Wyszukiwaniex

Proszę wpisać poszukiwane słowo lub jego fragment.

Opcja fragment pozwala wyszukać każde wystąpienie poszukiwanego wyrażenia.

Opcja początek pozwala wyszukać wszystkie tytuły i nazwiska rozpoczynające się od wyszukiwanego wyrażenia.

Opcja dokładnie wyszukuje tylko te filmy i osoby, których tytuły, imiona i/lub nazwiska są takie same jak wyszukiwane wyrażenie.

WAŻNE! Proszę pamiętać, że każda osoba wpisana jest do bazy w formie „nazwisko, imię”. Wyszukując osoby w opcji początek należy wpisać jej nazwisko lub jego początkowy fragment, w opcji dokładnie należy wpisać np. Kowalski, Jan (nie Jan Kowalski). W tej opcji wpisanie przecinka i spacji JEST KONIECZNE.

Szukaj w bazie

WE OWN THE NIGHT

 • Tytuł polski: KRÓLOWIE NOCY
 • Film fabularny
 • Produkcja:
  USA
 • Rok produkcji:
  2007
 • Język:
  angielski
 • Barwny, 117 min

Kolejna wariacja na temat przypowieści o Kainie i Ablu, choć tym razem losy dwóch braci potoczą się inaczej niż w Biblii. To także opowieść o stopniowej przemianie, wewnętrznym dojrzewaniu głównego bohatera pod wpływem dramatycznych przeżyć, dokonywaniu przez niego brzemiennych w skutki wyborów moralnych, które sprawią, że Bobby z pierwszych i ostatnich kadrów filmu to już właściwie dwie różne osoby. Królowie nocy to także opowieść o sile więzów krwi, chociaż za powrót na łono rodziny Bobby zapłaci bardzo wysoką cenę. Akcja filmu Jamesa Graya rozgrywa się w Brooklynie w 1988 r. Dwaj bracia: Bobby Green i Joseph Grusinsky to synowie weterana nowojorskiej policji, Burta Grusinsky#ego. Odmienne wybory życiowe postawiły ich jednak po dwóch stronach barykady. Podczas gdy Joseph poszedł w ślady ojca i również został policjantem, Bobby, czarna owca w rodzinie, zaznaczający swoją odrębność także poprzez fakt posługiwania się panieńskim nazwiskiem matki, Green, prowadzi popularny nocny klub należący do rosyjskiej mafii, a dokładniej do Murata Bużajewa. Bużajew, nieświadomy, że ojciec i brat Bobby#ego to stróże prawa, traktuje go jak własnego syna i chętnie gości w swoim domu. Burt i Joseph na próżno usiłują ostrzec Bobby#ego, że jego związki z Vadimem Niżinskim, siostrzeńcem Bużajewa, wykorzystującym klub do prowadzenia narkotykowych transakcji na wielką skalę, mogą się dla Bobby#ego źle skończyć. Kiedy Joseph dokonuje niespodziewanego nalotu na klub brata, jeden z aresztowanych tam ludzi Niżinskiego woli popełnić w komisariacie samobójstwo, niż złożyć zeznania obciążające bezwzględnych bossów. Bobby ma pretensje do brata o przeprowadzoną akcję, ale gdy później Joseph zostaje zaatakowany przed swoim domem przez rosyjskich gangsterów i w ciężkim stanie trafia do szpitala, Bobby wreszcie uświadamia sobie, z kim ma do czynienia. Zmienia swoje dotychczasowe podejście i decyduje się pomóc policji w aresztowaniu Niżinskiego. W tajemnicy przed ojcem, który nigdy nie wystawiłby go na tak wielkie ryzyko, zgadza się przeniknąć w mafijne struktury, poznać mechanizm obrotu narkotykami i wystawić Niżinskiego. Niestety, nie wszystko idzie zgodnie z planem. Wprawdzie Niżiński zostaje aresztowany, ale dowiaduje się, że Bobby współpracował z policją, a jego ojciec i brat są funkcjonariuszami. Przy najbliższej okazji ucieka z więzienia i rozpoczyna dzieło zemsty. Odtąd ani Bobby, ani jego piękna dziewczyna Amada, ani ojciec i brat nie mogą czuć się bezpieczni. [TVP]

Ekipa
pełna | skrócona | schowaj

2017.02.11 07:43:23
© 1998-2019 Państwowa Wyższa Szkoła Filmowa, Telewizyjna i Teatralna im. Leona Schillera w Łodzi.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl jest bazą danych chronioną przepisami Ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych (Dz. U. 2001 nr 128 poz. 1402). Kopiowanie treści zawartych w serwisie bez zgody redakcji zabronione. Kopiowanie i wykorzystywanie fotosów oraz materiałów audiowizualnych zamieszczonych w serwisie bezwzględnie zabronione, z zastrzeżeniem wyjątków przewidzianych przez prawo. Cytowanie fragmentów treści zawartych w serwisie wymaga zgody redakcji. W każdym przypadku konieczne jest podanie źródła w podpisie pod cytowanym fragmentem. W przypadku portali internetowych żródło musi być linkiem do serwisu filmpolski.pl.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl działa na podstawie art. 2 Ustawy z dnia 10 maja 2018 r. o ochronie danych osobowych (Dz.U. 2018 poz. 1000).
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl współpracuje z TVN w zakresie publikacji promocyjnych materiałów audiowizualnych. Administratorem danych pozyskanych w związku z emisją tych materiałów jest TVN.
Ta strona używa plików cookie. Zapisywanie plików cookies można zablokować, zmieniając ustawienia przeglądarki.
Glinka Agencye-teatr.plInstytut Teatralny im. Zbigniewa RaszewskiegoStowarzyszenie Autorw Zdj Filmowych