Wyszukiwaniex

Proszę wpisać poszukiwane słowo lub jego fragment.

Opcja fragment pozwala wyszukać każde wystąpienie poszukiwanego wyrażenia.

Opcja początek pozwala wyszukać wszystkie tytuły i nazwiska rozpoczynające się od wyszukiwanego wyrażenia.

Opcja dokładnie wyszukuje tylko te filmy i osoby, których tytuły, imiona i/lub nazwiska są takie same jak wyszukiwane wyrażenie.

WAŻNE! Proszę pamiętać, że każda osoba wpisana jest do bazy w formie „nazwisko, imię”. Wyszukując osoby w opcji początek należy wpisać jej nazwisko lub jego początkowy fragment, w opcji dokładnie należy wpisać np. Kowalski, Jan (nie Jan Kowalski). W tej opcji wpisanie przecinka i spacji JEST KONIECZNE.

Szukaj w bazie

ANTHONY ZIMMER

 • Film fabularny
 • Produkcja:
  Francja
 • Rok produkcji:
  2005
 • Język:
  francuski
 • Barwny, 85 min

Na jednym z paryskich dworców elegancka, młoda kobieta, Chiara Manzoni, wsiada do pociągu jadącego na południe kraju. Wcześniej otrzymała dostarczony przez posłańca list od swego kochanka, Anthony'ego Zimmera, geniusza międzynarodowej przestępczości finansowej, specjalisty od prania brudnych pieniędzy, poszukiwanego zarówno przez francuską policję, jak i rosyjską mafię, którą naciął na znaczną sumę. W liście Anthony przyrzekł Chiarze, że będą razem, ale postawił też warunek: musi zmylić pościg. W tym celu ma wybrać przypadkowego mężczyznę, uwieść go i skierować na niego uwagę ścigających. A ci mają wyjątkowo trudne zadanie: nie wiedzą, jak wygląda teraz Zimmer, który poddał się operacji plastycznej i nawet zmienił głos. Chiara posłusznie wypełnia polecenie: w pociągu przysiada się do podróżującego samotnie niepozornego tłumacza Francois Taillandiera, niedawno porzuconego przez żonę i wybierającego się właśnie na krótkie wakacje. Wykorzystując swój urok, Chiara uwodzi go i w Nicei wysiadają już razem. Chiara zabiera Francois do luksusowego hotelu, gdzie mają spędzić weekend. Zachwycony nią mężczyzna z ochotą na to przystaje. Ale noc spędza na kanapie, a rankiem budzi się sam w hotelowym apartamencie. Co gorsza, pojawia się tam kilku mężczyzn, którzy usiłują go zabić. Francois niemal cudem im ucieka, a w końcu zgłasza się przerażony na policję, gdzie jego zeznania spisuje młody porucznik Driss. Z komisariatu Francois trafia do szpitala, gdzie niebawem pojawiają się także jego prześladowcy: rosyjscy mafiosi, którym przewodzi niejaki Nassajew, były oficer KGB. Francois znów musi uciekać, lecz tym razem z pomocą przychodzi mu Chiara, która ukrywa go w jakimś mieszkaniu. Ale kobieta ma zadanie do wypełnienia: jest policjantką, której szef, Akerman, od dawna prowadzi śledztwo przeciwko Zimmerowi. Chiara ma pomóc go schwytać. Zaopatrzona w sprzęt podsłuchowy, jedzie na spotkanie z Zimmerem do położonej na odludziu willi finansisty. Akerman i jego ludzie śledzą każdy jej krok, potajemnie otaczają willę. Niestety, tropem Chiary podążają także rosyjscy gangsterzy, którzy zjawiają się w willi przed Zimmerem. Grożąc policjantce śmiercią, domagają się wskazania miejsca jego pobytu. Towarzyszący funkcjonariuszom Francois nie chce narażać kobiety, którą pokochał. Mimo policyjnego zakazu rusza jej na pomoc. [TVP]

Ekipa
pełna | skrócona | schowaj

 • Reżyseria
  Jerome Salle
   
 • Scenariusz
  Jerome Salle
   
 • Zdjęcia
  Denis Rouden
   
 • Scenografia
  Laurent Piron
   
 • Muzyka
  Frederic Talgorn
   
 • Obsada aktorska
  Sophie Marceau
  Chiara Manzoni
  Yvan Attal
  Francois Taillandier
  Sami Frey
  Akerman
  Gilles Lellouche
  Muller
  Nassajew
  Samir Guesmi
  Driss
2017.02.11 07:07:06
© 1998-2019 Państwowa Wyższa Szkoła Filmowa, Telewizyjna i Teatralna im. Leona Schillera w Łodzi.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl jest bazą danych chronioną przepisami Ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych (Dz. U. 2001 nr 128 poz. 1402). Kopiowanie treści zawartych w serwisie bez zgody redakcji zabronione. Kopiowanie i wykorzystywanie fotosów oraz materiałów audiowizualnych zamieszczonych w serwisie bezwzględnie zabronione, z zastrzeżeniem wyjątków przewidzianych przez prawo. Cytowanie fragmentów treści zawartych w serwisie wymaga zgody redakcji. W każdym przypadku konieczne jest podanie źródła w podpisie pod cytowanym fragmentem. W przypadku portali internetowych żródło musi być linkiem do serwisu filmpolski.pl.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl działa na podstawie art. 2 Ustawy z dnia 10 maja 2018 r. o ochronie danych osobowych (Dz.U. 2018 poz. 1000).
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl współpracuje z TVN w zakresie publikacji promocyjnych materiałów audiowizualnych. Administratorem danych pozyskanych w związku z emisją tych materiałów jest TVN.
Ta strona używa plików cookie. Zapisywanie plików cookies można zablokować, zmieniając ustawienia przeglądarki.
Fotos-Art Robert PakaPiotr LitwicMuzeum KinematografiiMakuFly Marcin Makowski