Wyszukiwaniex

Proszę wpisać poszukiwane słowo lub jego fragment.

Opcja fragment pozwala wyszukać każde wystąpienie poszukiwanego wyrażenia.

Opcja początek pozwala wyszukać wszystkie tytuły i nazwiska rozpoczynające się od wyszukiwanego wyrażenia.

Opcja dokładnie wyszukuje tylko te filmy i osoby, których tytuły, imiona i/lub nazwiska są takie same jak wyszukiwane wyrażenie.

WAŻNE! Proszę pamiętać, że każda osoba wpisana jest do bazy w formie „nazwisko, imię”. Wyszukując osoby w opcji początek należy wpisać jej nazwisko lub jego początkowy fragment, w opcji dokładnie należy wpisać np. Kowalski, Jan (nie Jan Kowalski). W tej opcji wpisanie przecinka i spacji JEST KONIECZNE.

Szukaj w bazie

HYCEL

 • Film fabularny - krótkometrażowy
 • Produkcja:
  Polska
 • Rok produkcji:
  2015
 • Barwny, 32 min

Pudle, wyżły, boksery, owczarki – wszystkie one powinny drżeć, kiedy ich trop zwęszy rakarz. Ale tytułowy hycel to szczególny rodzaj niegodziwca – uprowadza zwierzęta po to, by zwrócić je prawowitym właścicielom, którzy wówczas obdarowują go różnymi wyrazami wdzięczności, a czasem nawet kopertą ze skrupulatnie odliczonym znaleźnym. W tej czarnej komedii rolę haczyka pełni pewien urodziwy wilczur, który okazuje się bezpańskim psem. Co począć z takim fantem?

Ekipa
pełna | skrócona | schowaj

Nagrody
schowaj

 • 2016
  Providence (Rhode Island International Film Festival)-Nagroda dla najlepszego filmu krótkometrażowego
 • 2016
  Gdynia (Festiwal Filmowy)-Nagroda im. Ewy Kamirskiej dla najlepszego filmu w Konkursie Krótkometrażowych Filmów Fabularnych (w roku 2014 przyznana jako Nagroda Specjalna w Konkursie Młodego Kina)
  za "znalezienie ciepłego i pełnego ironii klucza do historii opowiadającej los człowieka zmagającego się z samotnością"
 • 2017
  Radom (Ogólnopolskie Spotkania Filmowe "Kameralne Lato")-Grand Prix Konkursu Kina Niezależnego
 • 2017
  Kitzbühel (Filmfestival Kitzbühel)-Nagroda dla najlepszego filmu krótkometrażowego
2017.09.06 01:32:32
© 1998-2017 Państwowa Wyższa Szkoła Filmowa, Telewizyjna i Teatralna im. Leona Schillera w Łodzi. Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl jest bazą danych chronioną przepisami Ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych (Dz. U. 2001 nr 128 poz. 1402). Kopiowanie treści zawartych w serwisie bez zgody redakcji zabronione. Kopiowanie i wykorzystywanie fotosów oraz materiałów audiowizualnych zamieszczonych w serwisie bezwzględnie zabronione, z zastrzeżeniem wyjątków przewidzianych przez prawo. Cytowanie fragmentów treści zawartych w serwisie wymaga zgody redakcji. W każdym przypadku konieczne jest podanie źródła w podpisie pod cytowanym fragmentem. W przypadku portali internetowych żródło musi być linkiem do serwisu filmpolski.pl.
Ta strona używa plików cookie. Zapisywanie plików cookies można zablokować, zmieniając ustawienia przeglądarki.
MakuFly Marcin MakowskiKrzysztof WellmanKrzysztof WiktorGlinka Agency