Wyszukiwaniex

Proszę wpisać poszukiwane słowo lub jego fragment.

Opcja fragment pozwala wyszukać każde wystąpienie poszukiwanego wyrażenia.

Opcja początek pozwala wyszukać wszystkie tytuły i nazwiska rozpoczynające się od wyszukiwanego wyrażenia.

Opcja dokładnie wyszukuje tylko te filmy i osoby, których tytuły, imiona i/lub nazwiska są takie same jak wyszukiwane wyrażenie.

WAŻNE! Proszę pamiętać, że każda osoba wpisana jest do bazy w formie „nazwisko, imię”. Wyszukując osoby w opcji początek należy wpisać jej nazwisko lub jego początkowy fragment, w opcji dokładnie należy wpisać np. Kowalski, Jan (nie Jan Kowalski). W tej opcji wpisanie przecinka i spacji JEST KONIECZNE.

Szukaj w bazie

RODZINA TREFLIKÓW

 • Serial animowany
 • Produkcja:
  Polska
 • Rok produkcji:
  2016-2018
 • Premiera:
  2016. 06. 01
 • Barwny, 52 odcinki x ok. 8'30''

"Rodzina Treflików" to serial animowany kierowany do dzieci w wieku od 3 do 6 lat. Został on zrealizowany w technice animacji lalkowej. Jest to pierwszy polski serial animowany wykorzystujący technologię wydruku 3D.
Tytułową rodzinę Treflików tworzą: Mama, Tata oraz dzieci: Treflik i Treflinka, a w codziennych przygodach towarzyszą im Ciocia, sąsiad Robobot, ale przede wszystkim Mały Wujcio - tajemniczy przybysz z odległej krainy, którego widzą tylko dzieci. Radośni bohaterowie w każdym odcinku bajki zabierają najmłodszych w podróż do świata pełnego magii, ale i bliskich, codziennych spraw. Serial promuje przyjazną i otwartą postawę wobec innych, zachęca małych widzów do odkrywania świata i pokazuje, że nowa przygoda może czaić się tuż za rogiem. Rodzina Treflików, poza tym że zgrana, to na dodatek jest bardzo rozśpiewana i roztańczona. Każdy odcinek serialu zawiera dwie piosenki, które albo stanowią zabawny komentarz do bieżących wydarzeń albo humorystyczne rozwinięcie akcji.

Odcinki:
1. Tęcza: Zła pogoda psuje plan rodzinnej wycieczki. Z pomocą Małego Wujcia, dzieciom udaje się odegnać nudę i znaleźć przyjemność, nawet w tak mało pasjonującym zajęciu, jak sprzątanie.
2. Kołysanka: Dzieci nie mogą zasnąć. Mały Wujcio zabiera je na nocny lot nad parkiem, w czasie którego pomagają małej myszce i uczą się zwracać uwagę na potrzeby innych.
3. Drzewko: Podczas wspólnego sadzenia drzewka, Treflinka przełamuje niechęć do Gondusia, na którego była obrażona, ponieważ wcześniej uderzył ją piłką.
4. Król i Królowa: Za przyczyną czarodziejskiego wiatraczka Treflik ląduje na szafie, z której boi się zejść. Dopiero przyjście Króla i Królowej sprawia, że udaje mu się pokonać strach.
5. Urodziny Treflika: Treflik ma urodziny, na których zjawia się Ciotka-czarownica i porywa tort. Mały Wujcio pomaga odzyskać tort, a łakomstwo nie przynosi Ciotce pożytku.
6. Żywa woda: Treflinka jest chora. Treflik i Mały Wujcio wyruszają do czarodziejskiej krainy po lekarstwo dla niej. Udaje im się je zdobyć, gdy pomagają głodnemu ptaszkowi.
7. Nowy sąsiad: W sąsiedztwie Treflików zamieszkuje nowy sąsiad - pan Robobot. Rodzina Treflików chce się z nim zaprzyjaźnić. Okazuje się, że różne zainteresowania nie muszą być przeszkodą w przyjaźni.
8. Domek w domku: Dzieci znajdują kartonowe pudło i przerabiają na domek. Z pomocą Małego Wujcia domek magicznie się powiększa i odbywa się w nim przyjęcie.
9. Treflik królem: Treflik znajduje w parku koronę. Tak bardzo wciela się w rolę króla, że przestaje być sobą. Dopiero, kiedy z pomocą rodziny, uświadamia sobie, że bycie królem to nie tylko przyjemności, ale i obowiązki, z ulgą oddaje koronę prawdziwemu królowi.
10. Buty: Treflinka dostaje nowe buciki. Ciotka stara się zniechęcić do nich Treflinkę, by ta oddała jej nowe pantofelki. Treflinka poddając się wpływowi Ciotki skarży się Małemu Wujciowi, że jej nowe buty są zbyt nudne. Mały Wujcio podarowuje jej więc parę magicznych trzewików.
11. Szczęśliwa rodzinka: Kochająca się rodzinka Treflików lubi razem spędzać czas, ale okazuje się, że nie zawsze trzeba być razem, bo niektóre rzeczy wychodzą lepiej, gdy robi się je osobno.
12. Z wizytą u Cioci: Dzieci cieszą się i czekają na wizytę u Cioci, w której domu mieszka wiele zwierząt. Okazuje się, że posiadanie zwierzątka ma zarówno dobre, jak i złe strony. Nie zniechęca to Treflinki, ani Treflika i wychodzą od Ciotki z nowym pupilem - kotkiem, którym chcą się opiekować.
13. Babski wieczór: W trakcie przyjęcia do pokoju wlatuje nietoperz. Trzeba go złapać i wypuścić. Każdy na własny sposób stara się rozwiązać problem, ale dopiero wspólne działanie przynosi rezultaty.

14. Serce Robobota: Treflinka i Treflik odwiedzają Pana Robobota, który zdradza dzieciom swoje najskrytsze marzenie, chciałby mieć serce. Dzieci starają się to marzenie spełnić, pomaga im w tym Mały Wujcio. Pan Robobot dostaje od dzieci prezent i zaczyna odczuwać. Jest wzruszony i szczęśliwy. Wygląda na to, że miłość zmienia wszystko.
15. Kot: Rodzeństwo Treflików bawi się z Kotkiem, ale zabawę przerywa Mamusia. Jest ważna sprawa do załatwienia. Rodzina czeka na wizytę ważnego gościa, przygotowania pochłaniają wszystkich członków rodziny. Kot Rudolf jest obrażony, czuje, że dotknęła go niesprawiedliwość. Ważny gość docenia przygotowania, ale wybiera zwykłą ławkę. Do salonu wchodzi Rudolf i sądzi, że to, co widzi, jest przygotowane dla niego. Czuje się doceniony.
16. Kura: Pod dach rodziny Treflików trafia zabłąkana Kura. Ma w koszyczku tajemnicze zawiniątko. Jest trochę wystraszona, powoli nabiera zaufania do prawie wszystkich członków rodziny. Prawie wszystkich, z wyjątkiem Kota Rudolfa, ale ich relacje zmieniają się pod wpływem Małego Wujcia. Cała rodzina ustala nowe święto na cześć Kury i jeden bezmięsny dzień.
17. Zdrowy tatuś: Tatuś jest bardzo chory. Treflik i Treflinka chcą mu pomóc i wypędzić z niego potwory, które spowodowały niedomagania. Wujcio ma przepis na „kwaśidło”, czyli specjalne lekarstwo. Czy pomoże wyzdrowieć Tatusiowi?
18. Jajko: Pani Kurze zginęło jajko. Kura podejrzewa kota Rudolfa, ale ten nie chce się przyznać. Trefliki przeszukały cały dom. Gdzie jest jajko i co się z niego wylęgnie?
19. Sobowtóry: Dzieci razem z Panią Kura, Kotem Rudolfem i Małym Wujciem wybierają się do Cioci. Ciocia ma urodziny i jest w trakcie przygotowań do przyjęcia. To co dzieci widzą przez okno bardzo ich dziwi. Okazuje się, że czary Cioci wymknęły się z pod kontroli. Treflik trochę się boi. Wszystko dobrze się kończy, dzieci pomagają Cioci w przygotowaniu imprezy.
20. Zaginiony treflik: Treflinka pokłóciła się z Treflikiem. Treflik się obraził i gdzieś zniknął. Zaniepokojona Treflinka razem z rodzicami, Małym Wujciem, Kotem Rudolfem i Ciotką szuka braciszka. Wszyscy odczuwają ulgę, kiedy w końcu odnajdują „zgubę”. Treflik postanawia, że już nie będzie się sam oddalał, a Treflinka dodaje, że nie będą się już kłócić.
21. Huśtawka: Treflinka i Treflik huśtają się na placu zabaw. Do zabawy dołącza Prince Kong. Jest dużo większy i silniejszy od dzieci, co nie zawsze ma pozytywne skutki. Początkowo Treflik zazdrości siły Prince Kongowi i też chce być duży, prosi o pomoc Małego Wujcia. Splot wydarzeń skłania Treflika do refleksji i postanawia jednak zostać swoich rozmiarów.
22. Pasja Treflinki: Treflinka chce z kimś podzielić się swoja pasją, ale wszyscy są zajęci swoimi sprawami. Nawet Mały Wujcio odmawia wspólnego tańca, za to dzieli się z dziewczynką sposobem na znalezienie towarzystwa do wygibasów. W końcu udaje się potańczyć całą gromadą na podwórku Treflków. Do tańca przygrywa narodzona z pasji do wynalazków maszyna konstrukcji Tatusia.
23. Na tropie skarbu: Treflik dostał mapę skarbu od Małego Wujcia. Do poszukiwań dołącza Treflinka. Dzieci szukając złotego runa przeżywają przygody. Kiedy muszą stanąć przed wyborem okazuje się, że dobra zabawa z przyjaciółmi jest lepsza od enigmatycznego skarbu. W tym odcinku zyskują nowego przyjaciela Misia Zdzisia.
24. Duży Wujcio: W ogródku Treflików ląduje tajemnicze pudło z Dużym Wujciem, co jest powodem zmartwienia Małego Wujcia. Duży Wujcio nie wzbudza zaufania domowników. Przerażony Mały Wujcio opowiada dzieciom o swoich przypuszczeniach dotyczących wizyty Dużego Wujcia. Do walki z czarnym charakterem staje Pani Kura...
25. Sami w domu: Mamusia Treflików wyjeżdża na obóz sportowy. Tatuś w tej niecodziennej sytuacji stara się dzieciom umilić czas, proponując wiele atrakcji, ale one mają inne pomysły. Zanim zaczną zabawę na całego, tata prosi o uprzątniecie sztangi. Zadanie okazuje się ponad siły nie tylko Treflików. Całe towarzystwo wyciąga wnioski na temat regularnego uprawiania sportów.
26. Przepis na ciasto: Mama Treflików ma imieniny, dlatego dzieci chcą samodzielnie przygotować dla niej ciasto. Niespodzianka się dzieciom nie udaje. Okazuje się jednak, że mimo niepowodzenia ich planu, mamusia oraz cała rodzina spędza radosne chwile przy stole pełnym imieninowych pyszności.

27. Kłamstewko: Treflik poproszony przez Mamusię o dostarczenie na pociąg przesyłki prezentu dla dziadka, niestety, dociera na miejsce za późno i pociąg odjeżdża. Prezent miał trafić do sanatorium, gdzie dziadkowie odpoczywają. Treflik ze wstydu i strachu zaczyna kłamać.
29. Przyjaźń
30. Duch
31. Gra
32. Śmieci
33. Syrenka
34. Oj, boli!
35. Smog
36. Fortepian
37. Kwiat paproci
38. Perełka
39. Obcy

40. Chińszczyzna: Dziś ważny obiad u Treflików. Z okazji przybycia dwóch ważnych gości: pana Ping i pana Pong mama z tatą przygotowali chińszczyznę. Wszystkim bardzo smakowała i tylko Treflik nie chciał spróbować. Czy podróż do Chin przekona go do nowych smaków?

Zwiastun
pokaż

Ekipa
pełna | skrócona | schowaj

Varia
pokaż

Nagrody
schowaj

 • 2019
  Ogólnopolski Festiwal Polskiej Animacji O!PLA-II Nagroda "Srebrny Tobołek Koziołka Matołka" w konkursie "Teraz dzieci mają głos! Kategoria Przedszkolna"
  za odcinek "Morele"

RODZINA TREFLIKÓW w internecie

2019.05.01 00:20:19
© 1998-2019 Państwowa Wyższa Szkoła Filmowa, Telewizyjna i Teatralna im. Leona Schillera w Łodzi.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl jest bazą danych chronioną przepisami Ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych (Dz. U. 2001 nr 128 poz. 1402). Kopiowanie treści zawartych w serwisie bez zgody redakcji zabronione. Kopiowanie i wykorzystywanie fotosów oraz materiałów audiowizualnych zamieszczonych w serwisie bezwzględnie zabronione, z zastrzeżeniem wyjątków przewidzianych przez prawo. Cytowanie fragmentów treści zawartych w serwisie wymaga zgody redakcji. W każdym przypadku konieczne jest podanie źródła w podpisie pod cytowanym fragmentem. W przypadku portali internetowych żródło musi być linkiem do serwisu filmpolski.pl.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl działa na podstawie art. 2 Ustawy z dnia 10 maja 2018 r. o ochronie danych osobowych (Dz.U. 2018 poz. 1000).
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl współpracuje z TVN w zakresie publikacji promocyjnych materiałów audiowizualnych. Administratorem danych pozyskanych w związku z emisją tych materiałów jest TVN.
Ta strona używa plików cookie. Zapisywanie plików cookies można zablokować, zmieniając ustawienia przeglądarki.
Piotr LitwicMuzeum KinematografiiMakuFly Marcin MakowskiKrzysztof Wellman