Wyszukiwaniex

Proszę wpisać poszukiwane słowo lub jego fragment.

Opcja fragment pozwala wyszukać każde wystąpienie poszukiwanego wyrażenia.

Opcja początek pozwala wyszukać wszystkie tytuły i nazwiska rozpoczynające się od wyszukiwanego wyrażenia.

Opcja dokładnie wyszukuje tylko te filmy i osoby, których tytuły, imiona i/lub nazwiska są takie same jak wyszukiwane wyrażenie.

WAŻNE! Proszę pamiętać, że każda osoba wpisana jest do bazy w formie „nazwisko, imię”. Wyszukując osoby w opcji początek należy wpisać jej nazwisko lub jego początkowy fragment, w opcji dokładnie należy wpisać np. Kowalski, Jan (nie Jan Kowalski). W tej opcji wpisanie przecinka i spacji JEST KONIECZNE.

Szukaj w bazie

MIŁOŚĆ NA KILOGRAMY

  • Film dokumentalny
  • Rok produkcji:
    1997
  • Gatunek:
    Reportaż
  • 25 min

Film z cyklu MAŁE OJCZYZNY.
Tadeusz Maria Taworski urodził się w Argentynie w rodzinie polskich emigrantów. Po wojnie przeniósł się do Polski, a po skończeniu studiów osiadł w Płocku, gdzie podjął się trudnego zadania stworzenia ogrodu zoologicznego. Stał się on jego największą pasją, sposobem na życie. Po latach budowania pomieszczeń, zdobywania coraz to nowych zwierząt, pielęgnowania ich i ratowania w chorobie, pojął, że nie miejsce urodzenia, nawet nie Płock, a właśnie zoo jest jego małą ojczyzną. W filmie Tadeusz Taworski opowiada o swoim życiu i ponad czterdziestu latach pracy. Wspomina początki ogrodu, kiedy mieszkał w pomieszczeniu pod basenem dla żółwi, a potem w biurze. Zwierza się z radości, jaką sprawił mu Order Uśmiechu, przyznany na wniosek niewidomych dzieci. I ze swej miłości do zwierząt: gdyby ją mierzyć na kilogramy, tylko do słonicy Petry byłyby ponad 3 tony uczucia.

Ekipa
pełna | skrócona | schowaj

2017.02.11 02:54:23
© 1998-2019 Państwowa Wyższa Szkoła Filmowa, Telewizyjna i Teatralna im. Leona Schillera w Łodzi.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl jest bazą danych chronioną przepisami Ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych (Dz. U. 2001 nr 128 poz. 1402). Kopiowanie treści zawartych w serwisie bez zgody redakcji zabronione. Kopiowanie i wykorzystywanie fotosów oraz materiałów audiowizualnych zamieszczonych w serwisie bezwzględnie zabronione, z zastrzeżeniem wyjątków przewidzianych przez prawo. Cytowanie fragmentów treści zawartych w serwisie wymaga zgody redakcji. W każdym przypadku konieczne jest podanie źródła w podpisie pod cytowanym fragmentem. W przypadku portali internetowych żródło musi być linkiem do serwisu filmpolski.pl.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl działa na podstawie art. 2 Ustawy z dnia 10 maja 2018 r. o ochronie danych osobowych (Dz.U. 2018 poz. 1000).
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl współpracuje z TVN w zakresie publikacji promocyjnych materiałów audiowizualnych. Administratorem danych pozyskanych w związku z emisją tych materiałów jest TVN.
Ta strona używa plików cookie. Zapisywanie plików cookies można zablokować, zmieniając ustawienia przeglądarki.
Krzysztof WiktorGlinka Agencye-teatr.plAnna Gostkowska