Wyszukiwaniex

Proszę wpisać poszukiwane słowo lub jego fragment.

Opcja fragment pozwala wyszukać każde wystąpienie poszukiwanego wyrażenia.

Opcja początek pozwala wyszukać wszystkie tytuły i nazwiska rozpoczynające się od wyszukiwanego wyrażenia.

Opcja dokładnie wyszukuje tylko te filmy i osoby, których tytuły, imiona i/lub nazwiska są takie same jak wyszukiwane wyrażenie.

WAŻNE! Proszę pamiętać, że każda osoba wpisana jest do bazy w formie „nazwisko, imię”. Wyszukując osoby w opcji początek należy wpisać jej nazwisko lub jego początkowy fragment, w opcji dokładnie należy wpisać np. Kowalski, Jan (nie Jan Kowalski). W tej opcji wpisanie przecinka i spacji JEST KONIECZNE.

Szukaj w bazie

Jan Biczycki

Jan Biczycki
Fot. Dział Dokumentacji ZASP

 

  • 1931. 06. 20
    Data urodzenia
    Katowice
  • 1996. 02. 18
    Data śmierci
    Monachium

Aktor, reżyser, dyrektor teatrów, pedagog. Studiował polonistykę na Uniwersytecie Warszawskim. W czasie studiów pracował jako asystent reżysera (m. in. asystował Leonowi Schillerowi) w stołecznym Teatrze Polskim. W latach 1955-57 występował w Teatrze Syrena. W 1957 był współzałożycielem i do 1960 kierownikiem artystycznym kabaretu studenckiego "Stodoła". W latach 1959-61 współpracował z Bałtyckim Teatrem Dramatycznym w Koszalinie, gdzie debiutował jako reżyser. W następnych latach reżyserował w wielu teatrach w całej Polsce. W latach 1964-65 był dyrektorem Teatru Komedia w Warszawie. W 1965 wyjechał na stypendium von Karajana do Salzburga. Pozostał już na stałe poza Polską, w 1968 osiedlił się w Monachium. Był docentem na wydziale wiedzy o teatrze miejscowego uniwersytetu, reżyserował i grał w niemieckich teatrach.

Filmografia
chronologicznie ↓  ↑  | wg rodzajów | wg funkcji | zwiń

Inne nagrody dla ważniejszych filmów
pokaż

2018.04.18 03:57:39
© 1998-2019 Państwowa Wyższa Szkoła Filmowa, Telewizyjna i Teatralna im. Leona Schillera w Łodzi.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl jest bazą danych chronioną przepisami Ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych (Dz. U. 2001 nr 128 poz. 1402). Kopiowanie treści zawartych w serwisie bez zgody redakcji zabronione. Kopiowanie i wykorzystywanie fotosów oraz materiałów audiowizualnych zamieszczonych w serwisie bezwzględnie zabronione, z zastrzeżeniem wyjątków przewidzianych przez prawo. Cytowanie fragmentów treści zawartych w serwisie wymaga zgody redakcji. W każdym przypadku konieczne jest podanie źródła w podpisie pod cytowanym fragmentem. W przypadku portali internetowych żródło musi być linkiem do serwisu filmpolski.pl.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl działa na podstawie art. 2 Ustawy z dnia 10 maja 2018 r. o ochronie danych osobowych (Dz.U. 2018 poz. 1000).
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl współpracuje z TVN w zakresie publikacji promocyjnych materiałów audiowizualnych. Administratorem danych pozyskanych w związku z emisją tych materiałów jest TVN.
Ta strona używa plików cookie. Zapisywanie plików cookies można zablokować, zmieniając ustawienia przeglądarki.
Muzeum KinematografiiMakuFly Marcin MakowskiKrzysztof WellmanKrzysztof Wiktor