Wyszukiwaniex

Proszę wpisać poszukiwane słowo lub jego fragment.

Opcja fragment pozwala wyszukać każde wystąpienie poszukiwanego wyrażenia.

Opcja początek pozwala wyszukać wszystkie tytuły i nazwiska rozpoczynające się od wyszukiwanego wyrażenia.

Opcja dokładnie wyszukuje tylko te filmy i osoby, których tytuły, imiona i/lub nazwiska są takie same jak wyszukiwane wyrażenie.

WAŻNE! Proszę pamiętać, że każda osoba wpisana jest do bazy w formie „nazwisko, imię”. Wyszukując osoby w opcji początek należy wpisać jej nazwisko lub jego początkowy fragment, w opcji dokładnie należy wpisać np. Kowalski, Jan (nie Jan Kowalski). W tej opcji wpisanie przecinka i spacji JEST KONIECZNE.

Szukaj w bazie

ŚLADAMI RDZENNYCH MIESZKAŃCÓW KANADY

  • Cykl dokumentalny
  • Produkcja:
    Polska
  • Rok produkcji:
    2009
  • Barwny, 3 części x ok. 25 min

Filmowa dokumentacja podróży samochodowej przez Kanadę - od Montrealu aż po wyspę Vancouver i z powrotem, śladami rdzennych mieszkańców Kanady. Reżyserka pokonała łącznie prawie 12 tysięcy kilometrów. W czasie podróży podziwiała nie tylko bezkresne i piękne przestrzenie Kanady, ale przede wszystkim przyglądała się życiu współczesnych Indian: Ojibway, Blackfoot, Okanagan i Kwakiutl. Ujrzała ich rozdarcie pomiędzy dwiema kulturami - komercyjną "białą", która ich zewsząd atakuje a tradycyjnymi zwyczajami, religią, historią i językiem. Odwiedziła indiańskie rezerwaty oraz wspaniałe muzea, w których zgromadzono unikalne zabytki, m.in.: Umista Cultura Centre, Alert Bay, BC. Poznała także często szokujące i rasistowskie zwyczaje białych Kanadyjczyków.

Ekipa
pełna | skrócona | schowaj

2017.02.11 04:26:16
© 1998-2019 Państwowa Wyższa Szkoła Filmowa, Telewizyjna i Teatralna im. Leona Schillera w Łodzi.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl jest bazą danych chronioną przepisami Ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych (Dz. U. 2001 nr 128 poz. 1402). Kopiowanie treści zawartych w serwisie bez zgody redakcji zabronione. Kopiowanie i wykorzystywanie fotosów oraz materiałów audiowizualnych zamieszczonych w serwisie bezwzględnie zabronione, z zastrzeżeniem wyjątków przewidzianych przez prawo. Cytowanie fragmentów treści zawartych w serwisie wymaga zgody redakcji. W każdym przypadku konieczne jest podanie źródła w podpisie pod cytowanym fragmentem. W przypadku portali internetowych żródło musi być linkiem do serwisu filmpolski.pl.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl działa na podstawie art. 2 Ustawy z dnia 10 maja 2018 r. o ochronie danych osobowych (Dz.U. 2018 poz. 1000).
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl współpracuje z TVN w zakresie publikacji promocyjnych materiałów audiowizualnych. Administratorem danych pozyskanych w związku z emisją tych materiałów jest TVN.
Ta strona używa plików cookie. Zapisywanie plików cookies można zablokować, zmieniając ustawienia przeglądarki.
Krzysztof WiktorGlinka Agencye-teatr.plAnna Gostkowska