Wyszukiwaniex

Proszę wpisać poszukiwane słowo lub jego fragment.

Opcja fragment pozwala wyszukać każde wystąpienie poszukiwanego wyrażenia.

Opcja początek pozwala wyszukać wszystkie tytuły i nazwiska rozpoczynające się od wyszukiwanego wyrażenia.

Opcja dokładnie wyszukuje tylko te filmy i osoby, których tytuły, imiona i/lub nazwiska są takie same jak wyszukiwane wyrażenie.

WAŻNE! Proszę pamiętać, że każda osoba wpisana jest do bazy w formie „nazwisko, imię”. Wyszukując osoby w opcji początek należy wpisać jej nazwisko lub jego początkowy fragment, w opcji dokładnie należy wpisać np. Kowalski, Jan (nie Jan Kowalski). W tej opcji wpisanie przecinka i spacji JEST KONIECZNE.

Szukaj w bazie

WOJCIECH SADLEY

  • Film dokumentalny
  • Produkcja:
    Polska
  • Rok produkcji:
    1994
  • Barwny, 29 min

Wojciech Sadley, znakomity artysta, wszechstronny twórca i znakomity pedagog, z okazji 35 lat działalności miał kilka znaczących wystaw (srebrny medal na ostatnim 8 Międzynarodowym Triennale Tkaniny w Łodzi). Profesor uprawia malarstwo, rysunek, collage, tkaninę unikatową, kompozycje przestrzenne. Jest artystą znanym na całym świecie, laureatem wielu międzynarodowych nagród. Eksperymentalne dzieła Sadleya miały duży wpływ na rozwój współczesnej tkaniny. W programie - relacje z trzech warszawskich wystaw: "Humanosfera" w Instytucie Wzornictwa Przemysłowego, "Ikonosfera" w Muzeum Archidiecezji i "Skóry i żądła" w Kordegardzie oraz wypowiedzi ich komisarzy na temat twórczości Sadleya. Motywem przewodnim jest reportaż z Milanówka ukazujący proces malowania przez prof.Sadleya nowej kompozycji na jedwabiu, oraz wypowiedź samego artysty o swoim dziele. "Mój stosunek do rzeczywistości, do człowieka, do natury i tradycji wynika ze wiadomości, że wszystko się przeistacza, ciągle zmienia. To, co robię, służy także tym przemianom, jest ich elementem. To ciągłe przekształcanie jest naturalne -jak zmiana kolejnych pór roku, przemijanie pokoleń (...) Myślę, że naprawdę dobre dzieło nie powinno być skończone. Powinno mieć tylko pozory idealnej skończoności technicznej, w rzeczywistości zaś być czymś, co nie kończy się nigdy" - mówi profesor. [PAT]

Ekipa
pełna | skrócona | schowaj

2017.02.11 03:51:06
© 1998-2019 Państwowa Wyższa Szkoła Filmowa, Telewizyjna i Teatralna im. Leona Schillera w Łodzi.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl jest bazą danych chronioną przepisami Ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych (Dz. U. 2001 nr 128 poz. 1402). Kopiowanie treści zawartych w serwisie bez zgody redakcji zabronione. Kopiowanie i wykorzystywanie fotosów oraz materiałów audiowizualnych zamieszczonych w serwisie bezwzględnie zabronione, z zastrzeżeniem wyjątków przewidzianych przez prawo. Cytowanie fragmentów treści zawartych w serwisie wymaga zgody redakcji. W każdym przypadku konieczne jest podanie źródła w podpisie pod cytowanym fragmentem. W przypadku portali internetowych żródło musi być linkiem do serwisu filmpolski.pl.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl działa na podstawie art. 2 Ustawy z dnia 10 maja 2018 r. o ochronie danych osobowych (Dz.U. 2018 poz. 1000).
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl współpracuje z TVN w zakresie publikacji promocyjnych materiałów audiowizualnych. Administratorem danych pozyskanych w związku z emisją tych materiałów jest TVN.
Ta strona używa plików cookie. Zapisywanie plików cookies można zablokować, zmieniając ustawienia przeglądarki.
Muzeum KinematografiiMakuFly Marcin MakowskiKrzysztof WellmanKrzysztof Wiktor