Wyszukiwaniex

Proszę wpisać poszukiwane słowo lub jego fragment.

Opcja fragment pozwala wyszukać każde wystąpienie poszukiwanego wyrażenia.

Opcja początek pozwala wyszukać wszystkie tytuły i nazwiska rozpoczynające się od wyszukiwanego wyrażenia.

Opcja dokładnie wyszukuje tylko te filmy i osoby, których tytuły, imiona i/lub nazwiska są takie same jak wyszukiwane wyrażenie.

WAŻNE! Proszę pamiętać, że każda osoba wpisana jest do bazy w formie „nazwisko, imię”. Wyszukując osoby w opcji początek należy wpisać jej nazwisko lub jego początkowy fragment, w opcji dokładnie należy wpisać np. Kowalski, Jan (nie Jan Kowalski). W tej opcji wpisanie przecinka i spacji JEST KONIECZNE.

Szukaj w bazie

PODRÓŻE W CZASIE

  • Film dokumentalny
  • Produkcja:
    Polska
  • Rok produkcji:
    2008
  • Barwny, 25 min

Wspomnienie o popularnym aktorze, a zarazem próba zbudowania portretu artysty i człowieka. Bardzo pomocna w realizacji tego zamierzenia okazały się archiwa TVP i liczne pamiątki rodzinne. Zachowały się nawet taśmy 8 mm z zarejestrowanymi z dzieciństwa Romana Wilhelmiego jego występy na konkursach recytatorskich i akademiach szkolnych oraz spotkania rodzinne. Ojciec, Stefan Wilhelmi, miał bowiem kamerę, którą rejestrował dorastanie swoich synów. Dzięki jego pasji dokumentalnej zachowała się też większość wycinków prasowych recenzujących twórczość syna. Przeglądając pamiątki po bohaterze filmu, można odkryć postać zupełnie inną niż ta znana z ekranu czy sceny teatralnej. Niezwykle ciepłe, pełne miłości listy do matki, kawałki papieru z szybkimi podziękowaniami za posiłek, gorące listy z zagranicy zawierające marzenia spędzenia Wigilii w domu rodzinnym ukazują go jako człowieka niezwykle ciepłego, pragnącego domu i rodziny, której tak właściwie nigdy w swym dorosłym życiu nie zbudował. Pomimo wielu burzliwych związków z kobietami, ożenił się tylko dwa razy - po raz drugi z Węgierką Mariką Kollar. Jest ona matką jedynego dziecka Wilhelmiego. Pomimo rozpadu tego związku i wyjazdu żony oraz syna z Polski, jego kontakty z rodziną pozostały bardzo bliskie. Ich wzajemna korespondencja oraz listy Mariki do starszych państwa Wilhelmich wskazują na silną, wzajemną zażyłość. Cały ten film jest więc okazją do pokazania prawdziwej, jakże ludzkiej natury tego wybitnego artysty. [TVP]

Ekipa
pełna | skrócona | schowaj

2017.02.11 04:11:50
© 1998-2019 Państwowa Wyższa Szkoła Filmowa, Telewizyjna i Teatralna im. Leona Schillera w Łodzi.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl jest bazą danych chronioną przepisami Ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych (Dz. U. 2001 nr 128 poz. 1402). Kopiowanie treści zawartych w serwisie bez zgody redakcji zabronione. Kopiowanie i wykorzystywanie fotosów oraz materiałów audiowizualnych zamieszczonych w serwisie bezwzględnie zabronione, z zastrzeżeniem wyjątków przewidzianych przez prawo. Cytowanie fragmentów treści zawartych w serwisie wymaga zgody redakcji. W każdym przypadku konieczne jest podanie źródła w podpisie pod cytowanym fragmentem. W przypadku portali internetowych żródło musi być linkiem do serwisu filmpolski.pl.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl działa na podstawie art. 2 Ustawy z dnia 10 maja 2018 r. o ochronie danych osobowych (Dz.U. 2018 poz. 1000).
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl współpracuje z TVN w zakresie publikacji promocyjnych materiałów audiowizualnych. Administratorem danych pozyskanych w związku z emisją tych materiałów jest TVN.
Ta strona używa plików cookie. Zapisywanie plików cookies można zablokować, zmieniając ustawienia przeglądarki.
Glinka Agencye-teatr.plInstytut Teatralny im. Zbigniewa RaszewskiegoStowarzyszenie Autorw Zdj Filmowych