Wyszukiwaniex

Proszę wpisać poszukiwane słowo lub jego fragment.

Opcja fragment pozwala wyszukać każde wystąpienie poszukiwanego wyrażenia.

Opcja początek pozwala wyszukać wszystkie tytuły i nazwiska rozpoczynające się od wyszukiwanego wyrażenia.

Opcja dokładnie wyszukuje tylko te filmy i osoby, których tytuły, imiona i/lub nazwiska są takie same jak wyszukiwane wyrażenie.

WAŻNE! Proszę pamiętać, że każda osoba wpisana jest do bazy w formie „nazwisko, imię”. Wyszukując osoby w opcji początek należy wpisać jej nazwisko lub jego początkowy fragment, w opcji dokładnie należy wpisać np. Kowalski, Jan (nie Jan Kowalski). W tej opcji wpisanie przecinka i spacji JEST KONIECZNE.

Szukaj w bazie

ANIELSKI ORSZAK

  • Film dokumentalny
  • Produkcja:
    Polska
  • Rok produkcji:
    2003
  • Barwny, 27 min

To film o rozumieniu świata, świadomości przeznaczenia, głębokiej wierze. Bohaterem jest Paweł Doraczyński, mieszkaniec Kazimierza Dolnego, rozmiłowany w muzyce i przyrodzie. Uwielbia długie spacery nad Wisłą, napawa się malowniczymi widokami i pięknem krajobrazów. Jego największą pasją jest wiklina. W niej zamyka się cały jego świat, który daje mu szczęście, poczucie bezpieczeństwa. Poświęcając się swemu hobby ucieka w ten sposób od problemów, poszukuje swego miejsca na Ziemi. Czuje wiklinę, rozumie ją, wie wszystko o jej gładkości, sprężystości. Potrafi bezbłędnie określić, kiedy się łatwo podda, a kiedy załamie. Podobnie czuje muzykę, każdy dźwięk raduje jego duszę. Grał w zespole "Kruki", ale kapela już nie istnieje. Zawsze marzył o prawdziwej gitarze basowej, jednak nigdy nie mógł sobie pozwolić na taki wydatek. Zrobił więc gitarę samodzielnie prostymi narzędziami, którymi jeszcze posługiwał się jego ojciec. Znawcy twierdzą, że jego dzieło nie odbiega jakością o firmowych instrumentów, niektóre nawet przewyższa. Paradoksalnie chociaż bardzo kocha życie najbardziej ulubionym utworem Pawła jest wywołująca zadumę i nostalgię pieśń żałobna "Anielski orszak". Kiedy człowiek jest witany przez "anielski orszak', głęboko wierzy w Boga, we wspniałe życie w przyszłym świecie. [PAT]

Ekipa
pełna | skrócona | schowaj

2017.02.11 03:54:48
© 1998-2019 Państwowa Wyższa Szkoła Filmowa, Telewizyjna i Teatralna im. Leona Schillera w Łodzi.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl jest bazą danych chronioną przepisami Ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych (Dz. U. 2001 nr 128 poz. 1402). Kopiowanie treści zawartych w serwisie bez zgody redakcji zabronione. Kopiowanie i wykorzystywanie fotosów oraz materiałów audiowizualnych zamieszczonych w serwisie bezwzględnie zabronione, z zastrzeżeniem wyjątków przewidzianych przez prawo. Cytowanie fragmentów treści zawartych w serwisie wymaga zgody redakcji. W każdym przypadku konieczne jest podanie źródła w podpisie pod cytowanym fragmentem. W przypadku portali internetowych żródło musi być linkiem do serwisu filmpolski.pl.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl działa na podstawie art. 2 Ustawy z dnia 10 maja 2018 r. o ochronie danych osobowych (Dz.U. 2018 poz. 1000).
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl współpracuje z TVN w zakresie publikacji promocyjnych materiałów audiowizualnych. Administratorem danych pozyskanych w związku z emisją tych materiałów jest TVN.
Ta strona używa plików cookie. Zapisywanie plików cookies można zablokować, zmieniając ustawienia przeglądarki.
Krzysztof WellmanKrzysztof WiktorGlinka Agencye-teatr.pl