Wyszukiwaniex

Proszę wpisać poszukiwane słowo lub jego fragment.

Opcja fragment pozwala wyszukać każde wystąpienie poszukiwanego wyrażenia.

Opcja początek pozwala wyszukać wszystkie tytuły i nazwiska rozpoczynające się od wyszukiwanego wyrażenia.

Opcja dokładnie wyszukuje tylko te filmy i osoby, których tytuły, imiona i/lub nazwiska są takie same jak wyszukiwane wyrażenie.

WAŻNE! Proszę pamiętać, że każda osoba wpisana jest do bazy w formie „nazwisko, imię”. Wyszukując osoby w opcji początek należy wpisać jej nazwisko lub jego początkowy fragment, w opcji dokładnie należy wpisać np. Kowalski, Jan (nie Jan Kowalski). W tej opcji wpisanie przecinka i spacji JEST KONIECZNE.

Szukaj w bazie

ICH LIEBE ALLE FRAUEN

 • Tytuł polski: KOCHAM WSZYSTKIE KOBIETY
 • Film fabularny
 • Produkcja:
  Niemcy
 • Rok produkcji:
  1935
 • Język:
  niemiecki

"Kocham wszystkie kobiety" jest komedią pomyłek wywołanych bliźniaczym podobieństwem znakomitego tenora, Jana Moreny, oraz Eddiego - dostawcy towarów ze sklepu spożywczego. Jak się jednak okazuje, Eddie też ma wielki talent. Hans Dienz, impresario słynnego tenora, Jana Moreny, czeka na dworcu na przyjazd artysty i przypadkowo zauważa bliźniaczo do niego podobnego Eddiego, dostawcę towarów ze sklepu spożywczego. Kiedy Morena, omawiając plan swych zajęć, stanowczo odmawia pójścia po spektaklu na przyjęcie do księżny, na którym Dienz zorganizował mu spotkanie z wpływowym menedżerem z Ameryki, impresario - pełen obaw, że odmowa może zostać źle przyjęta - przypomina sobie widzianego wcześniej sobowtóra. Postanawia go odszukać i zabrać ze sobą na przyjęcie. Sympatyczny Eddie zaleca się do siostrzenicy właściciela sklepu, w którym pracuje, Susie. Obdarzony pięknym głosem dostawca marzy o karierze śpiewaka, dlatego też, kiedy Dienz odnajduje go i przedstawia swoją propozycję, przyjmuje ją bez wahania, w nadziei, że impresario Moreny i jemu ułatwi karierę. Ponieważ jednak przyrzekł zachować sprawę w tajemnicy, mówi Susie, że umówił się na wieczór z wujkiem. Dziewczyna nie za bardzo mu wierzy i postanawia go śledzić. Tym sposobem trafia za kulisy opery, gdzie na Eddiego czeka Dienz. Wkrótce, wskutek uderzającego podobieństwa Jana i Eddiego, dochodzi do serii zabawnych nieporozumień. W efekcie Morena - jako Eddie - zabiera Susie na kolację, zaś Eddie - jako Morena - robi furorę na przyjęciu, choć szokuje prostackimi manierami. Najbardziej jest nim zachwycona Camilla Weissmeier, egzaltowana córka "króla ogórków". Przyłapawszy ją i niecodziennego gościa na pocałunkach, księżna ogłasza zaręczyny Moreny z Camillą, podczas gdy Susie spędza z udającym nadal Eddiego Moreną cudowny wieczór zakończony wyznaniem miłości. Nazajutrz dziewczyna nie może nadziwić się przemianie niedawnego czułego ukochanego w nieokrzesanego prostaka, natomiast Morena z jeszcze większym zdumieniem dowiaduje się z gazet o swoich zaręczynach z nieznaną mu Camillą. [TVP]

Ekipa
pełna | skrócona | schowaj

 • Reżyseria
  Carl Lamac
   
 • Scenariusz
  Ernst Marischka
   
 • Zdjęcia
  Friedl Behn-Grund
   
 • Muzyka
  Paul Huhn
   
  Werner Schmidt-Boelcke
   
  Robert Stolz
   
 • Obsada aktorska
  Jan Morena
  Theo Lingen
  Heinz
  Lien Deyers
  Susi
  Adele Sandrock
  Furstin
  Rudolf Platte
  Berhard

Patrz także:
schowaj

2017.02.11 05:04:37
© 1998-2019 Państwowa Wyższa Szkoła Filmowa, Telewizyjna i Teatralna im. Leona Schillera w Łodzi.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl jest bazą danych chronioną przepisami Ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych (Dz. U. 2001 nr 128 poz. 1402). Kopiowanie treści zawartych w serwisie bez zgody redakcji zabronione. Kopiowanie i wykorzystywanie fotosów oraz materiałów audiowizualnych zamieszczonych w serwisie bezwzględnie zabronione, z zastrzeżeniem wyjątków przewidzianych przez prawo. Cytowanie fragmentów treści zawartych w serwisie wymaga zgody redakcji. W każdym przypadku konieczne jest podanie źródła w podpisie pod cytowanym fragmentem. W przypadku portali internetowych żródło musi być linkiem do serwisu filmpolski.pl.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl działa na podstawie art. 2 Ustawy z dnia 10 maja 2018 r. o ochronie danych osobowych (Dz.U. 2018 poz. 1000).
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl współpracuje z TVN w zakresie publikacji promocyjnych materiałów audiowizualnych. Administratorem danych pozyskanych w związku z emisją tych materiałów jest TVN.
Ta strona używa plików cookie. Zapisywanie plików cookies można zablokować, zmieniając ustawienia przeglądarki.
Krzysztof WiktorGlinka Agencye-teatr.plInstytut Teatralny im. Zbigniewa Raszewskiego