Wyszukiwaniex

Proszę wpisać poszukiwane słowo lub jego fragment.

Opcja fragment pozwala wyszukać każde wystąpienie poszukiwanego wyrażenia.

Opcja początek pozwala wyszukać wszystkie tytuły i nazwiska rozpoczynające się od wyszukiwanego wyrażenia.

Opcja dokładnie wyszukuje tylko te filmy i osoby, których tytuły, imiona i/lub nazwiska są takie same jak wyszukiwane wyrażenie.

WAŻNE! Proszę pamiętać, że każda osoba wpisana jest do bazy w formie „nazwisko, imię”. Wyszukując osoby w opcji początek należy wpisać jej nazwisko lub jego początkowy fragment, w opcji dokładnie należy wpisać np. Kowalski, Jan (nie Jan Kowalski). W tej opcji wpisanie przecinka i spacji JEST KONIECZNE.

Szukaj w bazie

MOJE CAMINO

  • Film dokumentalny
  • Produkcja:
    Polska
  • Rok produkcji:
    2008
  • Barwny, 31 min

Dokumentalna relacja z pielgrzymki do Santiago de Compostela w Hiszpani, czyli grobu św. Jakuba. Camino de Santiago, czyli piesza pielgrzymka do sanktuarium świętego Jakuba w hiszpańskiej Galicji, to prawdziwy fenomen kulturowy. Trasa, która swoją świetność przeżywała w średniowieczu, na nowo staje się ważnym miejscem na mapie europejskiej tożsamości. W roku 2007 pielgrzymkę do Santiago odbyło 114 026 osób. Jednym z pielgrzymów był Paweł Szczepkowski, 54-latek z Warszawy. To on jest bohaterem filmu "Moje Camino", w którym opowiada nam o trasie do Santiago de Compostela - o jej przeszłości, tradycji, ale nade wszystko o codziennym doświadczeniu pielgrzymowania, o spotkaniach z innymi ludźmi, z Bogiem, z samym sobą... W filmie zobaczymy wspaniałe zdjęcia himalaisty i filmowca Dariusza Załuskiego. Dzięki nim możemy towarzyszyć pielgrzymowi w jego samotnej wędrówce od francuskiej granicy aż do grobu świętego Jakuba i przylądku Finis Terra, po drodze mijając wspaniałe krajobrazy północnej Hiszpanii, oglądając piękne zabytki, a także spotykając ciekawych ludzi. Na chwilę stajemy się pielgrzymami na niezwykłej drodze do Santiago.

Ekipa
pełna | skrócona | schowaj

2017.02.11 04:18:16
© 1998-2019 Państwowa Wyższa Szkoła Filmowa, Telewizyjna i Teatralna im. Leona Schillera w Łodzi.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl jest bazą danych chronioną przepisami Ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych (Dz. U. 2001 nr 128 poz. 1402). Kopiowanie treści zawartych w serwisie bez zgody redakcji zabronione. Kopiowanie i wykorzystywanie fotosów oraz materiałów audiowizualnych zamieszczonych w serwisie bezwzględnie zabronione, z zastrzeżeniem wyjątków przewidzianych przez prawo. Cytowanie fragmentów treści zawartych w serwisie wymaga zgody redakcji. W każdym przypadku konieczne jest podanie źródła w podpisie pod cytowanym fragmentem. W przypadku portali internetowych żródło musi być linkiem do serwisu filmpolski.pl.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl działa na podstawie art. 2 Ustawy z dnia 10 maja 2018 r. o ochronie danych osobowych (Dz.U. 2018 poz. 1000).
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl współpracuje z TVN w zakresie publikacji promocyjnych materiałów audiowizualnych. Administratorem danych pozyskanych w związku z emisją tych materiałów jest TVN.
Ta strona używa plików cookie. Zapisywanie plików cookies można zablokować, zmieniając ustawienia przeglądarki.
Krzysztof WiktorGlinka Agencye-teatr.plInstytut Teatralny im. Zbigniewa Raszewskiego