Wyszukiwaniex

Proszę wpisać poszukiwane słowo lub jego fragment.

Opcja fragment pozwala wyszukać każde wystąpienie poszukiwanego wyrażenia.

Opcja początek pozwala wyszukać wszystkie tytuły i nazwiska rozpoczynające się od wyszukiwanego wyrażenia.

Opcja dokładnie wyszukuje tylko te filmy i osoby, których tytuły, imiona i/lub nazwiska są takie same jak wyszukiwane wyrażenie.

WAŻNE! Proszę pamiętać, że każda osoba wpisana jest do bazy w formie „nazwisko, imię”. Wyszukując osoby w opcji początek należy wpisać jej nazwisko lub jego początkowy fragment, w opcji dokładnie należy wpisać np. Kowalski, Jan (nie Jan Kowalski). W tej opcji wpisanie przecinka i spacji JEST KONIECZNE.

Szukaj w bazie

JUTRO BĘDZIE LEPIEJ

 • Film fabularny
 • Produkcja:
  Polska, Japonia
 • Rok produkcji:
  2010
 • Premiera:
  2011. 11. 11
 • Barwny, 118 min
  Okres zdjęciowy: 12 lipca - 6 września 2008. Plenery: Suwalszczyzna (Suwałki, Wiżajny, Sudawskie, Żytkiejmy , Stankuny , Dubeninki, Hańcza, Kiepojć, Błąkały, Jurkiszki, Marlinów, Ejszeryszki, Poszeszup, Puńsk, Folusz i Jaczno), Białostocczyzna (Zubki, Gródek, Waliły, Gobiaty, Straszewo), Aleksandrów Kujawski, Toruń.
  Budżet: 3 130 000 PLN

Trójka bezdomnych małych chłopców, mieszkających na dworcu kolejowym w jednym z rosyjskich miast, postanawia uciec przez zieloną granicę do Polski. Wydaje im się, że tu czeka na nich lepsze życie - dom, szkoła, życzliwi ludzie.

Zwiastun
pokaż

Ekipa
pełna | skrócona | schowaj

Nagrody
schowaj

 • 2011
  Września (Ogólnopolski Festiwal Sztuki Filmowej "Prowincjonalia")-"Jańcio Wodnik" za zdjęcia
 • 2011
  Berlin (Międzynarodowy Festiwal Filmowy)-Nagroda dla najlepszego filmu w sekcji "Grand Prix Deutsches Kinderhilfswerk"
 • 2011
  Berlin (Międzynarodowy Festiwal Filmowy)-Nagroda Peace Film
 • 2011
  Świdnica (Festiwal Reżyserii Filmowej)-Nagroda Specjalna
 • 2011
  Poznań (Międzynarodowy Festiwal Filmów Młodego Widza "Ale Kino!")-Specjalne Wyróżnienie Jury
  uzasadnienie jury: "ten film to wspaniałe dzieło sztuki filmowej i kilka najlepiej zagranych ról na festiwalu. Dzięki swej prostocie i autentyczności film porusza poważny temat w delikatny sposób. Naturalizm filmu pozwala na wierne przedstawienie perypetii dzieci, które musząc poradzić sobie z dala od cywilizacji, tworzą własny kodeks zasad i kompas moralny, wskazujący im drogę. Na temat tego filmu Jury toczyło wciąż nowe rozmowy przez cały miniony tydzień"
 • 2011
  Poznań (Międzynarodowy Festiwal Filmów Młodego Widza "Ale Kino!")-Wyróżnienie Jury Dziecięcego "Marcinek"
  dla najelepszego filmu aktorskiego; uzasadnienie jury: "film, który z pewnością na długo pozostanie w naszej pamięci. Znakomita gra aktorska sprawiła, że był on bardzo realistyczny, a muzyka dopełniająca sceny jednocześnie wzbogacała odbiór treści. Historię w nim przedstawioną cechuje uniwersalność, a jej prosta i zrozumiała forma chwyciła nas za serca. W opowieści ukazane zostały różne wartości, takie jak, rodzina i gotowość oddania się w imię przyjaźni, a także te bardziej przyziemne potrzeby; dach nad głową i zaspokojenie głodu. Ważnym przesłaniem jest ukazanie ciągłej walki przepełnionej nadzieją na przysłowiowe "lepsze jutro"
 • 2011
  Ateny (Międzynarodowy Festiwal Filmów dla Dzieci i Młodzieży "Olimpia")-Nagroda dla najlepszego filmu fabularnego
 • 2011
  Ateny (Międzynarodowy Festiwal Filmów dla Dzieci i Młodzieży "Olimpia")-Nagroda Jury Dziecięcego dla najlepszego filmu fabularnego
 • 2012
  Moskwa (Festiwal Filmów Polskich "Wisła")-Nagroda Publiczności
 • 2012
  China Golden Rooster & Hundred Flowers Film Festival-Nagroda Publiczności
  Oleg Ryba

JUTRO BĘDZIE LEPIEJ w internecie

2017.02.11 07:42:09
© 1998-2019 Państwowa Wyższa Szkoła Filmowa, Telewizyjna i Teatralna im. Leona Schillera w Łodzi.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl jest bazą danych chronioną przepisami Ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych (Dz. U. 2001 nr 128 poz. 1402). Kopiowanie treści zawartych w serwisie bez zgody redakcji zabronione. Kopiowanie i wykorzystywanie fotosów oraz materiałów audiowizualnych zamieszczonych w serwisie bezwzględnie zabronione, z zastrzeżeniem wyjątków przewidzianych przez prawo. Cytowanie fragmentów treści zawartych w serwisie wymaga zgody redakcji. W każdym przypadku konieczne jest podanie źródła w podpisie pod cytowanym fragmentem. W przypadku portali internetowych żródło musi być linkiem do serwisu filmpolski.pl.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl działa na podstawie art. 2 Ustawy z dnia 10 maja 2018 r. o ochronie danych osobowych (Dz.U. 2018 poz. 1000).
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl współpracuje z TVN w zakresie publikacji promocyjnych materiałów audiowizualnych. Administratorem danych pozyskanych w związku z emisją tych materiałów jest TVN.
Ta strona używa plików cookie. Zapisywanie plików cookies można zablokować, zmieniając ustawienia przeglądarki.
Krzysztof WellmanKrzysztof WiktorGlinka Agencye-teatr.pl