Wyszukiwaniex

Proszę wpisać poszukiwane słowo lub jego fragment.

Opcja fragment pozwala wyszukać każde wystąpienie poszukiwanego wyrażenia.

Opcja początek pozwala wyszukać wszystkie tytuły i nazwiska rozpoczynające się od wyszukiwanego wyrażenia.

Opcja dokładnie wyszukuje tylko te filmy i osoby, których tytuły, imiona i/lub nazwiska są takie same jak wyszukiwane wyrażenie.

WAŻNE! Proszę pamiętać, że każda osoba wpisana jest do bazy w formie „nazwisko, imię”. Wyszukując osoby w opcji początek należy wpisać jej nazwisko lub jego początkowy fragment, w opcji dokładnie należy wpisać np. Kowalski, Jan (nie Jan Kowalski). W tej opcji wpisanie przecinka i spacji JEST KONIECZNE.

Szukaj w bazie

Barbara Kostrzewska

Barbara Kostrzewska - galeria
Fot. Instytut Teatralny im. Zbigniewa Raszewskiego w Warszawie

 

 • 1915. 09. 24
  Data urodzenia
  Jodłowa k. Jasła
 • 1986. 11. 14
  Data śmierci
  Warszawa; pochowana na Starych Powązkach (kwatera 154c-IV-7)

Śpiewaczka, reżyser, dyrektor i kierownik artystyczny teatru. Studiowała w Konserwatorium Muzycznym w Krakowie. W latach 30. uczyła śpiewu. W 1937 zadebiutowała z powodzeniem w Teatrze Wielkim w Warszawie. W czasie wojny występowała w repertuarze operetkowym i rewiowym w jawnych teatrach Warszawy i Krakowa. Należała do AK, w czasie powstania warszawskiego była łączniczką i sanitariuszką, śpiewała powstańcom. Po wojnie działała na Śląsku, w latach 1946-49 była solistką Opery Śląskiej w Bytomiu. W latach 1949-54 występowała w Teatrze Wielkim im. Moniuszki w Poznaniu. W latach 1954-57 była solistką warszawskiej Opery, w latach 1959-66 sprawowała kierownictwo artystyczne Operetki w Lublinie, gdzie reżyserowała i śpiewała. W latach 1966-79 była dyrektorem i kierownikiem artystycznym Operetki Dolnośląskiej we Wrocławiu. Po przejściu na emeryturę w 1979 wróciła do Warszawy, gdzie udzielała lekcji śpiewu, współpracowała z TV, gościnnie reżyserowała.

Filmografia
chronologicznie ↓  ↑  | wg rodzajów | wg funkcji | zwiń

  Obsada aktorska
  schowaj

 • 1950
  Film fabularny
  Obsada aktorska (Paulina Rivoli, wykonawczyni roli Halki)

Inne nagrody dla ważniejszych filmów
pokaż

2019.09.07 00:40:21
© 1998-2019 Państwowa Wyższa Szkoła Filmowa, Telewizyjna i Teatralna im. Leona Schillera w Łodzi.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl jest bazą danych chronioną przepisami Ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych (Dz. U. 2001 nr 128 poz. 1402). Kopiowanie treści zawartych w serwisie bez zgody redakcji zabronione. Kopiowanie i wykorzystywanie fotosów oraz materiałów audiowizualnych zamieszczonych w serwisie bezwzględnie zabronione, z zastrzeżeniem wyjątków przewidzianych przez prawo. Cytowanie fragmentów treści zawartych w serwisie wymaga zgody redakcji. W każdym przypadku konieczne jest podanie źródła w podpisie pod cytowanym fragmentem. W przypadku portali internetowych żródło musi być linkiem do serwisu filmpolski.pl.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl działa na podstawie art. 2 Ustawy z dnia 10 maja 2018 r. o ochronie danych osobowych (Dz.U. 2018 poz. 1000).
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl współpracuje z TVN w zakresie publikacji promocyjnych materiałów audiowizualnych. Administratorem danych pozyskanych w związku z emisją tych materiałów jest TVN.
Ta strona używa plików cookie. Zapisywanie plików cookies można zablokować, zmieniając ustawienia przeglądarki.
Muzeum KinematografiiMakuFly Marcin MakowskiKrzysztof WellmanKrzysztof Wiktor