Wyszukiwaniex

Proszę wpisać poszukiwane słowo lub jego fragment.

Opcja fragment pozwala wyszukać każde wystąpienie poszukiwanego wyrażenia.

Opcja początek pozwala wyszukać wszystkie tytuły i nazwiska rozpoczynające się od wyszukiwanego wyrażenia.

Opcja dokładnie wyszukuje tylko te filmy i osoby, których tytuły, imiona i/lub nazwiska są takie same jak wyszukiwane wyrażenie.

WAŻNE! Proszę pamiętać, że każda osoba wpisana jest do bazy w formie „nazwisko, imię”. Wyszukując osoby w opcji początek należy wpisać jej nazwisko lub jego początkowy fragment, w opcji dokładnie należy wpisać np. Kowalski, Jan (nie Jan Kowalski). W tej opcji wpisanie przecinka i spacji JEST KONIECZNE.

Szukaj w bazie

POKÓJ 107

WIZYTA (11)

  • Odcinek serialu
  • 26 min

Na wieść o przyjeździe rodziców do Warszawy Irek wpada w popłoch i usiłuje zatrzeć ślady po licznych imprezach, jakie odbywały się w pokoju 107: wyrzuca puste butelki, uprząta kąty. Rysiek otrząsa się wreszcie z porannego kaca, pirotechnik Pankracy dostaje zakaz przeprowadzania wybuchów, a dziewczyny - chodzenia w negliżu po korytarzach akademika. Prezentację swej narzeczonej, Anki, postanawia na wszelki wypadek przełożyć na następny dzień. Rodzice Irka są zachwyceni atmosferą skupienia i wytężonej nauki, jaka panuje w pokoju syna. Po ich wyjściu wszystko wraca do normy i zaczyna się kolejna balanga, w której nie bierze udziału jedynie obrażona Anka. Irek upija się na smutno w pokoju Ebuke. Nazajutrz rano rodzice Irka ponownie odwiedzają syna, zastając w pokoju 107 poimprezowe pobojowisko.

NOKAUT (12)

  • Odcinek serialu
  • 27 min

Na zawody do Warszawy przyjeżdża drużyna kickbokserów z Sokółki na czele z Marzeną, siostrą Irka. Na wieść o tym Rysiek staje się innym człowiekiem: zdaje zaległe egzaminy, pozbywa się stosów pustych butelek z pokoju, odprasowuje ubrania, by zrobić na Marzenie jak najlepsze wrażenie. Irek, który nie wierzy w szczerość jego intencji, postanawia uchronić siostrę przed znanym podrywaczem. Ich konflikt o Marzenę doprowadza do podziału pokoju 107 na strefy wpływów. Dopiero podczas zawodów Rysiek może udowodnić, że jest szczerze zakochany w dziewczynie. [PAT]

CAMBRIDGE (13)

  • Odcinek serialu
  • 28 min

Irek znajduje w rzeczach Anki formularz dla studentów ubiegających się o stypendium w Cambridge. Przerażony możliwością rozstania z ukochaną, postanawia jechać do Anglii wraz z nią. Nie może jednak beztroskom rzucić studiów, bo tego nie wybaczyliby mu nigdy rodzice. Postanawia zatem oblać egzaminy. Podczas zaliczania materiału z filozofii nie odpowiada na żadne pytanie i deklaruje, że filozofia to bzdura. Jego egzaminator, zblazowany docent Bochniak, podziela tę opinię i stawia Irkowi czwórkę. Załamany chłopak ma jeszcze jedną "szansę": egzamin z historii u sławetnego profesora Wrzeszczyka. Tym razem "idzie na całość", plotąc bzdury, które - jak sądzi - gwarantują mu powtarzanie roku. Pech chce, że profesor również ma parę niekonwencjonalnych teorii naukowych.

2020.05.20 00:24:29
© 1998-2019 Państwowa Wyższa Szkoła Filmowa, Telewizyjna i Teatralna im. Leona Schillera w Łodzi.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl jest bazą danych chronioną przepisami Ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych (Dz. U. 2001 nr 128 poz. 1402). Kopiowanie treści zawartych w serwisie bez zgody redakcji zabronione. Kopiowanie i wykorzystywanie fotosów oraz materiałów audiowizualnych zamieszczonych w serwisie bezwzględnie zabronione, z zastrzeżeniem wyjątków przewidzianych przez prawo. Cytowanie fragmentów treści zawartych w serwisie wymaga zgody redakcji. W każdym przypadku konieczne jest podanie źródła w podpisie pod cytowanym fragmentem. W przypadku portali internetowych żródło musi być linkiem do serwisu filmpolski.pl.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl działa na podstawie art. 2 Ustawy z dnia 10 maja 2018 r. o ochronie danych osobowych (Dz.U. 2018 poz. 1000).
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl współpracuje z TVN w zakresie publikacji promocyjnych materiałów audiowizualnych. Administratorem danych pozyskanych w związku z emisją tych materiałów jest TVN.
Ta strona używa plików cookie. Zapisywanie plików cookies można zablokować, zmieniając ustawienia przeglądarki.
MakuFly Marcin MakowskiKrzysztof WellmanKrzysztof WiktorGlinka Agency