Wyszukiwaniex

Proszę wpisać poszukiwane słowo lub jego fragment.

Opcja fragment pozwala wyszukać każde wystąpienie poszukiwanego wyrażenia.

Opcja początek pozwala wyszukać wszystkie tytuły i nazwiska rozpoczynające się od wyszukiwanego wyrażenia.

Opcja dokładnie wyszukuje tylko te filmy i osoby, których tytuły, imiona i/lub nazwiska są takie same jak wyszukiwane wyrażenie.

WAŻNE! Proszę pamiętać, że każda osoba wpisana jest do bazy w formie „nazwisko, imię”. Wyszukując osoby w opcji początek należy wpisać jej nazwisko lub jego początkowy fragment, w opcji dokładnie należy wpisać np. Kowalski, Jan (nie Jan Kowalski). W tej opcji wpisanie przecinka i spacji JEST KONIECZNE.

Szukaj w bazie

Jan Zieliński

Jan Zieliński
Fot. Instytut Teatralny im. Zbigniewa Raszewskiego w Warszawie

 
zwiń

 • 1900. 11. 15
  Data urodzenia
  Raba Wyżna k. Nowego Targu
 • 1935
  Egzamin eksternistyczny
  aktorski PIST-u; możliwe, że miało to miejsce w 1936
 • 1966. 12. 14
  Data śmierci
  zginął, wraz z gronem kolegów z krakowskiego Teatru Rozmaitości, w katastrofie autobusu pod Lubniem k. Myślenic, w drodze na przedstawienie w Zakopanem; pochowany na Cmentarzu Rakowickim w Krakowie (pas 69 a północny, grób 3)

Aktor. Przed wojną pracował jako dekorator w Teatrze im. Słowackiego w Krakowie i występował dorywczo w teatrach krakowskich. W 1945 należał do zespołu Teatru im. Wyspiańskiego w Katowicach. W sezonie 1945/46 występował w Teatrze Polskim w Bielsku, w latach 1946-48 w Miejskich Teatrach Dramatycznych w Krakowie, w sezonie 1948/49 tamże w Teatrze Młodego Widza, w latach 1949-58 w Teatrze Nowym w Łodzi, a od 1958 do śmierci w Teatrze Rozmaitości w Krakowie.

Filmografia
chronologicznie ↓  ↑  | wg rodzajów | wg funkcji | zwiń

2018.05.11 02:29:38
© 1998-2019 Państwowa Wyższa Szkoła Filmowa, Telewizyjna i Teatralna im. Leona Schillera w Łodzi.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl jest bazą danych chronioną przepisami Ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych (Dz. U. 2001 nr 128 poz. 1402). Kopiowanie treści zawartych w serwisie bez zgody redakcji zabronione. Kopiowanie i wykorzystywanie fotosów oraz materiałów audiowizualnych zamieszczonych w serwisie bezwzględnie zabronione, z zastrzeżeniem wyjątków przewidzianych przez prawo. Cytowanie fragmentów treści zawartych w serwisie wymaga zgody redakcji. W każdym przypadku konieczne jest podanie źródła w podpisie pod cytowanym fragmentem. W przypadku portali internetowych żródło musi być linkiem do serwisu filmpolski.pl.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl działa na podstawie art. 2 Ustawy z dnia 10 maja 2018 r. o ochronie danych osobowych (Dz.U. 2018 poz. 1000).
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl współpracuje z TVN w zakresie publikacji promocyjnych materiałów audiowizualnych. Administratorem danych pozyskanych w związku z emisją tych materiałów jest TVN.
Ta strona używa plików cookie. Zapisywanie plików cookies można zablokować, zmieniając ustawienia przeglądarki.
Fotos-Art Robert PakaPiotr LitwicMuzeum KinematografiiMakuFly Marcin Makowski