Wyszukiwaniex

Proszę wpisać poszukiwane słowo lub jego fragment.

Opcja fragment pozwala wyszukać każde wystąpienie poszukiwanego wyrażenia.

Opcja początek pozwala wyszukać wszystkie tytuły i nazwiska rozpoczynające się od wyszukiwanego wyrażenia.

Opcja dokładnie wyszukuje tylko te filmy i osoby, których tytuły, imiona i/lub nazwiska są takie same jak wyszukiwane wyrażenie.

WAŻNE! Proszę pamiętać, że każda osoba wpisana jest do bazy w formie „nazwisko, imię”. Wyszukując osoby w opcji początek należy wpisać jej nazwisko lub jego początkowy fragment, w opcji dokładnie należy wpisać np. Kowalski, Jan (nie Jan Kowalski). W tej opcji wpisanie przecinka i spacji JEST KONIECZNE.

Szukaj w bazie

Władysław Sheybal

Również jako: Vladek Sheybal

Władysław Sheybal - galeria
Fot. Instytut Teatralny im. Zbigniewa Raszewskiego w Warszawie

 
zwiń

 • 1923. 03. 12
  Data urodzenia
  Zgierz
 • 1954
  Wykształcenie - rok ukończenia studiów
  Wydział Reżyserski PWST w Warszawie
 • 1992. 10. 16
  Data śmierci
  Londyn; pochowany na Putney Vale Cemetery

Aktor, reżyser. W okresie okupacji był słuchaczem konspiracyjnego PIST-u oraz tajnego studia I. Galla w Warszawie. W latach 1945-46 występował w Teatrze Wojska Polskiego w Łodzi oraz w Starym Teatrze w Krakowie. W sezonie 1946/47 został zaangażowany do Teatru Śląskiego w Katowicach. Następnie wrócił do Krakowa i w latach 1947-49 występował w Miejskich Teatrach Dramatycznych. W latach 1949-54 był aktorem Teatru Polskiego w Warszawie. W latach 1954-57 był w Teatrze Ateneum. W roku 1957 wyjechał z kraju. Zamieszkał w Londynie, gdzie działał jako aktor i reżyser zarówno w środowisku polonijnym (teatry: Nowy w Londynie, Polski ZASP w Londynie) jak i w teatrach angielskich. Pod nazwiskiem Vladek Sheybal grał w wielu filmach, m.in. brytyjskich, amerykańskich, niemieckich, holenderskich, włoskich.

Brat reżysera Kazimierza Sheybala.

Filmografia
chronologicznie ↓  ↑  | wg rodzajów | wg funkcji | zwiń

Pierwowzory i ekranizowane sztuki
schowaj

Nagrody indywidualne
schowaj

 • 1989
  Gemini Award nominacja w kategorii: Najlepsza rola drugoplanowa
2019.03.30 00:33:04
© 1998-2019 Państwowa Wyższa Szkoła Filmowa, Telewizyjna i Teatralna im. Leona Schillera w Łodzi.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl jest bazą danych chronioną przepisami Ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych (Dz. U. 2001 nr 128 poz. 1402). Kopiowanie treści zawartych w serwisie bez zgody redakcji zabronione. Kopiowanie i wykorzystywanie fotosów oraz materiałów audiowizualnych zamieszczonych w serwisie bezwzględnie zabronione, z zastrzeżeniem wyjątków przewidzianych przez prawo. Cytowanie fragmentów treści zawartych w serwisie wymaga zgody redakcji. W każdym przypadku konieczne jest podanie źródła w podpisie pod cytowanym fragmentem. W przypadku portali internetowych żródło musi być linkiem do serwisu filmpolski.pl.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl działa na podstawie art. 2 Ustawy z dnia 10 maja 2018 r. o ochronie danych osobowych (Dz.U. 2018 poz. 1000).
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl współpracuje z TVN w zakresie publikacji promocyjnych materiałów audiowizualnych. Administratorem danych pozyskanych w związku z emisją tych materiałów jest TVN.
Ta strona używa plików cookie. Zapisywanie plików cookies można zablokować, zmieniając ustawienia przeglądarki.
Muzeum KinematografiiMakuFly Marcin MakowskiKrzysztof WellmanKrzysztof Wiktor