Wyszukiwaniex

Proszę wpisać poszukiwane słowo lub jego fragment.

Opcja fragment pozwala wyszukać każde wystąpienie poszukiwanego wyrażenia.

Opcja początek pozwala wyszukać wszystkie tytuły i nazwiska rozpoczynające się od wyszukiwanego wyrażenia.

Opcja dokładnie wyszukuje tylko te filmy i osoby, których tytuły, imiona i/lub nazwiska są takie same jak wyszukiwane wyrażenie.

WAŻNE! Proszę pamiętać, że każda osoba wpisana jest do bazy w formie „nazwisko, imię”. Wyszukując osoby w opcji początek należy wpisać jej nazwisko lub jego początkowy fragment, w opcji dokładnie należy wpisać np. Kowalski, Jan (nie Jan Kowalski). W tej opcji wpisanie przecinka i spacji JEST KONIECZNE.

Szukaj w bazie

POLAROIDY

 • Etiuda szkolna
 • Produkcja:
  Polska
 • Rok produkcji:
  2007
 • Gatunek:
  Widowisko telewizyjne
 • Barwny, 34 min

Sztuka Marka Ravenhilla jest manifestem antypokoleniowym - skupia się na odkrywaniu pustki, głupoty i antyideowości młodego pokolenia. Tytułowe polaroidy są symbolem ich świata - pozornie łatwego i kolorowego, w istocie kryjącego wewnętrzną pustkę i brak uczuć wyższych. Tim i Victor to para gejów, tworzących związek bez miłości, oparty na zasadach biznesowych. Dopiero śmiertelna choroba Tima pozwala na zdjęcie masek i odkrycie prawdziwych uczuć. Przyjaciółka Tima Nadia to typowa kobieta źle wybierająca mężczyzn - obsesyjnie boi się samotności, co popycha ją w stronę kolejnych brutali. Do tego świata dołącza Nick - były anarchista i niedoszły zamachowiec po wieloletnim pobycie w więzieniu nie może odnaleźć się w współczesnym świecie. Młodego pokolenia nie rozumie i gardzi jego bezideowością - z czasem jednak przystosowuje się do jego zasad.

Ekipa
pełna | skrócona | schowaj

Pierwowzory
schowaj

Pierwowzór
POLAROIDY
AutorMark Ravenhill
2017.02.11 04:53:49
© 1998-2019 Państwowa Wyższa Szkoła Filmowa, Telewizyjna i Teatralna im. Leona Schillera w Łodzi.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl jest bazą danych chronioną przepisami Ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych (Dz. U. 2001 nr 128 poz. 1402). Kopiowanie treści zawartych w serwisie bez zgody redakcji zabronione. Kopiowanie i wykorzystywanie fotosów oraz materiałów audiowizualnych zamieszczonych w serwisie bezwzględnie zabronione, z zastrzeżeniem wyjątków przewidzianych przez prawo. Cytowanie fragmentów treści zawartych w serwisie wymaga zgody redakcji. W każdym przypadku konieczne jest podanie źródła w podpisie pod cytowanym fragmentem. W przypadku portali internetowych żródło musi być linkiem do serwisu filmpolski.pl.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl działa na podstawie art. 2 Ustawy z dnia 10 maja 2018 r. o ochronie danych osobowych (Dz.U. 2018 poz. 1000).
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl współpracuje z TVN w zakresie publikacji promocyjnych materiałów audiowizualnych. Administratorem danych pozyskanych w związku z emisją tych materiałów jest TVN.
Ta strona używa plików cookie. Zapisywanie plików cookies można zablokować, zmieniając ustawienia przeglądarki.
Piotr LitwicMuzeum KinematografiiMakuFly Marcin MakowskiKrzysztof Wellman