Wyszukiwaniex

Proszę wpisać poszukiwane słowo lub jego fragment.

Opcja fragment pozwala wyszukać każde wystąpienie poszukiwanego wyrażenia.

Opcja początek pozwala wyszukać wszystkie tytuły i nazwiska rozpoczynające się od wyszukiwanego wyrażenia.

Opcja dokładnie wyszukuje tylko te filmy i osoby, których tytuły, imiona i/lub nazwiska są takie same jak wyszukiwane wyrażenie.

WAŻNE! Proszę pamiętać, że każda osoba wpisana jest do bazy w formie „nazwisko, imię”. Wyszukując osoby w opcji początek należy wpisać jej nazwisko lub jego początkowy fragment, w opcji dokładnie należy wpisać np. Kowalski, Jan (nie Jan Kowalski). W tej opcji wpisanie przecinka i spacji JEST KONIECZNE.

Szukaj w bazie

Mieczysław Mierzejewski

Mieczysław Mierzejewski

 

 • 1905. 11. 10
  Data urodzenia
  Poznań
 • 1998. 01. 11
  Data śmierci
  Warszawa

Kompozytor, dyrygent, pedagog. Studiował grę na fortepianie w Konserwatorium Muzycznym w Poznaniu (1921-27), kompozycję i dyrygenturę (u G. Fitelberga) w Warszawie i Berlinie (1927-28). Od 1930 działał w Warszawie, m.in. dyrygował orkiestrą Teatru Wielkiego i Filharmonii Warszawskiej, był II dyrygentem Orkiestry Symfonicznej PR. Podczas okupacji akompaniował śpiewakom występującym w warszawskich kawiarniach. Po wojnie był dyrygentem warszawskiego Teatru Wielkiego (od 1950). Był jednym z najwybitniejszych dyrygentów polskich XX wieku, znakomitym wykonawcą dzieł Szymanowskiego i Moniuszki. W 1972 w pełni sił twórczych przeszedł na emeryturę i wycofał się z działalności koncertowej.

Filmografia
chronologicznie ↓  ↑  | wg rodzajów | wg funkcji | zwiń

Varia
schowaj

 • 2016
  Piosenka: JA MAM CZAS JA POCZEKAM - Muzyka
 • 2016
  Piosenka: JA MAM CZAS JA POCZEKAM - Muzyka
 • 2003
  Piosenka: NIEBIESKIE RÓŻE - Muzyka
2018.04.28 01:54:39
© 1998-2019 Państwowa Wyższa Szkoła Filmowa, Telewizyjna i Teatralna im. Leona Schillera w Łodzi.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl jest bazą danych chronioną przepisami Ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych (Dz. U. 2001 nr 128 poz. 1402). Kopiowanie treści zawartych w serwisie bez zgody redakcji zabronione. Kopiowanie i wykorzystywanie fotosów oraz materiałów audiowizualnych zamieszczonych w serwisie bezwzględnie zabronione, z zastrzeżeniem wyjątków przewidzianych przez prawo. Cytowanie fragmentów treści zawartych w serwisie wymaga zgody redakcji. W każdym przypadku konieczne jest podanie źródła w podpisie pod cytowanym fragmentem. W przypadku portali internetowych żródło musi być linkiem do serwisu filmpolski.pl.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl działa na podstawie art. 2 Ustawy z dnia 10 maja 2018 r. o ochronie danych osobowych (Dz.U. 2018 poz. 1000).
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl współpracuje z TVN w zakresie publikacji promocyjnych materiałów audiowizualnych. Administratorem danych pozyskanych w związku z emisją tych materiałów jest TVN.
Ta strona używa plików cookie. Zapisywanie plików cookies można zablokować, zmieniając ustawienia przeglądarki.
Krzysztof WellmanKrzysztof WiktorGlinka Agencye-teatr.pl