Wyszukiwaniex

Proszę wpisać poszukiwane słowo lub jego fragment.

Opcja fragment pozwala wyszukać każde wystąpienie poszukiwanego wyrażenia.

Opcja początek pozwala wyszukać wszystkie tytuły i nazwiska rozpoczynające się od wyszukiwanego wyrażenia.

Opcja dokładnie wyszukuje tylko te filmy i osoby, których tytuły, imiona i/lub nazwiska są takie same jak wyszukiwane wyrażenie.

WAŻNE! Proszę pamiętać, że każda osoba wpisana jest do bazy w formie „nazwisko, imię”. Wyszukując osoby w opcji początek należy wpisać jej nazwisko lub jego początkowy fragment, w opcji dokładnie należy wpisać np. Kowalski, Jan (nie Jan Kowalski). W tej opcji wpisanie przecinka i spacji JEST KONIECZNE.

Szukaj w bazie

PORA NA CZAROWNICE

 • Film fabularny
 • Produkcja:
  Polska
 • Rok produkcji:
  1993
 • Premiera:
  1994. 02. 28
 • Gatunek:
  Film obyczajowy
 • Barwny negatyw: Fuji Film), 106 min

Jola, dwudziestoletnia narkomanka i prostytutka poznaje przypadkowo Andrzeja, "dworcowego geja". Próbują być ze sobą, na przekór wszelkim okolicznościom. Obydwoje są nosicielami wirusa HIV. Na końcu ich wędrówki znajduje się Czerwony Pałac - były ośrodek partyjny w małym miasteczku na prowincji, przekazany do zamieszkania grupie nosicieli wirusa HIV, prowadzonej przez księdza Jana. W miasteczku rośnie agresja przeciwko niechcianym przybyszom: ten sam dom obiecano ludziom na mieszkania . . . Losy Joli, Andrzeja i księdza Jana coraz bardziej splatają się ze sobą . . .

Ekipa
pełna | skrócona | schowaj

Varia
pokaż

Nagrody
schowaj

 • 1993
  Gdynia (do 1986 Gdańsk) (Festiwal Polskich Filmów Fabularnych; od roku 2012 Gdynia Film Festival)-nagroda Prezesa Komitetu d/s Radia i Telewizji
 • 1995
  Triest (Międzynarodowy Festiwal Filmowy)-Nagroda Pokojowa
© 1998-2015 Państwowa Wyższa Szkoła Filmowa, Telewizyjna i Teatralna im. Leona Schillera w Łodzi. Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl jest bazą danych chronioną przepisami Ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych (Dz. U. 2001 nr 128 poz. 1402). Kopiowanie treści zawartych w serwisie bez zgody redakcji zabronione. Kopiowanie i wykorzystywanie fotosów oraz materiałów audiowizualnych zamieszczonych w serwisie bezwzględnie zabronione, z zastrzeżeniem wyjątków przewidzianych przez prawo. Cytowanie fragmentów treści zawartych w serwisie wymaga zgody redakcji. W każdym przypadku konieczne jest podanie źródła w podpisie pod cytowanym fragmentem. W przypadku portali internetowych żródło musi być linkiem do serwisu filmpolski.pl.
Ta strona używa plików cookie. Zapisywanie plików cookies można zablokować, zmieniając ustawienia przeglądarki.
Muzeum KinematografiiMakuFly Marcin MakowskiKrzysztof WellmanKrzysztof Wiktor