Wyszukiwaniex

Proszę wpisać poszukiwane słowo lub jego fragment.

Opcja fragment pozwala wyszukać każde wystąpienie poszukiwanego wyrażenia.

Opcja początek pozwala wyszukać wszystkie tytuły i nazwiska rozpoczynające się od wyszukiwanego wyrażenia.

Opcja dokładnie wyszukuje tylko te filmy i osoby, których tytuły, imiona i/lub nazwiska są takie same jak wyszukiwane wyrażenie.

WAŻNE! Proszę pamiętać, że każda osoba wpisana jest do bazy w formie „nazwisko, imię”. Wyszukując osoby w opcji początek należy wpisać jej nazwisko lub jego początkowy fragment, w opcji dokładnie należy wpisać np. Kowalski, Jan (nie Jan Kowalski). W tej opcji wpisanie przecinka i spacji JEST KONIECZNE.

Szukaj w bazie

PODRÓŻE NA BURZOWEJ CHMURZE

 • Serial animowany
 • Produkcja:
  Polska
 • Rok produkcji:
  2008

Ekipa
pełna | skrócona | schowaj

Nagrody
schowaj

 • 2011
  Chicago (Międzynarodowy Festiwal Filmowy)-Wyróżnienie Specjalne w kategorii: produkcje dziecięce

KAWA BABUJAGI (1)

 • Odcinek serialu

Zły Bazyliszek zamienił krasnale Skierkę i Żagiewkę w gipsowe figurki. Do ich odczarowania potrzebny jest degipsator - mikstura, której składniki są w posiadaniu bajkowych stworów zamieszkujących różne europejskie kraje. Oświrek, Pikulik i dobra wiedźma Babujaga ruszają w długą podróż. Im też grozi niebezpieczeństwo ze strony Bazyliszka.

WŁOS LICZYRZEPY (2)

 • Odcinek serialu

Pierwszym etapem podróży na burzowej chmurze są Karkonosze, gdzie Oświrek i Pikulik chcą zdobyć włos z głowy tamtejszego ducha gór, Liczyrzepy. Jego skarbów, poszukuje też Franek, który postanowił powędrować w świat . Krasnale nie wiedzą, że Bazyliszek podąża za nimi.

LUSTRO GNOMÓW (3)

 • Odcinek serialu

Oświrek, Pikulik i Babujaga dolatują do stolicy Czech, Pragi. Tu mają znaleźć czarodziejskie lustro gnomów sprzed setek lat. Na hradczańskim zamku spotykają gnoma Vaszka i wycieczkę kółka chemicznego z ciekawskim Honzą.. Nie widzą, że w samolocie-zabawce przyleciał za nimi Bazyliszek.

ŁUSKA NISSA (4)

 • Odcinek serialu

Kolejnym składnikiem degipsatora, który ma odczarować zamienione w gips krasnale, jest łuska niksa. Niksy to wodne demony o rybich ogonach, które podobno wciągają ludzi w głębiny. Krasnale spotykają je w górskiej rzece, w niemieckich Alpach. Bazyliszek stara się przeszkodzić Oświrkowi i Pikulikowi.

GUZIK LATUSE'A (5)

 • Odcinek serialu

Burzowa chmura przyleciała do Francji. Tu, w Paryżu, mieszka domowy chochlik Latuse. Krasnale chcą zdobyć guzik z jego kapotki, ale okazuje się, że muszą pomóc Sophie, która znalazła się w kłopocie. Bazyliszek, starając się im przeszkodzić, wlatuje za burzową chmurą na stację metra...

KLUCZ MINIMISZKA (9)

 • Odcinek serialu

Tym razem Oświrek, Pikulik i Babujaga muszą zdobyć klucz Monaciella, duszka pilnującego skarbów w lochu w pobliżu Neapolu, na południu Włoch. Ale do podziemi trafiły też nieznośne bliźniaki - Luisa i Luigi. Bazyliszek robi wszystko, aby uniemożliwić krasnalom zdobycie składników degipsatora.

OWSIANKA NISSA (12)

 • Odcinek serialu

Burzowa chmura wylądowała na norweskim wybrzeżu. Tu krasnale mają nadzieję znaleźć kolejny składnik do degipsatora, który odczaruje ich braci zamienionych przez Bazyliszka w gipsowe figury. Tutejszy domowy skrzat, Nisse, ma im dać trochę swojej owsianki. Oczywiście, Bazyliszek próbuje do tego nie dopuścić.

2017.02.11 04:12:17
© 1998-2017 Państwowa Wyższa Szkoła Filmowa, Telewizyjna i Teatralna im. Leona Schillera w Łodzi. Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl jest bazą danych chronioną przepisami Ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych (Dz. U. 2001 nr 128 poz. 1402). Kopiowanie treści zawartych w serwisie bez zgody redakcji zabronione. Kopiowanie i wykorzystywanie fotosów oraz materiałów audiowizualnych zamieszczonych w serwisie bezwzględnie zabronione, z zastrzeżeniem wyjątków przewidzianych przez prawo. Cytowanie fragmentów treści zawartych w serwisie wymaga zgody redakcji. W każdym przypadku konieczne jest podanie źródła w podpisie pod cytowanym fragmentem. W przypadku portali internetowych żródło musi być linkiem do serwisu filmpolski.pl.
Ta strona używa plików cookie. Zapisywanie plików cookies można zablokować, zmieniając ustawienia przeglądarki.
e-teatr.plAnna GostkowskaInstytut Teatralny im. Zbigniewa RaszewskiegoStowarzyszenie Autorw Zdj Filmowych