Wyszukiwaniex

Proszę wpisać poszukiwane słowo lub jego fragment.

Opcja fragment pozwala wyszukać każde wystąpienie poszukiwanego wyrażenia.

Opcja początek pozwala wyszukać wszystkie tytuły i nazwiska rozpoczynające się od wyszukiwanego wyrażenia.

Opcja dokładnie wyszukuje tylko te filmy i osoby, których tytuły, imiona i/lub nazwiska są takie same jak wyszukiwane wyrażenie.

WAŻNE! Proszę pamiętać, że każda osoba wpisana jest do bazy w formie „nazwisko, imię”. Wyszukując osoby w opcji początek należy wpisać jej nazwisko lub jego początkowy fragment, w opcji dokładnie należy wpisać np. Kowalski, Jan (nie Jan Kowalski). W tej opcji wpisanie przecinka i spacji JEST KONIECZNE.

Szukaj w bazie

HISTORIA JEDNEJ PRZYJAŹNI

 • Film dokumentalny
 • Produkcja:
  Polska
 • Rok produkcji:
  2004
 • Gatunek:
  Reportaż
 • Barwny, 18 min

Reportaż został zrealizowany podczas pobytu ekipy TVP w Kenii i Zambii w styczniu 2004 roku. W okresie Bożego Narodzenia 2003 roku Komisja Episkopatu Polski ds. Misji prowadziła w Polsce akcję, która spowodowała wysłanie przez tysiące polskich dzieci listów i życzeń na święta do polskich misjonarzy rozsianych po całym świecie. Do Nairobi, do księdza Henryka Juszczyka, dotarło ponad dwieście listów od polskich dzieci. Salezjanin postanowił, że na każdy z tych listów odpowie inne kenijskie dziecko. Na jeden z listów odpowiedział Bernard Mwai - chłopiec mieszkający w jednym ze slumsów Nairobi. Bernard napisał do chłopca z Rudy Śląskiej o imieniu Emanuel. Poprzez ten list można poznać życie w slumsie całej rodziny Bernarda. [PAT]

Ekipa
pełna | skrócona | schowaj

2017.02.11 03:51:05
© 1998-2019 Państwowa Wyższa Szkoła Filmowa, Telewizyjna i Teatralna im. Leona Schillera w Łodzi.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl jest bazą danych chronioną przepisami Ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych (Dz. U. 2001 nr 128 poz. 1402). Kopiowanie treści zawartych w serwisie bez zgody redakcji zabronione. Kopiowanie i wykorzystywanie fotosów oraz materiałów audiowizualnych zamieszczonych w serwisie bezwzględnie zabronione, z zastrzeżeniem wyjątków przewidzianych przez prawo. Cytowanie fragmentów treści zawartych w serwisie wymaga zgody redakcji. W każdym przypadku konieczne jest podanie źródła w podpisie pod cytowanym fragmentem. W przypadku portali internetowych żródło musi być linkiem do serwisu filmpolski.pl.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl działa na podstawie art. 2 Ustawy z dnia 10 maja 2018 r. o ochronie danych osobowych (Dz.U. 2018 poz. 1000).
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl współpracuje z TVN w zakresie publikacji promocyjnych materiałów audiowizualnych. Administratorem danych pozyskanych w związku z emisją tych materiałów jest TVN.
Ta strona używa plików cookie. Zapisywanie plików cookies można zablokować, zmieniając ustawienia przeglądarki.
MakuFly Marcin MakowskiKrzysztof WellmanKrzysztof WiktorGlinka Agency