Wyszukiwaniex

Proszę wpisać poszukiwane słowo lub jego fragment.

Opcja fragment pozwala wyszukać każde wystąpienie poszukiwanego wyrażenia.

Opcja początek pozwala wyszukać wszystkie tytuły i nazwiska rozpoczynające się od wyszukiwanego wyrażenia.

Opcja dokładnie wyszukuje tylko te filmy i osoby, których tytuły, imiona i/lub nazwiska są takie same jak wyszukiwane wyrażenie.

WAŻNE! Proszę pamiętać, że każda osoba wpisana jest do bazy w formie „nazwisko, imię”. Wyszukując osoby w opcji początek należy wpisać jej nazwisko lub jego początkowy fragment, w opcji dokładnie należy wpisać np. Kowalski, Jan (nie Jan Kowalski). W tej opcji wpisanie przecinka i spacji JEST KONIECZNE.

Szukaj w bazie

NIANIA W WIELKIM MIEŚCIE

 • Serial fabularny
 • Produkcja:
  Polska
 • Rok produkcji:
  2017
 • Premiera:
  2017. 03. 07
 • Barwny, 12 odcinków x ok. 44 min

  Okres zdjęciowy rozpoczął się w pażdzierniku 2016.
  Plenery: Warszawa i okolice.

Serial "Niania w wielkim mieście" to historia Dany Mazurek, młodej, ambitnej dziewczyny z prowincjonalnej Nowej Słupi, miasteczka w Górach Świętokrzyskich, absolwentki psychologii na Uniwersytecie Warszawskim, której niezrealizowane marzenia o idealnej pracy kończą się zupełnie nowym pomysłem na życie. Dana przyjeżdża do stolicy, gdzie bez rodzinnego zaplecza i koneksji bezskutecznie próbuje znaleźć dającą jej satysfakcję pracę. Los jednak rzuca jej koło ratunkowe i w końcu dziewczyna zatrudnia się, jako niania do wynajęcia w elitarnej agencji opiekunek do dzieci "Nianie na zawołanie". Jej szefem jest Monika Rychter, kobieta z charakterem i tajemniczą przeszłością. Jej partnerem jest Jacek Siłakiewicz, genialny psycholog dziecięcy i przy okazji bardzo przystojny mężczyzna. Spodoba się on także Danie, która poprzez bliską z nim znajomość będzie chciała uwolnić się od toksycznej relacji z fotografem Mariuszem. Na horyzoncie pojawi się także pewien były ratownik medyczny a obecnie nianiek Kuba, równie atrakcyjny jak Jacek, który pragnie czegoś więcej niż tylko przyjaźni. Romanse, toksyczne związki, trudne przyjaźnie poddawane wielu próbom oraz troski i kłopoty wynikające z opieki nad dziećmi - to wszystko znajdzie się w tej opowieści. Dana będzie musiała zmierzyć się nie tylko ze swoimi problemami, ale i z zazdrością konkurencji, kłopotami zdrowotnymi, odpowiedzialnością za siebie i oddanymi pod jej opiekę dziećmi oraz… ich rodzicami. Jako niania wynajmowana przez różne rodziny trafia w samo serce ich problemów i wbrew początkowym obawom okazuje się, że ma wybitny talent pedagogiczny, serce do dzieci i umiejętność rozwiązywania pozornie nierozwiązywalnych spraw. I tak praca niani, która miała być chwilowym zajęciem przynosi jej nie tylko satysfakcję, ale i rozliczne przygody. Pojawiają się jednak i życiowe kłopoty i niepowodzenia do rozwiązania których powoli dojrzewa - konflikt rodzinny, kalectwo małego brata i własną w tym winę. W trudnych chwilach, gdy nadciągają czarne chmury, Dana zawsze może liczyć na swoją najlepszą przyjaciółkę Ewę, która zawsze ją wspiera i wyciąga z rozlicznych tarapatów, także finansowych. Będzie więc dużo emocji, uśmiechu i refleksji. [Na podstawie materiałów Telewizji Polsat opracował Robert Kufel]

Zwiastun
pokaż

Ekipa
pełna | skrócona | schowaj

1

 • Odcinek serialu

Dana Mazurek spędza noc z Jackiem Siłakiewiczem w jego opustoszałym, przed wylotem do Nowego Jorku, mieszkaniu. Dziewczyna jest na siebie wściekła, bo pierwszy raz pozwoliła zaciągnąć się do łóżka facetowi przypadkowo poznanemu na koncercie. Speszona wybiega. Nie chce podać Jackowi swojego numeru telefonu, bo nie wierzy w związki na odległość. Nie wierzy już w żadne związki. Tymczasem musi jakoś zarabiać na życie i z braku lepszych ofert reklamuje na ulicy wyroby piekarnicze. Gdy w kawałku chleba znajduje wielki gwóźdź idzie do szefa i urządza mu awanturę. Ten jednak twierdzi, że dziewczyna nie wywiązuje się z umowy i zwalnia ją z pracy. Załamana i wściekła Dana czekając na autobus zauważa małego samotnego i zrozpaczonego chłopca, któremu nie udało się wsiąść do pojazdu, a jego opiekunka tego nie zauważyła. Dana uspokaja chłopca i postanawia poczekać razem z nim na jego rodziców. Nikt się jednak nie zjawia. Dana zabiera, więc dziecko na policję. Chłopiec pamięta tylko, że jego rodzina mieszka chwilowo w hotelu. W tym samym czasie Lilka, opiekunka do dzieci wynajęta do opieki nad rodzeństwem, uświadamia sobie, że… zgubiła powierzonego jej opiece chłopca Leona. Tymczasem Dana wychodzi ze swoim podopiecznym z komisariatu policji, by odnaleźć hotel, w którym zatrzymał się Leon ze swoją rodziną. Chłopiec rozpoznaje budynek. Pracownicy hotelu nie są jednak skorzy do pomocy. Lilka tymczasem na komisariacie policji rozpoznaje na nagraniu z monitoringu Danę z Leonem i podejrzewa najgorsze. Jacek Siłakiewicz spotyka się w kawiarni z Moniką Rychter - właścicielką agencji "Nianie na zawołanie". Ona prosi go, żeby nie wyjeżdżał do Stanów Zjednoczonych. Romantyczny nastrój znika momentalnie, gdy Monika dowiaduje się, że jej pracownica zagubiła powierzone jej dziecko. Dostaje MMS-a ze zdjęciem z monitoringu, na którym towarzyszący jej Jacek rozpoznaje Danę, dziewczynę, z którą spędził ostatnią noc. Siłakiewicz tłumaczy Monice, że Leonowi nic nie grozi, ponieważ jest w dobrych rękach.

2017.02.23 00:56:58
© 1998-2016 Państwowa Wyższa Szkoła Filmowa, Telewizyjna i Teatralna im. Leona Schillera w Łodzi. Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl jest bazą danych chronioną przepisami Ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych (Dz. U. 2001 nr 128 poz. 1402). Kopiowanie treści zawartych w serwisie bez zgody redakcji zabronione. Kopiowanie i wykorzystywanie fotosów oraz materiałów audiowizualnych zamieszczonych w serwisie bezwzględnie zabronione, z zastrzeżeniem wyjątków przewidzianych przez prawo. Cytowanie fragmentów treści zawartych w serwisie wymaga zgody redakcji. W każdym przypadku konieczne jest podanie źródła w podpisie pod cytowanym fragmentem. W przypadku portali internetowych żródło musi być linkiem do serwisu filmpolski.pl.
Ta strona używa plików cookie. Zapisywanie plików cookies można zablokować, zmieniając ustawienia przeglądarki.
Muzeum KinematografiiMakuFly Marcin MakowskiKrzysztof WellmanKrzysztof Wiktor