Wyszukiwaniex

Proszę wpisać poszukiwane słowo lub jego fragment.

Opcja fragment pozwala wyszukać każde wystąpienie poszukiwanego wyrażenia.

Opcja początek pozwala wyszukać wszystkie tytuły i nazwiska rozpoczynające się od wyszukiwanego wyrażenia.

Opcja dokładnie wyszukuje tylko te filmy i osoby, których tytuły, imiona i/lub nazwiska są takie same jak wyszukiwane wyrażenie.

WAŻNE! Proszę pamiętać, że każda osoba wpisana jest do bazy w formie „nazwisko, imię”. Wyszukując osoby w opcji początek należy wpisać jej nazwisko lub jego początkowy fragment, w opcji dokładnie należy wpisać np. Kowalski, Jan (nie Jan Kowalski). W tej opcji wpisanie przecinka i spacji JEST KONIECZNE.

Szukaj w bazie

TWARZE MAŁOPOLSKI

  • Serial dokumentalny
  • Produkcja:
    Polska
  • Rok produkcji:
    2011
  • Barwny, 12 odcinków x ok.12 min

Cykl obejmuje dwunastu filmów dokumentalnych. Scenariusz każdego odcinka jest oparty na wspomnieniach świadków, wypowiedziach ekspertów, materiałach archiwalnych. Wszystkie zdjęcia są realizowane w autentycznych wnętrzach, plenerach i innych miejscach bezpośrednio związanych z poruszanymi tematami. Większość rekwizytów, które zostały wykorzystane w filmach, pochodzi ze zbiorów muzealnych lub też stanowi wiernie wykonane kopie oryginałów, jak w przypadku odcisku pieczęci Eufrozyny mazowieckiej. Widzowie będą mogli obejrzeć także rekonstrukcje historyczne (m.in. walka rycerska, uczta na zamku w Oświęcimiu) ilustrujące narrację prowadzoną przez dwóch historyków – Macieja Mieziana i Leszka Sibilę. Panowie, którzy wcielili się w role dociekliwych detektywów przeszłości, w trakcie swej wędrówki po obiektach zaprezentują niezwykłości, jakie kryją się w każdym z prezentowanych miejsc.
Cykl ma charakter popularyzatorski – język filmu, a także narracja są poprowadzone w formie opowieści przystępnej dla szerokiej publiczności. Niepowtarzalna forma wizualna cyklu, ściśle korespondująca z charakterem prezentowanych postaci i obiektów, pozwoli na nowo odkryć skarby Małopolski.
Wszystkie zdjęcia do cyklu są realizowane z wykorzystaniem optyki filmowej standardu 35 mm, zapewniającej "filmową" plastykę obrazu. W filmach realizatorzy wykorzystują także fotografie archiwalne, które, poddane odpowiedniej obróbce komputerowej, umożliwią traveling kamery filmowej niejako w głąb zatrzymanych na fotografiach obrazów.
Poszczególne odcinki cyklu pokazywały następujące obiekty: Sanatorium "Patria" w Krynicy, cerkiew w Powroźniku, klasztor klarysek w Starym Sączu, zamek w Oświęcimiu, muzeum im. Aleksandra Kłosińskiego w Kętach, pałac w Ryczowie, kino "Kijów" w Krakowie, Rydlówkę w Krakowie, kolegiatę pw. św. Anny w Krakowie, Pustynię Błędowską, poliptyk Olkuski, jaskinię Żarską.

Ekipa
pełna | skrócona | schowaj

2017.02.11 02:58:32
© 1998-2019 Państwowa Wyższa Szkoła Filmowa, Telewizyjna i Teatralna im. Leona Schillera w Łodzi.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl jest bazą danych chronioną przepisami Ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych (Dz. U. 2001 nr 128 poz. 1402). Kopiowanie treści zawartych w serwisie bez zgody redakcji zabronione. Kopiowanie i wykorzystywanie fotosów oraz materiałów audiowizualnych zamieszczonych w serwisie bezwzględnie zabronione, z zastrzeżeniem wyjątków przewidzianych przez prawo. Cytowanie fragmentów treści zawartych w serwisie wymaga zgody redakcji. W każdym przypadku konieczne jest podanie źródła w podpisie pod cytowanym fragmentem. W przypadku portali internetowych żródło musi być linkiem do serwisu filmpolski.pl.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl działa na podstawie art. 2 Ustawy z dnia 10 maja 2018 r. o ochronie danych osobowych (Dz.U. 2018 poz. 1000).
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl współpracuje z TVN w zakresie publikacji promocyjnych materiałów audiowizualnych. Administratorem danych pozyskanych w związku z emisją tych materiałów jest TVN.
Ta strona używa plików cookie. Zapisywanie plików cookies można zablokować, zmieniając ustawienia przeglądarki.
Glinka Agencye-teatr.plInstytut Teatralny im. Zbigniewa RaszewskiegoStowarzyszenie Autorw Zdj Filmowych