikatną urodą i niewinnym spojrzeniem, szuka "klientów": homoseksualistów, którzy za opłatą pragną skorzystać z usług nastolatka. Kiedy chłopak i amator młodego ciała znajdą się już w ustronnym miejscu, zjawiają się pozostali członkowie grupy: Mick, Tony, Wivva, Fish i Stu. Biją klienta, zabierają mu portfel i zegarek. Łupami dzielą się w swoim ulubionym barze, gdzie potrafią siedzieć godzinami. Sycą się zemstą na kolejnym "pedziu" za to, co kiedyś przeżyli. Najmniej czasu na wspólne spotkania ma Stu, który jako jedyny nie doświadczył wykorzystywania seksualnego. Chłopak pracuje jako pomywacz w restauracji. Ma szczęście, jego szef, choć wymagający, traktuje go bardzo serdecznie i szczerze pragnie, żeby Stu "wyszedł na ludzi". Nie wie o jego udziale w napadach. Początkowo o nich, ani o bolesnej tajemnicy łączącej grupę nie wie również Kathleen, młodziutka kelnerka, z którą pracuje Stu i z którą zaczyna go łączyć nieśmiałe uczucie. Nagła choroba szefa motywuje Stu do odszukania swojej siostry, Jen, której nie widział od paru lat i która również ma za sobą koszmar molestowania przez ojca. Dziewczyna nadal z nim mieszka i wychowuje maleńką córeczkę. Bliskim znajomym ojca jest bogaty Peter Trewin, który dla odmiany gustuje w chłopcach. Stu i jego koledzy włamują się do domu Trewina, szukając kompromitujących materiałów, za pomocą których mogliby go szantażować. Całe ich pudło zabierają ze sobą. Na wieść o tym Trewin i jego pomocnik porywają córeczkę Jen. Za jej uwolnienie żądają zwrotu dokumentów i zdjęć. [PAT]

Ekipa
pełna | skrócona | schowaj

 • Reżyseria
  Brian Stirner
   
 • Scenariusz
  Brian Stirner
  na podstawie powieści Richarda Johnsona
 • Zdjęcia
   
 • Scenografia
  Mark Stevenson
   
 • Muzyka
  Arvo Pärt
   
 • Obsada aktorska
  Harley Smith
  Stu
  Marcella Plunkett
  Kathleen
  Nathan Constance
  Tony
  Ben Roberts
  Simon
2017.02.11 06:33:42
© 1998-2019 Państwowa Wyższa Szkoła Filmowa, Telewizyjna i Teatralna im. Leona Schillera w Łodzi.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl jest bazą danych chronioną przepisami Ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych (Dz. U. 2001 nr 128 poz. 1402). Kopiowanie treści zawartych w serwisie bez zgody redakcji zabronione. Kopiowanie i wykorzystywanie fotosów oraz materiałów audiowizualnych zamieszczonych w serwisie bezwzględnie zabronione, z zastrzeżeniem wyjątków przewidzianych przez prawo. Cytowanie fragmentów treści zawartych w serwisie wymaga zgody redakcji. W każdym przypadku konieczne jest podanie źródła w podpisie pod cytowanym fragmentem. W przypadku portali internetowych żródło musi być linkiem do serwisu filmpolski.pl.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl działa na podstawie art. 2 Ustawy z dnia 10 maja 2018 r. o ochronie danych osobowych (Dz.U. 2018 poz. 1000).
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl współpracuje z TVN w zakresie publikacji promocyjnych materiałów audiowizualnych. Administratorem danych pozyskanych w związku z emisją tych materiałów jest TVN.
Ta strona używa plików cookie. Zapisywanie plików cookies można zablokować, zmieniając ustawienia przeglądarki.
MakuFly Marcin MakowskiKrzysztof WellmanKrzysztof WiktorGlinka Agency