Wyszukiwaniex

Proszę wpisać poszukiwane słowo lub jego fragment.

Opcja fragment pozwala wyszukać każde wystąpienie poszukiwanego wyrażenia.

Opcja początek pozwala wyszukać wszystkie tytuły i nazwiska rozpoczynające się od wyszukiwanego wyrażenia.

Opcja dokładnie wyszukuje tylko te filmy i osoby, których tytuły, imiona i/lub nazwiska są takie same jak wyszukiwane wyrażenie.

WAŻNE! Proszę pamiętać, że każda osoba wpisana jest do bazy w formie „nazwisko, imię”. Wyszukując osoby w opcji początek należy wpisać jej nazwisko lub jego początkowy fragment, w opcji dokładnie należy wpisać np. Kowalski, Jan (nie Jan Kowalski). W tej opcji wpisanie przecinka i spacji JEST KONIECZNE.

Szukaj w bazie

Tamara Pasławska

Tamara Pasławska
Fot. Instytut Teatralny im. Zbigniewa Raszewskiego

 
zwiń

 • 1919. 03. 12
  Data urodzenia
  Piotrogród
 • 1938
  Wykształcenie - rok ukończenia studiów
  Wydział Sztuki Aktorskiej PIST w Warszawie
 • 1938. 07.
  Debiut teatralny
  w roli Melanii w "Zielonym fraku" na scenie Teatru Narodowego
 • 1998. 02. 13
  Data śmierci
  Warszawa; pochowana na Cmentarzu Ewangelicko-Reformowanym przy ul. Żytniej

Aktorka. W latach 1938-39 należała do zespołu Teatru Narodowego. W okresie okupacji była kelnerką w warszawskich kawiarniach prowadzonych przez aktorów, jednocześnie występowała w teatrach jawnych. W sezonie 1945/46 występowała w Teatrze Kameralnym Domu Żołnierza w Łodzi, w sezonie 1946/47 w Teatrze Miejskim w Lublinie, w sezonie następnym w Teatrze Polskim w Warszawie, w sezonie 1948/49 w Teatrze Powszechnym w Łodzi, w latach 1949-50 w Teatrze Polskim w Szczecinie. Potem przeniosła się na stałe do Warszawy i w latach 1950-53 występowała w Teatrze Ludowym, w latach 1954-56 w Teatrze Powszechnym. W latach późniejszych nie była związana z żadnym teatrem, występowała na estradzie, przygotowywała teatry dla szkół.

Filmografia
chronologicznie ↓  ↑  | wg rodzajów | wg funkcji | zwiń

  Obsada aktorska
  schowaj

 • 1959
  Film fabularny
  Obsada aktorska
 • 1956
  Film fabularny
  Obsada aktorska (Lola, córka Nataszy)
 • 1938
  Film fabularny
  Obsada aktorska (królowa Cyganów)
2019.12.28 01:05:16
© 1998-2019 Państwowa Wyższa Szkoła Filmowa, Telewizyjna i Teatralna im. Leona Schillera w Łodzi.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl jest bazą danych chronioną przepisami Ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych (Dz. U. 2001 nr 128 poz. 1402). Kopiowanie treści zawartych w serwisie bez zgody redakcji zabronione. Kopiowanie i wykorzystywanie fotosów oraz materiałów audiowizualnych zamieszczonych w serwisie bezwzględnie zabronione, z zastrzeżeniem wyjątków przewidzianych przez prawo. Cytowanie fragmentów treści zawartych w serwisie wymaga zgody redakcji. W każdym przypadku konieczne jest podanie źródła w podpisie pod cytowanym fragmentem. W przypadku portali internetowych żródło musi być linkiem do serwisu filmpolski.pl.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl działa na podstawie art. 2 Ustawy z dnia 10 maja 2018 r. o ochronie danych osobowych (Dz.U. 2018 poz. 1000).
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl współpracuje z TVN w zakresie publikacji promocyjnych materiałów audiowizualnych. Administratorem danych pozyskanych w związku z emisją tych materiałów jest TVN.
Ta strona używa plików cookie. Zapisywanie plików cookies można zablokować, zmieniając ustawienia przeglądarki.
Glinka Agencye-teatr.plInstytut Teatralny im. Zbigniewa RaszewskiegoStowarzyszenie Autorw Zdj Filmowych