Wyszukiwaniex

Proszę wpisać poszukiwane słowo lub jego fragment.

Opcja fragment pozwala wyszukać każde wystąpienie poszukiwanego wyrażenia.

Opcja początek pozwala wyszukać wszystkie tytuły i nazwiska rozpoczynające się od wyszukiwanego wyrażenia.

Opcja dokładnie wyszukuje tylko te filmy i osoby, których tytuły, imiona i/lub nazwiska są takie same jak wyszukiwane wyrażenie.

WAŻNE! Proszę pamiętać, że każda osoba wpisana jest do bazy w formie „nazwisko, imię”. Wyszukując osoby w opcji początek należy wpisać jej nazwisko lub jego początkowy fragment, w opcji dokładnie należy wpisać np. Kowalski, Jan (nie Jan Kowalski). W tej opcji wpisanie przecinka i spacji JEST KONIECZNE.

Szukaj w bazie

Tomasz Szafrański

Tomasz Szafrański - galeria

 
zwiń

 • 1977. 05. 04
  Data urodzenia
  Bydgoszcz
 • 2006
  List gratulacyjny od Prezydenta Rzeczpospolitej Polskiej wręczony 12 kwietnia

Reżyser, scenarzysta. Absolwent Wydziału Radia i Telewizji im. K. Kieślowskiego Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach. Dwukrotny laureat polskiej edycji konkursu Hartley-Merrill - Specjalnej Nagrody HBO za scenariusz "Przestrzenie nieba" (2007) oraz Nagrody Specjalnej Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej za scenariusz "Derby" (2008). Tłumacz podręcznika dla operatorów "Pięć tajników warsztatu filmowego" Josepha V. Mascelliego.

Filmografia
chronologicznie ↓  ↑  | wg rodzajów | wg funkcji | zwiń

Nagrody indywidualne
schowaj

 • 2019
  Sao Paulo (Międzynarodowy Festiwal Fantastyki Filmowej "Cinefantasy") Nagroda dla najlepszego reżysera
 • 2019
  Rzeszów (Festiwal Filmów dla Dzieci i Młodzieży "KinoLub") Nagroda Jury Dziecięcego uzasadnienie: ...jest wyjątkowym filmem ponieważ jest porywający, wzruszający i czasami zabawny. Ma zaskakującą fabułę i dużo zwrotów akcji. Aktorzy zrobili świetną robotę. Dlatego wybrałyśmy ten film.
 • 2019
  Rzeszów (Festiwal Filmów dla Dzieci i Młodzieży "KinoLub") Wyróżnienie za "przepiękną historię o przyjaźni, opowiedzianą z niebywałym rozmachem realizacyjnym i dynamiką – od pierwszej do ostatniej minuty, lekkością i błyskotliwym poczuciem humoru oraz za puszczenie oczka w stronę dorosłego widza – czyli zabawę w odniesienia do popkultury"
 • 2006
  Września (Ogólnopolski Festiwal Sztuki Filmowej "Prowincjonalia") "Jańcio Wodnik" za najlepszy krótkometrażowy film fabularny
 • 2006
  Park City (Slamdance Film Festival) Specjalne Wyróżnienie Jury w kategorii: Najlepszy Krótkometrażowy Film Fabularny
 • 2006
  Aarhus (Aarhus Festival of Independent Arts) Wyróżnienie Jury w kategorii: Najlepszy Film Fabularny
 • 2005
  Toruń (Międzynarodowy Festiwal Filmowy "Tofifest") "Złoty Manekin" dla polskiego filmu najsilniej poruszającego smak artystyczny; ufundowana przez sieć restauracji Manekin
 • 2005
  Toruń (Międzynarodowy Festiwal Filmowy "Tofifest") nagroda prezydenta miasta Torunia "Flisak" dla najlepszego filmu stworzonego przez filmowca wywodzącego się z Kujaw i Pomorza
 • 2004
  Warszawa (Warszawski Festiwal Krótkometrażowych Filmów Fabularnych "Oskariada") Grand Prix w kategorii: Film studencki
 • 2004
  Berlin (Międzynarodowy Festiwal Filmów Krótkometrażowych "Interfilm") Wyróżnienie Specjalne w Konkursie Międzynarodowym za "najlepszy film przeciwko brutalności i nietolerancji"

Inne nagrody dla ważniejszych filmów
pokaż

Tomasz Szafrański w internecie
schowaj

2020.02.13 01:54:49
© 1998-2019 Państwowa Wyższa Szkoła Filmowa, Telewizyjna i Teatralna im. Leona Schillera w Łodzi.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl jest bazą danych chronioną przepisami Ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych (Dz. U. 2001 nr 128 poz. 1402). Kopiowanie treści zawartych w serwisie bez zgody redakcji zabronione. Kopiowanie i wykorzystywanie fotosów oraz materiałów audiowizualnych zamieszczonych w serwisie bezwzględnie zabronione, z zastrzeżeniem wyjątków przewidzianych przez prawo. Cytowanie fragmentów treści zawartych w serwisie wymaga zgody redakcji. W każdym przypadku konieczne jest podanie źródła w podpisie pod cytowanym fragmentem. W przypadku portali internetowych żródło musi być linkiem do serwisu filmpolski.pl.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl działa na podstawie art. 2 Ustawy z dnia 10 maja 2018 r. o ochronie danych osobowych (Dz.U. 2018 poz. 1000).
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl współpracuje z TVN w zakresie publikacji promocyjnych materiałów audiowizualnych. Administratorem danych pozyskanych w związku z emisją tych materiałów jest TVN.
Ta strona używa plików cookie. Zapisywanie plików cookies można zablokować, zmieniając ustawienia przeglądarki.
Glinka Agencye-teatr.plInstytut Teatralny im. Zbigniewa RaszewskiegoStowarzyszenie Autorw Zdj Filmowych