Wyszukiwaniex

Proszę wpisać poszukiwane słowo lub jego fragment.

Opcja fragment pozwala wyszukać każde wystąpienie poszukiwanego wyrażenia.

Opcja początek pozwala wyszukać wszystkie tytuły i nazwiska rozpoczynające się od wyszukiwanego wyrażenia.

Opcja dokładnie wyszukuje tylko te filmy i osoby, których tytuły, imiona i/lub nazwiska są takie same jak wyszukiwane wyrażenie.

WAŻNE! Proszę pamiętać, że każda osoba wpisana jest do bazy w formie „nazwisko, imię”. Wyszukując osoby w opcji początek należy wpisać jej nazwisko lub jego początkowy fragment, w opcji dokładnie należy wpisać np. Kowalski, Jan (nie Jan Kowalski). W tej opcji wpisanie przecinka i spacji JEST KONIECZNE.

Szukaj w bazie

MEGALITY. HISTORIA SPRZED 5500 LAT

 • Film dokumentalny - fabularyzowany
 • Produkcja:
  Polska
 • Rok produkcji:
  2019
 • Barwny, 67 min

Film popularyzujący archeologię i pradzieje ziem Polski. Zrealizowany na terenach Województwa Kujawsko-Pomorskiego – w rezerwacie w Biskupinie oraz w Parku Kulturowym Wietrzychowice, który to park obok Stonehenge w Wielkiej Brytanii i Carnac we Francji należy do niepowtarzalnych obiektów megalitycznych w Europie.
Tytułowe megality to monumentalne budowle z ziemi i kamienia o długości dochodzącej nawet do 150 metrów. Jednak w przeciwieństwie do kamiennych kręgów z południowej Anglii, które przyciągają turystów z całego świata, w Polsce wie o nich zaledwie wąska grupa archeologów i naukowców, władze gmin, mieszkańcy przyległych domostw i wsi, a także pasjonaci, których te zamierzchłe czasy interesują i inspirują. Przez pryzmat zabytków, wywiadów z naukowcami – archeologami, antropologami i ekspertami od wirtualnej rzeczywistości, scen fabularnych oraz animacji 3D i pierwszej wizualizacji wyglądu kobiety sprzed ponad 5 tysięcy lat, której szkielet został odkryty podczas badań archeologicznych, reżyser zrealizował obraz wyjątkowo ciekawego świata, który już dawno przestał istnieć. Ten fabularyzowany dokument bogaty w piękne plenery, scenografię, precyzyjnie zaplanowane kadry i wzbogacony o interesującą ścieżkę dźwiękową przybliża historię prastarych mieszkańców obszaru dzisiejszej Polski.

Ekipa
pełna | skrócona | schowaj

Nagrody
schowaj

 • 2019
  Zamość (Zamojski Festiwal Filmowy "Spotkania z Historią")-III Nagroda
2019.08.26 00:10:01
© 1998-2019 Państwowa Wyższa Szkoła Filmowa, Telewizyjna i Teatralna im. Leona Schillera w Łodzi.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl jest bazą danych chronioną przepisami Ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych (Dz. U. 2001 nr 128 poz. 1402). Kopiowanie treści zawartych w serwisie bez zgody redakcji zabronione. Kopiowanie i wykorzystywanie fotosów oraz materiałów audiowizualnych zamieszczonych w serwisie bezwzględnie zabronione, z zastrzeżeniem wyjątków przewidzianych przez prawo. Cytowanie fragmentów treści zawartych w serwisie wymaga zgody redakcji. W każdym przypadku konieczne jest podanie źródła w podpisie pod cytowanym fragmentem. W przypadku portali internetowych żródło musi być linkiem do serwisu filmpolski.pl.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl działa na podstawie art. 2 Ustawy z dnia 10 maja 2018 r. o ochronie danych osobowych (Dz.U. 2018 poz. 1000).
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl współpracuje z TVN w zakresie publikacji promocyjnych materiałów audiowizualnych. Administratorem danych pozyskanych w związku z emisją tych materiałów jest TVN.
Ta strona używa plików cookie. Zapisywanie plików cookies można zablokować, zmieniając ustawienia przeglądarki.
Fotos-Art Robert PakaPiotr LitwicMuzeum KinematografiiMakuFly Marcin Makowski