Wyszukiwaniex

Proszę wpisać poszukiwane słowo lub jego fragment.

Opcja fragment pozwala wyszukać każde wystąpienie poszukiwanego wyrażenia.

Opcja początek pozwala wyszukać wszystkie tytuły i nazwiska rozpoczynające się od wyszukiwanego wyrażenia.

Opcja dokładnie wyszukuje tylko te filmy i osoby, których tytuły, imiona i/lub nazwiska są takie same jak wyszukiwane wyrażenie.

WAŻNE! Proszę pamiętać, że każda osoba wpisana jest do bazy w formie „nazwisko, imię”. Wyszukując osoby w opcji początek należy wpisać jej nazwisko lub jego początkowy fragment, w opcji dokładnie należy wpisać np. Kowalski, Jan (nie Jan Kowalski). W tej opcji wpisanie przecinka i spacji JEST KONIECZNE.

Szukaj w bazie

MIEJSCE

  • Film dokumentalny
  • Produkcja:
    Polska
  • Rok produkcji:
    2007
  • Barwny, 24 min

Opowiadanie o studentach z zagranicy w Polsce. Główną postacią jest młoda Litwinka Irka, studentka polonistyki, która pokazuje swoje ważne miejsce w Wilnie: Chciałabym pokazać Wilno, a w Wilnie Zarzecze. To taka dzielnica Užupis: už- up's, za-rzeką. Mieszkają tu obok siebie najbiedniejsi z miasta, burmistrz Wilna, a także artyści. Jest tu też anioł na kuli ziemskiej dmuchający w róg. Niebo nad Zarzeczem wisi w odległości 12 kilometrów. Jest tu najnowsza konstytucja; jest Ptak, który lata nad Wilenką, galera. Takie Wilno bym chciała pokazać. To jest kilka z moich ścieżek. Ale jest jeszcze masa innych rzeczy zasługujących na uwagę. Stary Targ, Rynek Kalwaryjski, wylotówka Wilna, kawiarnia - "Białe słonie", gdzie w szafie znajduje się mnóstwo różnych przedmiotów: niekompletne szachy, zabawki i książki o mechanice samochodowej, o filozofii Hegla i wykładach Lenina, wszystko, co kto mógł przynieść. [TVP]

Ekipa
pełna | skrócona | schowaj

2017.02.11 04:08:42
© 1998-2019 Państwowa Wyższa Szkoła Filmowa, Telewizyjna i Teatralna im. Leona Schillera w Łodzi.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl jest bazą danych chronioną przepisami Ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych (Dz. U. 2001 nr 128 poz. 1402). Kopiowanie treści zawartych w serwisie bez zgody redakcji zabronione. Kopiowanie i wykorzystywanie fotosów oraz materiałów audiowizualnych zamieszczonych w serwisie bezwzględnie zabronione, z zastrzeżeniem wyjątków przewidzianych przez prawo. Cytowanie fragmentów treści zawartych w serwisie wymaga zgody redakcji. W każdym przypadku konieczne jest podanie źródła w podpisie pod cytowanym fragmentem. W przypadku portali internetowych żródło musi być linkiem do serwisu filmpolski.pl.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl działa na podstawie art. 2 Ustawy z dnia 10 maja 2018 r. o ochronie danych osobowych (Dz.U. 2018 poz. 1000).
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl współpracuje z TVN w zakresie publikacji promocyjnych materiałów audiowizualnych. Administratorem danych pozyskanych w związku z emisją tych materiałów jest TVN.
Ta strona używa plików cookie. Zapisywanie plików cookies można zablokować, zmieniając ustawienia przeglądarki.
Glinka Agencye-teatr.plInstytut Teatralny im. Zbigniewa RaszewskiegoStowarzyszenie Autorw Zdj Filmowych