Wyszukiwaniex

Proszę wpisać poszukiwane słowo lub jego fragment.

Opcja fragment pozwala wyszukać każde wystąpienie poszukiwanego wyrażenia.

Opcja początek pozwala wyszukać wszystkie tytuły i nazwiska rozpoczynające się od wyszukiwanego wyrażenia.

Opcja dokładnie wyszukuje tylko te filmy i osoby, których tytuły, imiona i/lub nazwiska są takie same jak wyszukiwane wyrażenie.

WAŻNE! Proszę pamiętać, że każda osoba wpisana jest do bazy w formie „nazwisko, imię”. Wyszukując osoby w opcji początek należy wpisać jej nazwisko lub jego początkowy fragment, w opcji dokładnie należy wpisać np. Kowalski, Jan (nie Jan Kowalski). W tej opcji wpisanie przecinka i spacji JEST KONIECZNE.

Szukaj w bazie

1612

 • Tytuł polski: ROK 1612
 • Film fabularny
 • Produkcja:
  Rosja
 • Rok produkcji:
  2007
 • Gatunek:
  Film historyczny
 • Język:
  rosyjski, polski, włoski, hiszpański
 • Barwny, 143 min

Po śmierci cara Borysa Godunowa (1605) Rosja pogrąża się w chaosie. Osłabione państwo narażone jest na ataki sąsiadów łakomych poszerzenia swojej władzy. Na moskiewskim tronie polscy magnaci osadzają Dymitra Samozwańca, ale po roku zostaje on obalony i zamordowany. W roku 1610 nowym władcą zostaje królewicz Władysław Waza, syn polskiego króla Zygmunta III Wazy. W tym samym czasie w Rzymie papież snuje plany nawrócenia Rosji na katolicyzm.
Rok 1612. Rzeką płynie statek pełen zaciężnych żołnierzy. Wśród pasażerów jest hiszpański artylerzysta Alvar wraz ze swoim tatarskim sługą Kostką, wysłany z Rzymu jezuita, a także piękna, tajemnicza kobieta. Jeden z członków załogi, Andriejka, rozpoznaje w niej carewnę - Ksenię. Ostatnia żyjąca potom-kini rodu Godunowów ukrywa się przed polskimi oddziałami, które tępią wszystkich prawowitych następców tronu. Ukrywana tajemnica wychodzi jednak na jaw, a Ksenia staje się zakładniczką polskiego Hetmana. Bezwzględny polski oficer chce zabrać ją do Moskwy, by ją poślubić i dzięki temu zostać potężnym Carem Rosji.
Andriejka postanawia uratować księżniczkę z rąk Hetmana i prosi Kostkę o wstawiennictwo u Alvara. Hiszpan wykupuje Andrieja od właściciela statku i czyni swoim sługą. Niestety sam ginie w zasadzce, słudzy natomiast cudem unikają śmierci. Andriejka przebiera się w szaty hiszpańskiego najemnika i zgłasza na służbę u Hetmana, by być blisko Kseni. Jednak mistyfikacja wkrótce wychodzi na jaw. Kostka ratuje przed niechybną śmiercią zdemaskowanego Andrzejkę, odbija Ksenię i wraz z przyjacielem chronią się wśród swoich w grodzie broniącym Polakom dostępu do Moskwy.
Zdradzony Hetman na czele potężnej armii upomina się o narzeczoną...

Ekipa
pełna | skrócona | schowaj

 • Reżyseria
  Władimir Chotinienko
   
 • Scenariusz
  Arif Alijew
   
 • Zdjęcia
  Ilja Diemin
   
 • Scenografia
  Konstantin Mielnikow
   
 • Muzyka
  Aleksiej Rybnikow
   
 • Obsada aktorska
  Petr Kisłow
  Andriej
  Artur Smoljaninow
  Kostka
  hetman Kibowski
  Violetta Dawidowskaja
  ksenia Godunowa
  Aleksandr Bałujew
  Osina
  Marat Baszarow
  wojewoda
  Ramon Langa
  Alvar
  Michaił Poreczenkow
  książę Pożarski
  Aleksandr Samojlenko
  Mordan
  Walerij Zołotuchin
  słupnik
  Wiktor Szamirow
  nuncjusz
  Daniła Spikawowskij
  Stiopka Podkowa
  Gabrielle Ferzetti
  kardynał
  Dimitrij Uljanov
  Dymitr Samozwaniec I
  Andriej Fiedorcow
  Kuźma Minjin
  puszkarz
2017.02.11 07:34:05
© 1998-2019 Państwowa Wyższa Szkoła Filmowa, Telewizyjna i Teatralna im. Leona Schillera w Łodzi.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl jest bazą danych chronioną przepisami Ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych (Dz. U. 2001 nr 128 poz. 1402). Kopiowanie treści zawartych w serwisie bez zgody redakcji zabronione. Kopiowanie i wykorzystywanie fotosów oraz materiałów audiowizualnych zamieszczonych w serwisie bezwzględnie zabronione, z zastrzeżeniem wyjątków przewidzianych przez prawo. Cytowanie fragmentów treści zawartych w serwisie wymaga zgody redakcji. W każdym przypadku konieczne jest podanie źródła w podpisie pod cytowanym fragmentem. W przypadku portali internetowych żródło musi być linkiem do serwisu filmpolski.pl.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl działa na podstawie art. 2 Ustawy z dnia 10 maja 2018 r. o ochronie danych osobowych (Dz.U. 2018 poz. 1000).
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl współpracuje z TVN w zakresie publikacji promocyjnych materiałów audiowizualnych. Administratorem danych pozyskanych w związku z emisją tych materiałów jest TVN.
Ta strona używa plików cookie. Zapisywanie plików cookies można zablokować, zmieniając ustawienia przeglądarki.
MakuFly Marcin MakowskiKrzysztof WellmanKrzysztof WiktorGlinka Agency