Wyszukiwaniex

Proszę wpisać poszukiwane słowo lub jego fragment.

Opcja fragment pozwala wyszukać każde wystąpienie poszukiwanego wyrażenia.

Opcja początek pozwala wyszukać wszystkie tytuły i nazwiska rozpoczynające się od wyszukiwanego wyrażenia.

Opcja dokładnie wyszukuje tylko te filmy i osoby, których tytuły, imiona i/lub nazwiska są takie same jak wyszukiwane wyrażenie.

WAŻNE! Proszę pamiętać, że każda osoba wpisana jest do bazy w formie „nazwisko, imię”. Wyszukując osoby w opcji początek należy wpisać jej nazwisko lub jego początkowy fragment, w opcji dokładnie należy wpisać np. Kowalski, Jan (nie Jan Kowalski). W tej opcji wpisanie przecinka i spacji JEST KONIECZNE.

Szukaj w bazie

PTASIE RODZINY

 • Film dokumentalny
 • Produkcja:
  Polska
 • Rok produkcji:
  1977
 • Gatunek:
  Film oświatowy, Film przyrodniczy
 • Barwny ; 10'

Wyjątkowa i rzadka to okazja przyjrzeć się z bliska zakładaniu rodziny przez dzikie ptactwo i obserwować opiekę nad potomstwem. Film przedstawia okres godowy różnych gatunków ptaków: łączenie się w pary kaczek krzyżówek, toki batalionów w celu zwabienia samiczek. Jako jedna z pierwszych składa i wysiaduje jaja czajka, szlamnik rycyk zakłada gniazdo trochę później. Perkoz zausznik wychodząc z gniazda starannie zakrywa złożone jaja, aby uchronić je przed drapieżnikami. Sfilmowano także trzciniaka, którego nazwa gatunku ściśle związana jest ze środowiskiem, znane z małżeńskiej wierności łabędzie, maleńkiego remisa budującego gniazda na wiotkich gałązkach wierzby, co chroni je przed inwazją intruzów. Kamera podąża śladami ptasich rodzin, ukazując sposoby budowy gniazd i ich rodzaje, wskazuje na zdolności przystosowawcze ptaków do ich naturalnego środowiska (barwy ochronne jaj i upierzenie młodych). Ścieżka dźwiękowa filmu rejestruje naturalne odgłosy przyrody. Komentarz: Jadwiga Wasiak. Konsultacja: mgr Cyryla Wdowczak, mgr Zbigniew Wojciechowski

Ekipa
pełna | skrócona | schowaj

2017.02.11 03:32:37
© 1998-2019 Państwowa Wyższa Szkoła Filmowa, Telewizyjna i Teatralna im. Leona Schillera w Łodzi.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl jest bazą danych chronioną przepisami Ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych (Dz. U. 2001 nr 128 poz. 1402). Kopiowanie treści zawartych w serwisie bez zgody redakcji zabronione. Kopiowanie i wykorzystywanie fotosów oraz materiałów audiowizualnych zamieszczonych w serwisie bezwzględnie zabronione, z zastrzeżeniem wyjątków przewidzianych przez prawo. Cytowanie fragmentów treści zawartych w serwisie wymaga zgody redakcji. W każdym przypadku konieczne jest podanie źródła w podpisie pod cytowanym fragmentem. W przypadku portali internetowych żródło musi być linkiem do serwisu filmpolski.pl.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl działa na podstawie art. 2 Ustawy z dnia 10 maja 2018 r. o ochronie danych osobowych (Dz.U. 2018 poz. 1000).
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl współpracuje z TVN w zakresie publikacji promocyjnych materiałów audiowizualnych. Administratorem danych pozyskanych w związku z emisją tych materiałów jest TVN.
Ta strona używa plików cookie. Zapisywanie plików cookies można zablokować, zmieniając ustawienia przeglądarki.
MakuFly Marcin MakowskiKrzysztof WellmanKrzysztof WiktorGlinka Agency