Wyszukiwaniex

Proszę wpisać poszukiwane słowo lub jego fragment.

Opcja fragment pozwala wyszukać każde wystąpienie poszukiwanego wyrażenia.

Opcja początek pozwala wyszukać wszystkie tytuły i nazwiska rozpoczynające się od wyszukiwanego wyrażenia.

Opcja dokładnie wyszukuje tylko te filmy i osoby, których tytuły, imiona i/lub nazwiska są takie same jak wyszukiwane wyrażenie.

WAŻNE! Proszę pamiętać, że każda osoba wpisana jest do bazy w formie „nazwisko, imię”. Wyszukując osoby w opcji początek należy wpisać jej nazwisko lub jego początkowy fragment, w opcji dokładnie należy wpisać np. Kowalski, Jan (nie Jan Kowalski). W tej opcji wpisanie przecinka i spacji JEST KONIECZNE.

Szukaj w bazie

JACKIE STEWART: WEEKEND OF A CHAMPION

  • Tytuł polski: WEEKEND Z MISTRZEM
  • Film dokumentalny
  • Produkcja:
    Francja
  • Rok produkcji:
    2012
  • Barwny, 90 min

W 1971 roku Roman Polański, miłośnik Formuły 1, spędził weekend ze słynnym mistrzem świata w wyścigach samochodowych Jackiem Stewartem, prywatnie przyjacielem reżysera, który brał wówczas udział w zawodach Monaco Grand Prix. Przez trzy dni filmował Stewarta podczas przygotowań, ćwiczeń oraz udziału w wyścigu. W rezultacie powstał niezwykle szczery i prawdziwy portret utalentowanego sportowca u szczytu swojej kariery, całkowicie przywiązanego do samochodów, ale potrafiącego mimo to zapanować nad swoim życiem i wziąć je we własne ręce. Polański sfilmował prywatne życie Stewarta, zarówno na torze, jak i poza nim. Film nie trafił do dystrybucji i znalazł się w archiwum Polańskiego. 40 lat później reżyser postanowił pokazać światu zapomniany przez wszystkich obraz. We współpracy z Frankiem Simonem odrestaurował go i poszerzył o nowy, dodatkowy materiał. Ponownie spotkał się ze Stewartem i nagrał ich wspólną rozmowę o życiu, przeszłości, a przede wszystkim o roli i znaczeniu wyścigów samochodowych kiedyś i dzisiaj. To właśnie ona okazała się znacząca, bo nadała filmowi nowy wymiar i całkowicie inną perspektywę. W rezultacie powstała wyjątkowa opowieść, prezentująca nie tylko życie i karierę utalentowanego kierowcy, lecz również historię wyścigów samochodowych.

Ekipa
pełna | skrócona | schowaj

2017.02.11 01:56:30
© 1998-2019 Państwowa Wyższa Szkoła Filmowa, Telewizyjna i Teatralna im. Leona Schillera w Łodzi.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl jest bazą danych chronioną przepisami Ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych (Dz. U. 2001 nr 128 poz. 1402). Kopiowanie treści zawartych w serwisie bez zgody redakcji zabronione. Kopiowanie i wykorzystywanie fotosów oraz materiałów audiowizualnych zamieszczonych w serwisie bezwzględnie zabronione, z zastrzeżeniem wyjątków przewidzianych przez prawo. Cytowanie fragmentów treści zawartych w serwisie wymaga zgody redakcji. W każdym przypadku konieczne jest podanie źródła w podpisie pod cytowanym fragmentem. W przypadku portali internetowych żródło musi być linkiem do serwisu filmpolski.pl.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl działa na podstawie art. 2 Ustawy z dnia 10 maja 2018 r. o ochronie danych osobowych (Dz.U. 2018 poz. 1000).
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl współpracuje z TVN w zakresie publikacji promocyjnych materiałów audiowizualnych. Administratorem danych pozyskanych w związku z emisją tych materiałów jest TVN.
Ta strona używa plików cookie. Zapisywanie plików cookies można zablokować, zmieniając ustawienia przeglądarki.
Piotr LitwicMuzeum KinematografiiMakuFly Marcin MakowskiKrzysztof Wellman