Wyszukiwaniex

Proszę wpisać poszukiwane słowo lub jego fragment.

Opcja fragment pozwala wyszukać każde wystąpienie poszukiwanego wyrażenia.

Opcja początek pozwala wyszukać wszystkie tytuły i nazwiska rozpoczynające się od wyszukiwanego wyrażenia.

Opcja dokładnie wyszukuje tylko te filmy i osoby, których tytuły, imiona i/lub nazwiska są takie same jak wyszukiwane wyrażenie.

WAŻNE! Proszę pamiętać, że każda osoba wpisana jest do bazy w formie „nazwisko, imię”. Wyszukując osoby w opcji początek należy wpisać jej nazwisko lub jego początkowy fragment, w opcji dokładnie należy wpisać np. Kowalski, Jan (nie Jan Kowalski). W tej opcji wpisanie przecinka i spacji JEST KONIECZNE.

Szukaj w bazie

FROM PODSEREDNIEJE WITH LOVE

  • Film dokumentalny
  • Produkcja:
    Polska
  • Rok produkcji:
    2015
  • Barwny, 56 min

Podserednieje to wieś położona w głębi Rosji, 700 km na południe od Moskwy. Wieś szczególna, prawie każdy tu śpiewa, a występująca w tutejszych pieśniach polifonia jest absolutnie unikalna. W latach 70. Podserednieje zostało odkryte przez rosyjskich folklorystów, a miejscowy zespół objechał pół świata. Podczas jednej z podróży członkowie zespołu poznali Mary, medytującą katoliczkę z Teksasu, zakochaną w Dostojewskim.
Amerykanka wybrała Podserednieje na swój drugi dom. Niektórzy mieszkańcy podejrzewają, że zza oceanu przywiozła stonkę ziemniaczaną albo jest szpiegiem, inni ją pokochali. "From Podserednieje with Love" to zbudowana z wielu narracji opowieść o fascynującym zderzeniu kultur, pełna pieśni, obrzędów i zaskakujących historii. Opowieść o świecie niedzisiejszym, niemal baśniowym.
To film o marzeniach, pragnieniach, przesiadywaniu na dachu, poszukiwaniu swojego miejsca na ziemi. Także o tym, że życie byłoby do zniesienia, gdyby nie miłość. [TVP]

Ekipa
pełna | skrócona | schowaj

2017.02.11 07:16:50
© 1998-2019 Państwowa Wyższa Szkoła Filmowa, Telewizyjna i Teatralna im. Leona Schillera w Łodzi.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl jest bazą danych chronioną przepisami Ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych (Dz. U. 2001 nr 128 poz. 1402). Kopiowanie treści zawartych w serwisie bez zgody redakcji zabronione. Kopiowanie i wykorzystywanie fotosów oraz materiałów audiowizualnych zamieszczonych w serwisie bezwzględnie zabronione, z zastrzeżeniem wyjątków przewidzianych przez prawo. Cytowanie fragmentów treści zawartych w serwisie wymaga zgody redakcji. W każdym przypadku konieczne jest podanie źródła w podpisie pod cytowanym fragmentem. W przypadku portali internetowych żródło musi być linkiem do serwisu filmpolski.pl.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl działa na podstawie art. 2 Ustawy z dnia 10 maja 2018 r. o ochronie danych osobowych (Dz.U. 2018 poz. 1000).
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl współpracuje z TVN w zakresie publikacji promocyjnych materiałów audiowizualnych. Administratorem danych pozyskanych w związku z emisją tych materiałów jest TVN.
Ta strona używa plików cookie. Zapisywanie plików cookies można zablokować, zmieniając ustawienia przeglądarki.
Glinka Agencye-teatr.plAnna GostkowskaInstytut Teatralny im. Zbigniewa Raszewskiego