Wyszukiwaniex

Proszę wpisać poszukiwane słowo lub jego fragment.

Opcja fragment pozwala wyszukać każde wystąpienie poszukiwanego wyrażenia.

Opcja początek pozwala wyszukać wszystkie tytuły i nazwiska rozpoczynające się od wyszukiwanego wyrażenia.

Opcja dokładnie wyszukuje tylko te filmy i osoby, których tytuły, imiona i/lub nazwiska są takie same jak wyszukiwane wyrażenie.

WAŻNE! Proszę pamiętać, że każda osoba wpisana jest do bazy w formie „nazwisko, imię”. Wyszukując osoby w opcji początek należy wpisać jej nazwisko lub jego początkowy fragment, w opcji dokładnie należy wpisać np. Kowalski, Jan (nie Jan Kowalski). W tej opcji wpisanie przecinka i spacji JEST KONIECZNE.

Szukaj w bazie

SYNOWIE

  • Tytuł alternatywny: SYNOWIE CZYLI PO MOIM TRUPIE!!!

GDZIE JEST SKARB? (21)

  • Odcinek serialu

Trener Okoń jest wyraźnie zaniepokojony, że prasa brukowa nie piszę o jego drużynie. Dlatego stawia Darkowi za przykład zawodników innych drużyn, którzy wciąż trafiają do aresztu za rozróby w lokalach, ewentualnie bywają nakrywani w łóżku z gwiazdami estrady i telewizji. Żeby rozreklamować drużynę "Wisły Warszawa" w brukowcach, chce wykorzystać fakt, że w jego zespole jest gej z Bośni. Ponieważ brak mu jednak do niego pary, nęci Darka sławą i pieniędzmi, chcąc, aby to on przyznał się tabloidom, że jest chłopakiem Bośniaka. Prezesowa Bukatowa nakrywa męża, gdy ten, w obecności Wigonia, przymierza szal Violi. To sprawia, że podejrzewa męża o homoseksualne skłonności. Zwierza się z tego Kubie. Chłopak jednak mocno temu zaprzecza. To niepokoi jego matkę, która jest przekonana, że Kuba wie o jakimś romansie jej męża. Tymczasem właściciel "Vabika" cierpi z powodu doznanej kontuzji. Najbardziej boli go fakt, że nie może kontrolować ruchu w pubie. Roman znajduje jednak na to sposób, każąc Lucynie zainstalować na barze "walkie - talkie". Aby nie denerwować ojca, Darek proponuje pewne genialne rozwiązanie. Nie wie tylko, że na dyktafonie już coś wcześniej zostało nagrane... Wigoń z Bukatem domyślają się, że w szalu Violi może być schowany plan ukrycia skarbu. Przeglądają go na wszystkie strony, lecz nic w nim nie znajdują. Dopiero Lucyna uświadamia im, że być może nie patrzą na to, co potrzeba...

Ekipa
pełna | skrócona | schowaj

KAŻDY MA ROMANS (22)

  • Odcinek serialu

Zwierzchnik Michała wpada do pubu wściekły na chłopaka. Ma pretensje o pieniądze, które wierni dają na tacę. Otóż proboszcz ma swoją własną metodę zbierania, która polega na rzucaniu zanęty w postaci określonej ilości banknotów, które są na tacy od początku zbiórki. Żeby potem nie pomyliły się z tymi faktycznie rzuconymi przez wiernych, zaznacza je w specjalny sposób, dorysowując "limo" przedstawionym na nich postaciach. Niestety, wszystkie banknoty, które trafiły z tacy w ostatnim tygodniu, mają właśnie ten ozdobnik... Pani Irena tym razem podejrzewa Kubę o homoseksualne skłonności. Na szczęście Maksymiliana odwiedza wnuczka jego kolegi, która świeżo ukończyła studia na AWF-ie i dostała pracę w jednostce antyterrorystycznej. Dzięki niej obawy pani Ireny znikają błyskawicznie. Wreszcie Bukat z Wigoniem rozszyfrowują plan ukryty na szalu baronowej. Niestety, okazuje się, że skarb jest ukryty po stronie należącej chwilowo do Maxa. Na dodatek, bogacz musi zwrócić szal kamerdynerowi i obawia się, że on też rozpozna to miejsce. Na szczęście Bukat posiadł umiejętność haftowania... Tymczasem Lucyna nakrywa Romana w łóżku z Renatą (Agnieszka Wagner). Właściciel "Vabika" jest pewien, że zakochana w nim barmanka zaraz zrobi mu scenę zazdrości. Ku jego zdumieniu, Lucynie jest to obojętne. To wyraźnie irytuje Romana, który postanawia dociec, skąd taka zmiana jej nastawienia.

Ekipa
pełna | skrócona | schowaj

WYKRADZIONA TAJEMNICA (23)

  • Odcinek serialu

Renata naciska na właściciela "Vabika" w kwestii ślubu. Pan Roman stosuje uniki, ale przyciśnięty w obecności proboszcza, godzi się na czwarte małżeństwo. Wewnętrznie wciąż czuje się jednak kawalerem i jego głowę zaprząta wyłącznie to, jak tu wywinąć się od danej obietnicy. Nowa lokatorka Maxa, Tosia, dość szybko wpadła w oko Kubie, który nie potrafił zbyt długo rozpaczać po wyjeździe Violi. Energiczna dziewczyna uczy się w szkole detektywistycznej. Wśród przedmiotów, które zgłębia, jest również logika i analiza faktów, dlatego Max z Cznadlem podpytują ją, gdzie według przyszłej pani detektyw można ukryć skarb na terenie pałacu. Tosia dość szybko rozwiązuje zagadkę, choć nie domyśla się, że pytania jej gospodarza nie są takie teoretyczne. Dlatego też, spotkawszy się z prezesem Bukatem, nieopatrznie wyjawia mu miejsce teoretycznego ukrycia skarbu. Ten z radości aż całuje ją. Całość obserwuje pani Irena, zyskując w swoim mniemaniu dowód niewierności męża. Chcąc się pozbyć rywalki informuje o całym zajściu syna, mając nadzieję, że ten zajmie się Tosią należycie i nie dopuści do rozwoju jej związku z Bukatem. Tymczasem prezes nie umie się powstrzymać, żeby nie pochwalić się przed Maxem, że zna już miejsce ukrycia skarbu. Ta wiadomość tak przeraża kamerdynera, że z miejsca traci on przytomność. Ten wypadek wywołuje istną lawinę... komicznych nieporozumień. Rozpoczyna się wyścig Cznadla i Wigonia do rzekomego miejsca ukrycia skarbu...

Ekipa
pełna | skrócona | schowaj

PUSYKAT (24)

  • Odcinek serialu

Wigoń z Cznadlem odnajdują skrzynkę, w której znajduje się list z dalszymi wskazówkami w sprawie skarbu. Nie mogąc się nim podzielić, postanawiają go odbić na ksero, a oryginał wrzucić do pałacowego stawu... Michał przez pomyłkę wypija alkohol. A ponieważ w tym samym czasie w pubie pojawia się kilka par podobnych osób, młody ksiądz jest przekonany, że to z powodu pijaństwa widzi już podwójnie. Podobny problem ma pan Roman, dlatego wspólnie z synem zamierza poddać się badaniu krwi, bo on z kolei podejrzewa, że alkohol był skażony. Cznadel z Maxem nadal starają się rozszyfrować miejsce ukrycia skarbu. Idzie im to jednak bardzo opornie, więc z pomocą w odczytania listu przychodzi im ich domowy detektyw, Tosia. Tymczasem u prezesa Bukata ma się zatrzymać na miesiąc córka jego wspólnika ze Stanów. Ma ona poznać język pradziadów i swoje korzenie. Z tajemniczych powodów początkowo wszystkim wydaje się, że to musi być mała dziewczynka, z czego wynika sporo zabawnych nieporozumień, bo przyjeżdża... atrakcyjna młoda kobieta.

Ekipa
pełna | skrócona | schowaj

SKARB! (25)

  • Odcinek serialu

Pan Roman cały czas usiłuje się wyplątać z obietnicy ślubu z Renatą. Dlatego postanawia dokładnie przebadać wszystkie możliwości, które uniemożliwiłyby jego narzeczonej stanięcie na ślubnym kobiercu. Niestety, okazuje się, że Renata nie jest wyznawczynią islamu, ma polskie obywatelstwo, a w jej rodzinie nie stwierdzono chorób umysłowych. Nie przerażają jej nawet koszty wesela... Tymczasem więcej szczęścia od Renaty ma Lucyna, której oświadcza się trener Okoń. Dzięki temu barmanka kończy pracę w pałacu i wyprowadza się razem z narzeczonym, który właśnie otrzymał korzystną finansowo ofertę. Natomiast Michał dostał od biskupa szansę zostania wikariuszem. Jest to dla niego duży awans, dlatego chłopak opowiada o tym z radością swoim braciom. W związku ze spodziewaną nominacją proboszcz Michała musi przejrzeć dokumentację jego święceń. W wyniku tej weryfikacji okazuje się, że Michał formalnie... nie jest nawet księdzem. Zakochana w nim Aga widzi w tym rękę boską i robi, co może, aby nie dopuścić do sformalizowania przez jej ukochanego związku z Kościołem. Zarówno Max, jak i prezes Bukat dowiadują się o ostatecznym miejscu ukrycia skarbu. Cznadel z Wigoniem chwytają za łopaty i kopią dół pod starym, parkowym dębem. Wydobywają jednak tylko kolejny list. Lecz w jego treści kryje się wynalazek, który może zrewolucjonizować cały świat...

Ekipa
pełna | skrócona | schowaj

2019.12.06 00:12:47
© 1998-2019 Państwowa Wyższa Szkoła Filmowa, Telewizyjna i Teatralna im. Leona Schillera w Łodzi.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl jest bazą danych chronioną przepisami Ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych (Dz. U. 2001 nr 128 poz. 1402). Kopiowanie treści zawartych w serwisie bez zgody redakcji zabronione. Kopiowanie i wykorzystywanie fotosów oraz materiałów audiowizualnych zamieszczonych w serwisie bezwzględnie zabronione, z zastrzeżeniem wyjątków przewidzianych przez prawo. Cytowanie fragmentów treści zawartych w serwisie wymaga zgody redakcji. W każdym przypadku konieczne jest podanie źródła w podpisie pod cytowanym fragmentem. W przypadku portali internetowych żródło musi być linkiem do serwisu filmpolski.pl.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl działa na podstawie art. 2 Ustawy z dnia 10 maja 2018 r. o ochronie danych osobowych (Dz.U. 2018 poz. 1000).
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl współpracuje z TVN w zakresie publikacji promocyjnych materiałów audiowizualnych. Administratorem danych pozyskanych w związku z emisją tych materiałów jest TVN.
Ta strona używa plików cookie. Zapisywanie plików cookies można zablokować, zmieniając ustawienia przeglądarki.
Krzysztof WiktorGlinka Agencye-teatr.plInstytut Teatralny im. Zbigniewa Raszewskiego