Wyszukiwaniex

Proszę wpisać poszukiwane słowo lub jego fragment.

Opcja fragment pozwala wyszukać każde wystąpienie poszukiwanego wyrażenia.

Opcja początek pozwala wyszukać wszystkie tytuły i nazwiska rozpoczynające się od wyszukiwanego wyrażenia.

Opcja dokładnie wyszukuje tylko te filmy i osoby, których tytuły, imiona i/lub nazwiska są takie same jak wyszukiwane wyrażenie.

WAŻNE! Proszę pamiętać, że każda osoba wpisana jest do bazy w formie „nazwisko, imię”. Wyszukując osoby w opcji początek należy wpisać jej nazwisko lub jego początkowy fragment, w opcji dokładnie należy wpisać np. Kowalski, Jan (nie Jan Kowalski). W tej opcji wpisanie przecinka i spacji JEST KONIECZNE.

Szukaj w bazie

Edmund Karasiński

 

 • 1885. 10. 02
  Data urodzenia
  Kozłów Szlachecki k. Sochaczewa
 • 1975. 11. 08
  Data śmierci
  Kielce

Właściwie: Edmund Karaś-Karasiński. Aktor, śpiewak, reżyser teatralny. Po ukończeniu szkoły średniej uczył się śpiewu w Warszawie. Debiutował w 1906 w zespole J. Myszkowskiego w Lublinie, w partii Stolnika w "Halce". W latach 1908-17 należał do zespołu operowego w Teatrze Miejskim we Lwowie. Następnie występował w teatrach muzycznych w Krakowie, Lwowie, Warszawie.Od 1924 był w Teatrze Polskim w Katowicach. Grał tam przede wszystkim w repertuarze dramatycznym. Wojnę spędził w Krakowie, pracując jako urzędnik. Do teatru powrócił w 1945 i do 1947 występował w Teatrze im. Jaracza w Olsztynie, w sezonie 1947/48 w Teatrze Komedia Muzyczna w Krakowie. Na sezon 1948/49 przeniósł się do Teatru Miejskiego w Rzeszowie, w 1949-53 grał w Teatrze Młodego Widza w Krakowie, od 1954 do końca życia w Teatrze im. Żeromskiego w Kielcach.

Filmografia
chronologicznie ↓  ↑  | wg rodzajów | wg funkcji | zwiń

  Obsada aktorska
  schowaj

 • 1967
  Film fabularny
  Obsada aktorska
 • 1965
  Film fabularny
  Obsada aktorska (rzemieślnik Goldfaden, sąsiad Noemi i Kamila)
2019.12.23 01:08:05
© 1998-2019 Państwowa Wyższa Szkoła Filmowa, Telewizyjna i Teatralna im. Leona Schillera w Łodzi.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl jest bazą danych chronioną przepisami Ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych (Dz. U. 2001 nr 128 poz. 1402). Kopiowanie treści zawartych w serwisie bez zgody redakcji zabronione. Kopiowanie i wykorzystywanie fotosów oraz materiałów audiowizualnych zamieszczonych w serwisie bezwzględnie zabronione, z zastrzeżeniem wyjątków przewidzianych przez prawo. Cytowanie fragmentów treści zawartych w serwisie wymaga zgody redakcji. W każdym przypadku konieczne jest podanie źródła w podpisie pod cytowanym fragmentem. W przypadku portali internetowych żródło musi być linkiem do serwisu filmpolski.pl.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl działa na podstawie art. 2 Ustawy z dnia 10 maja 2018 r. o ochronie danych osobowych (Dz.U. 2018 poz. 1000).
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl współpracuje z TVN w zakresie publikacji promocyjnych materiałów audiowizualnych. Administratorem danych pozyskanych w związku z emisją tych materiałów jest TVN.
Ta strona używa plików cookie. Zapisywanie plików cookies można zablokować, zmieniając ustawienia przeglądarki.
Muzeum KinematografiiMakuFly Marcin MakowskiKrzysztof WellmanKrzysztof Wiktor