Wyszukiwaniex

Proszę wpisać poszukiwane słowo lub jego fragment.

Opcja fragment pozwala wyszukać każde wystąpienie poszukiwanego wyrażenia.

Opcja początek pozwala wyszukać wszystkie tytuły i nazwiska rozpoczynające się od wyszukiwanego wyrażenia.

Opcja dokładnie wyszukuje tylko te filmy i osoby, których tytuły, imiona i/lub nazwiska są takie same jak wyszukiwane wyrażenie.

WAŻNE! Proszę pamiętać, że każda osoba wpisana jest do bazy w formie „nazwisko, imię”. Wyszukując osoby w opcji początek należy wpisać jej nazwisko lub jego początkowy fragment, w opcji dokładnie należy wpisać np. Kowalski, Jan (nie Jan Kowalski). W tej opcji wpisanie przecinka i spacji JEST KONIECZNE.

Szukaj w bazie

W RYTMIE SERCA

 • Serial fabularny
 • Produkcja:
  Polska
 • Rok produkcji:
  2017
 • Premiera:
  2017. 09. 10
 • Okres zdjęciowy rozpoczął się 4 października 2016.
  Plenery: Kazimierz Dolny.

Akcja serialu rozgrywa się w Kazimierzu Dolnym nad Wisłą i opowiada o losach doktora Adama Żmudy, młodego i utalentowanego chirurga, który jest tzw. "lekarzem z powołania". Walczy do upadłego o zdrowie swoich pacjentów i robi wszystko, aby im pomóc, często wpadając przez w kłopoty. Jego błyskotliwą karierę przerywa konflikt z ordynatorem, profesorem Piwoniem, w efekcie, którego doktor Żmuda musi zrezygnować z pracy w renomowanym warszawskim szpitalu. Adam jest bardzo ambitny, odważny i ciekawy świata. Zainspirowany działalnością swojej starszej siostry mieszkającej obecnie w Kanadzie postanawia zmienić swoje życie i decyduje się dołączyć do pozarządowej organizacji "Lekarze bez Granic", aby leczyć mieszkańców Afryki. Tuż przed wyjazdem na misję udaje się na krótki urlop do Kazimierza Dolnego, miasta, w którym się urodził i w którym spędził część dzieciństwa aż do chwili, gdy jego rodzice się rozwiedli. Tamże zatrzymuje się w mieszkaniu odziedziczonym po zmarłym ojcu Edwardzie Wilczyńskim - lokalnym malarzu, z którym od lat nie utrzymywał żadnych kontaktów. Adam chce jak najszybciej mieszkanie ojca, o którym cała rodzina chciałaby jak najszybciej zapomnieć. Zależy mu na jak najszybszej transakcji i na szczęście znajduje się potencjalny kupiec - pozbawiona wszelkich skrupułów bizneswoman Olga Krajno. Podejrzane jest, że tak bardzo zależy jej na tej nieruchomości. Wkrótce wychodzi na jaw, że Olga Krajno była niegdyś kochanką Edwarda Wilczyńskiego. Nieoczekiwanie podczas pobytu w malowniczym miasteczku doktor Żmuda dzięki swojej dociekliwości i zmysłowi detektywistycznemu uratuje życie kilku ludziom, innym zaś popsuje ich plany. Zatem zamiast relaksu na urlopie czeka na niego spora dawka adrenaliny. Pojawienie się w miasteczku przystojnego lekarz sprawi, że skrywane od dawna sekrety zaczną wychodzić na jaw, a serca dwóch pięknych kobiet - jego młodzieńczej miłości Marii Biernackiej i pięknej policjantki Weroniki Nowackiej - nagle zabiją mocniej. Obecność Adama Żmudy w Kazimierzu Dolnym uruchomi lawinę niespodziewanych zdarzeń, których młody lekarz nie będzie w stanie zatrzymać. A może po prostu nie chce tego robić?
Maria Biernacka jest pielęgniarką i ma 8-leteniego syna Grzegorza. Przed laty studiowała medycynę w Warszawie i właśnie wtedy poznała Adama Żmudę. Oboje połączył ognisty romans, którego owocem był mały Grześ. Gdy ich związek się rozpadł Marysia ukryła przed ukochanym ciążę, rzuciła studia, wróciła do Kazimierza Dolnego i tam zaczęła życie na nowo. Dziś najważniejszy jest dla niej syn, a kolejne miejsce w sercu zajmuje doktor Robert Nowakowski. Jednak pojawienie się w Kazimierzu Dolnym Adama sprawi, że dawne uczucia odżyją na nowo. Pojawi się pytanie czy związek z Robertem to najlepszy wybór.
Aspirant Weronika Nowacka jest komendantem Posterunku Policji w Kazimierzu Dolnym. Podczas pościgu za piratem drogowym Adam Żmuda uratuje jej życie. Piękna pani policjant najpierw sięgnie po służbowy pistolet a później po serce młodego lekarza.
W serialu splatają się losy i problemy różnych pacjentów oraz lekarzy, ale jest też miejsce na zazdrość, konkurencję i zagadki kryminalne. Każdy z odcinków opowiada dwie odrębne historie, w które uwikłani są medycy, często wspierani przez lokalną policję. Za każdym razem bohaterowie serialu pomagają swoim pacjentom nie tylko w odzyskaniu zdrowia, ale także w rozwiązaniu problemów życiowych.

Ekipa
pełna | skrócona | schowaj

2017.08.20 01:16:10
© 1998-2017 Państwowa Wyższa Szkoła Filmowa, Telewizyjna i Teatralna im. Leona Schillera w Łodzi. Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl jest bazą danych chronioną przepisami Ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych (Dz. U. 2001 nr 128 poz. 1402). Kopiowanie treści zawartych w serwisie bez zgody redakcji zabronione. Kopiowanie i wykorzystywanie fotosów oraz materiałów audiowizualnych zamieszczonych w serwisie bezwzględnie zabronione, z zastrzeżeniem wyjątków przewidzianych przez prawo. Cytowanie fragmentów treści zawartych w serwisie wymaga zgody redakcji. W każdym przypadku konieczne jest podanie źródła w podpisie pod cytowanym fragmentem. W przypadku portali internetowych żródło musi być linkiem do serwisu filmpolski.pl.
Ta strona używa plików cookie. Zapisywanie plików cookies można zablokować, zmieniając ustawienia przeglądarki.
Krzysztof WellmanKrzysztof WiktorGlinka Agencye-teatr.pl