Wyszukiwaniex

Proszę wpisać poszukiwane słowo lub jego fragment.

Opcja fragment pozwala wyszukać każde wystąpienie poszukiwanego wyrażenia.

Opcja początek pozwala wyszukać wszystkie tytuły i nazwiska rozpoczynające się od wyszukiwanego wyrażenia.

Opcja dokładnie wyszukuje tylko te filmy i osoby, których tytuły, imiona i/lub nazwiska są takie same jak wyszukiwane wyrażenie.

WAŻNE! Proszę pamiętać, że każda osoba wpisana jest do bazy w formie „nazwisko, imię”. Wyszukując osoby w opcji początek należy wpisać jej nazwisko lub jego początkowy fragment, w opcji dokładnie należy wpisać np. Kowalski, Jan (nie Jan Kowalski). W tej opcji wpisanie przecinka i spacji JEST KONIECZNE.

Szukaj w bazie

Włodzimierz Dobrzański

Włodzimierz Dobrzański
Fot. Instytut Teatralny im. Zbigniewa Raszewskiego w Warszawie

 

  • 1896. 11. 19
    Data urodzenia
    Zebrzydowice k. Wadowic
  • 1969. 09. 09
    Data śmierci
    Kalisz

Śpiewak, aktor. Przed wojną był zawodowym oficerem WP (majorem dyplomowanym). Równocześnie działał w amatorskim ruchu teatralnym i muzycznym. W 1939 brał udział w kampanii wrześniowej, wzięty do niewoli całą wojnę przebywał w oflagu w Murnau. Od jesieni 1945 należał do zespołu Teatru Ludowego im. Bogusławskiego pod kierunkiem L. Schillera w Lingen. Do kraju wrócił w 1947 i rozpoczął pracę jako aktor zawodowy. Na sezon 1947/48 został zaangażowany do Teatru Ziemi Pomorskiej w Toruniu. W latach 1948-57 występował w Teatrach Dramatycznych w Poznaniu, był tu także w latach 1948-50 kierownikiem artystycznym Teatru Objazdowego. W latach 1957-62 i 1963-69 występował w Teatrze im. Bogusławskiego w Kaliszu, w sezonie 1962/63 w Teatrze im. Fredry w Gnieźnie.

Filmografia
chronologicznie ↓  ↑  | wg rodzajów | wg funkcji | zwiń

2019.12.18 01:04:38
© 1998-2019 Państwowa Wyższa Szkoła Filmowa, Telewizyjna i Teatralna im. Leona Schillera w Łodzi.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl jest bazą danych chronioną przepisami Ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych (Dz. U. 2001 nr 128 poz. 1402). Kopiowanie treści zawartych w serwisie bez zgody redakcji zabronione. Kopiowanie i wykorzystywanie fotosów oraz materiałów audiowizualnych zamieszczonych w serwisie bezwzględnie zabronione, z zastrzeżeniem wyjątków przewidzianych przez prawo. Cytowanie fragmentów treści zawartych w serwisie wymaga zgody redakcji. W każdym przypadku konieczne jest podanie źródła w podpisie pod cytowanym fragmentem. W przypadku portali internetowych żródło musi być linkiem do serwisu filmpolski.pl.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl działa na podstawie art. 2 Ustawy z dnia 10 maja 2018 r. o ochronie danych osobowych (Dz.U. 2018 poz. 1000).
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl współpracuje z TVN w zakresie publikacji promocyjnych materiałów audiowizualnych. Administratorem danych pozyskanych w związku z emisją tych materiałów jest TVN.
Ta strona używa plików cookie. Zapisywanie plików cookies można zablokować, zmieniając ustawienia przeglądarki.
Glinka Agencye-teatr.plInstytut Teatralny im. Zbigniewa RaszewskiegoStowarzyszenie Autorw Zdj Filmowych