Wyszukiwaniex

Proszę wpisać poszukiwane słowo lub jego fragment.

Opcja fragment pozwala wyszukać każde wystąpienie poszukiwanego wyrażenia.

Opcja początek pozwala wyszukać wszystkie tytuły i nazwiska rozpoczynające się od wyszukiwanego wyrażenia.

Opcja dokładnie wyszukuje tylko te filmy i osoby, których tytuły, imiona i/lub nazwiska są takie same jak wyszukiwane wyrażenie.

WAŻNE! Proszę pamiętać, że każda osoba wpisana jest do bazy w formie „nazwisko, imię”. Wyszukując osoby w opcji początek należy wpisać jej nazwisko lub jego początkowy fragment, w opcji dokładnie należy wpisać np. Kowalski, Jan (nie Jan Kowalski). W tej opcji wpisanie przecinka i spacji JEST KONIECZNE.

Szukaj w bazie

A GIRL LIKE ME: THE GWEN ARAUJO STORY

 • Film fabularny - telewizyjny
 • Produkcja:
  USA
 • Rok produkcji:
  2006
 • Język:
  angielski

Oparta na faktach historia Sylvii Araujo, kobiety, która samotnie wychowuje swojego synka. Nastoletni Eddie decyduje, że nie chce być chłopcem i zaczyna ubierać się jak dziewczyna, zapuszcza włosy i zmienia imię na Gwen, na cześć swojej ulubionej piosenkarki, Gwen Stefani. Decyzja Eddiego staje się przyczyną wielu trudności i konfliktów w tradycyjnej latynoskiej rodzinie, w której żyją Eddie i Sylvia. Z czasem jednak wszyscy uczą się rozumieć i akceptować wybór Gwen. W czasie miejskiej zabawy pewien chłopak odkrywa prawdziwą tożsamość Gwen, po czym brutalnie ją morduje. Bezsensowna śmierć wstrząsa całą społecznością i odbija się echem w całym kraju. Celem Sylvii stało się bowiem wymierzenie sprawiedliwości zabójcom jej córki i walka o prawa dla transseksualistów.

Ekipa
pełna | skrócona | schowaj

 • Reżyseria
   
 • Scenariusz
  Shelley Evans
   
 • Zdjęcia
  David Frazee
   
 • Scenografia
  Rick Willoughby
   
 • Muzyka
   
 • Obsada aktorska
  J.D. Pardo
  Eddie/Gwen Araujo
  Mercedes Ruehl
  Sylvia Araujo
  Melanie Angel
   
  Robert Clarke
   
  Henry Darrow
   
2017.02.11 07:20:24
© 1998-2019 Państwowa Wyższa Szkoła Filmowa, Telewizyjna i Teatralna im. Leona Schillera w Łodzi.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl jest bazą danych chronioną przepisami Ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych (Dz. U. 2001 nr 128 poz. 1402). Kopiowanie treści zawartych w serwisie bez zgody redakcji zabronione. Kopiowanie i wykorzystywanie fotosów oraz materiałów audiowizualnych zamieszczonych w serwisie bezwzględnie zabronione, z zastrzeżeniem wyjątków przewidzianych przez prawo. Cytowanie fragmentów treści zawartych w serwisie wymaga zgody redakcji. W każdym przypadku konieczne jest podanie źródła w podpisie pod cytowanym fragmentem. W przypadku portali internetowych żródło musi być linkiem do serwisu filmpolski.pl.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl działa na podstawie art. 2 Ustawy z dnia 10 maja 2018 r. o ochronie danych osobowych (Dz.U. 2018 poz. 1000).
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl współpracuje z TVN w zakresie publikacji promocyjnych materiałów audiowizualnych. Administratorem danych pozyskanych w związku z emisją tych materiałów jest TVN.
Ta strona używa plików cookie. Zapisywanie plików cookies można zablokować, zmieniając ustawienia przeglądarki.
Krzysztof WellmanKrzysztof WiktorGlinka Agencye-teatr.pl