Wyszukiwaniex

Proszę wpisać poszukiwane słowo lub jego fragment.

Opcja fragment pozwala wyszukać każde wystąpienie poszukiwanego wyrażenia.

Opcja początek pozwala wyszukać wszystkie tytuły i nazwiska rozpoczynające się od wyszukiwanego wyrażenia.

Opcja dokładnie wyszukuje tylko te filmy i osoby, których tytuły, imiona i/lub nazwiska są takie same jak wyszukiwane wyrażenie.

WAŻNE! Proszę pamiętać, że każda osoba wpisana jest do bazy w formie „nazwisko, imię”. Wyszukując osoby w opcji początek należy wpisać jej nazwisko lub jego początkowy fragment, w opcji dokładnie należy wpisać np. Kowalski, Jan (nie Jan Kowalski). W tej opcji wpisanie przecinka i spacji JEST KONIECZNE.

Szukaj w bazie

GABINET NUMER 5

11

  • Odcinek serialu
  • 45 min

Ile błędów może popełnić młody lekarz? Okazuje się, że całkiem sporo. Na niechlubną listę przewinień doktora Małeckiego trafia kolejny błąd w wystawionym właśnie akcie zgonu. Mieszko jest w coraz gorszym stanie i wreszcie postanawia coś z tym zrobić. Domański również nie uczy się na błędach. Kolejny już raz budzi się z poobijaną głową. Okazuje się, że nie on jeden. W szpitalu wylądował również jego sąsiad Talar. Domański musi znów szukać sposobu na zdobycie lekarstwa ratującego mu życie. Do przychodni trafia pan Lorenc . Szarmancki mężczyzna wyznaje miłość Grażynie i wkrótce prosi o jej rękę. Zgodnie z zaleceniem lekarskim Grażyna nie gasi nadziei miłego starszego pana. Do przychodni jako pacjentka zgłasza się również Magda. Mimo, iż za wszelką cenę, próbuje uniknąć spotkania z Domańskim, to trafia właśnie do jego gabinetu. Domański prosi Młodego by zajął się Talarem podczas swojego dyżuru. Młody lekarz wyznaje Adamowi ze Żyłka zaczął się nim interesować i grzebie w jego przeszłości.

Ekipa
pełna | skrócona | schowaj

12

  • Odcinek serialu
  • 43 min

Jadących do pacjentów Mieszka i Anię zatrzymuje policja. Okazuje się że zatrzymanie nie jest przypadkowe, a jego skutki są dla Ani bardzo poważne. Tymczasem Domański, jeszcze przed przekroczeniem progu przychodni musi zając się pierwszym pacjentem. By ratować mu życie, musi dokonać włamania. Grażyna oczekuje niespodzianki z okazji rocznicy ślubu, ale Janusz wydaje się nie czytać sygnałów. Dyrektor Żyłka wmieszany jest w pewien tajny plan. Z kolei Basi składa odwiedziny Marcin (w tej roli Rafał Cieszyński), dawny kolega jej męża. Mężczyzna ewidentnie ma ochotę na częstsze spotkania. Teściowa Basi wykazuje się przy tej okazji sporą fantazją i… perfidią. Domański i Żyłka poznają ostatnią wolę Ernesta Drachala. Żyłka nie jest z niej zadowolony. Domański również, jako że przypadła mu opieka nad kotem, Hermesem, którego jeszcze dziś musi odebrać z mieszkania. Młody zwierza się Domańskiemu. Próbują rozszyfrować, dlaczego w ich snach pojawia się czasem Jabłkowski. Mieszko prosi starszego kolegę o radę, a ten jest z nim bardzo szczery…

Ekipa
pełna | skrócona | schowaj

13

  • Odcinek serialu
  • 44 min

Estera wchodzi do mieszkania Domańskiego i znajduje go nieprzytomnego na podłodze. Ocucony lekarz próbuje przypomnieć sobie wydarzenia poprzedniego dnia. Opowiada Esterze o znajomości z jej ojcem, zaginięciu Basi, cudzie narodzin, kąpieli kota, zemście zdradzonego męża i pamiętniku Drachala. Próbując poskładać wspomnienia Domański odkrywa też, kto tak naprawdę zabił Talarową. Młody, w niezwykle trudnej dla siebie sytuacji, otrzymuje pomoc ze strony, z której najmniej się jej spodziewa. Przeszłość dogania również Anię, która próbuje naprawić błąd, jaki kiedyś popełniła, lecz wybiera najgorszy z możliwych sposobów. Dzięki Domańskiemu Estera odkrywa prawdę o swoim ojcu. Dowiaduje się, po co tak naprawdę Drachal vel Jabłkowski pojawił się w przychodni w Bolesnej. Okazuje się też że starszy pan miał spore poczucie humoru a poza córką najcenniejszy w jego życiu był kot Hermes.

Ekipa
pełna | skrócona | schowaj

2020.04.17 00:43:09
© 1998-2019 Państwowa Wyższa Szkoła Filmowa, Telewizyjna i Teatralna im. Leona Schillera w Łodzi.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl jest bazą danych chronioną przepisami Ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych (Dz. U. 2001 nr 128 poz. 1402). Kopiowanie treści zawartych w serwisie bez zgody redakcji zabronione. Kopiowanie i wykorzystywanie fotosów oraz materiałów audiowizualnych zamieszczonych w serwisie bezwzględnie zabronione, z zastrzeżeniem wyjątków przewidzianych przez prawo. Cytowanie fragmentów treści zawartych w serwisie wymaga zgody redakcji. W każdym przypadku konieczne jest podanie źródła w podpisie pod cytowanym fragmentem. W przypadku portali internetowych żródło musi być linkiem do serwisu filmpolski.pl.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl działa na podstawie art. 2 Ustawy z dnia 10 maja 2018 r. o ochronie danych osobowych (Dz.U. 2018 poz. 1000).
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl współpracuje z TVN w zakresie publikacji promocyjnych materiałów audiowizualnych. Administratorem danych pozyskanych w związku z emisją tych materiałów jest TVN.
Ta strona używa plików cookie. Zapisywanie plików cookies można zablokować, zmieniając ustawienia przeglądarki.
Fotos-Art Robert PakaPiotr LitwicMuzeum KinematografiiMakuFly Marcin Makowski